xUbuntu na karcie SD :(((

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
manoa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 20 maja 2008, 19:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: manoa »

Witam,
Kupilem swojej kobiecie takie cudo bo fajne male i tanie tylko problem jest taki ze niema tam systemu, tzn jest system zminimalizowany na bazie linuxa. Czytam od paru dni jak zainstalowac xubuntu sam uzywam ubuntu ale to strasznie slaba zabawka i podobno xubuntu dosyc sprawnie tam dziala tylko problem w tym ze komputer nie posiada cdromu dlatego kombinuje caly czas jak nagrac xubuntu na karte sd, tzn zgodnie z wszelkimi opisami ściągłem plik iso najnowszego xubuntu nagarlem normalnie na cd i prubuje jakos to przekopiowac wedlug roznych poradnikow i caly czas nic. Dlatego prosze o pomoc jak na normalnym laptopie przygotowac instalacje na karcie sd zeby mozna bylo z niej zainstalowac xubuntu na kompie bez cdromu.

Pozdrawiam
px33
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 119
Rejestracja: 14 wrz 2006, 18:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: px33 »

Masz możliwość wyjęcia tej karty i wpięcia jej do zwykłego komputera? Jeśli tak to nic prostszego - instalujesz system na tej karcie (wraz z GRUB-em, najlepiej przedtem wypnij wszystkie dyski) i przekładasz ją do netbooka. Powinno zadziałać ;)
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: figa »

ja tak nagrałam system na innym komputerze na dysku usb i po podpięciu tego dysku do laptopa system wystartował i o dziwo prawie wszystko działało od razu łącznie z kamerką , jedynie musiałam podpiąć inne wifi / dongla od neostrady - działał od razu / bo to wewnętrzne nie działało od razu :)
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
manoa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 20 maja 2008, 19:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: manoa »

Juz dokladnie tlumacze, mam zwyklego laptopa z dvd itd i na nim ubuntu, kupilem zonie takie male badziewie o nazwie eee pc od asusa i tam niema dvd, cd nic. Dane mozna przenosic przez pendriva lub karty sd ktorych czytnik jest z boku i od niedzieli kombinuje jak wrzucic instalke xubuntu na karte czy pendriva zebym mogl go zainstalowac juz normalnie na dysk tego komputera ???
bgerlich
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 229
Rejestracja: 23 kwie 2008, 04:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: bgerlich »

manoa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 20 maja 2008, 19:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: manoa »

Dalej to nie jest to:
Tym sposobem moge zrobic instalke swojego systemu na usb. A ja szukam rozwiązania troche innego :

Komputer 1.
Ma stacje dyskow dvd i wszystko inne co est potrzebne do zycia oraz zainstalowany system UBUNTU 8.04

Komputer 2.
Jest to easy pc asusa czyli ten maly laptop bez czytnika plyt cd, dvd.
Chcę więc przygotować instalke XUBUNTU nie ubuntu na karcie SD, PENDRIVIE czym kolwiek zeby zainstalowac system na tym wlasnie komputerze. Czyli na kompie z systemem Ubuntu chce przygotowac instalacje XUBUNTU ???

TYLKO JAK, POMOCY !!!
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: figa »

czyli chcesz płytę instalacyjną Xubuntu przenieść na kartę lub pendriva w taki sposób aby móc z tej karty lub pendriva zainstalować system Xubuntu na laptopie :)

A ja tak sobie myślę że mógłbyś spróbować przekopiować całą zawartość płytki instalacyjnej Xubuntu na tą kartę lub pendriva i spróbować zabotować się z tej karty czy pendriva. Nie wiem czy to coś da ale spróbować można :)
Jakby się udało to już możesz wtedy system zainstalować.

I jeszcze można zainstalować Ubuntu wg powyżej podanych sposobów a potem zainstalować środowisko Xubuntu i będziesz miał Xubuntu a nie Ubuntu w ostateczności :)
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
bgerlich
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 229
Rejestracja: 23 kwie 2008, 04:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: bgerlich »

figa: nie pójdzie, trzeba jeszcze zainstalować syslinux i przepisać jeden config

manoa: Link który podałem opisuje instalacje Live-CD na pendrivie. Zabootujesz potem tego pendrive'a jak płytkę instalacyjną i tyle. Dodatkowo masz tam również opis instalacji przez sieć bez instalowania, ani podłączania czegokolwiek do laptopa klienta oprócz kabla sieciowego.
manoa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 20 maja 2008, 19:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: manoa »

No nie zaraz mnie trafi , wykorzystalem ten program liveusb wsadzilem plytke ubuntu oraz pendriva i dalem opcje tworzenia live cd po okolo 40minutach status bul na paru procentach bez zmian nic sie nie dzialo wiec wylaczylem ten program zresetowaem kompa i chcialem to zrobic jeszcze raz tylko teraz mi nie wykrywa tzn nie montuje automatycznie usb ani cdromu tak jak zawsze po wsadzeniu cdromu czy pendriva wyskakiwala ikonka na pulpicie teraz nie dzieje sie kompletnie nic jak to naprawic. A co do liveusb czy ktos z was z tego korzystal ile trwa stworzenie takiego liveusb bo albo ja jestem zabardzo niecierpliwy albo faktycznie stalo w miejscu, conajmniej 40minut czekalem.

Z gory dzieki za pomoc !!!
bgerlich
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 229
Rejestracja: 23 kwie 2008, 04:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: bgerlich »

Nie powinno to tak długo trwać. Możliwe, że program nie działa albo płyta ma problem z szybkim kopiowaniem na USB.

Możesz całą operację przeprowadzić ręcznie:
http://www.ryancloke.com/ubuntu-804-har ... sb-how-to/
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: figa »

Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
manoa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 20 maja 2008, 19:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: manoa »

Możecie narazie mi podpowiedziec w jaki sposób przywrucić stan sprzed tego programu tzn zeby automatycznie sie montowaly rzeczy wsadzane do usb, do czytnika kart sd, oraz cdrom bo wszystko mi sie syplo przez to i narazie chce to naparwic a potem bede dalej kombinowal z tym systemem.
bgerlich
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 229
Rejestracja: 23 kwie 2008, 04:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: bgerlich »

sudo apt-get remove liveusb
Awatar użytkownika
Adlatus
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 856
Rejestracja: 29 sty 2007, 19:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Puszczykowo

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: Adlatus »

Poczytaj ten wątek viewtopic.php?t=77920
manoa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 69
Rejestracja: 20 maja 2008, 19:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: xUbuntu na karcie SD :(((

Post autor: manoa »

niechce wyrzucac tego programu tylko przywrococ stan sprzed jego instalacji tzn wtedy wszystko montowao sie automatycznie teraz nic nie dziala czytam forum i poradnii na temat monotwania ale ciagle nic chce tylko zeby usb, cdrom, wbudowany czytnik kart sd po wsadzeniu tam karty montowal sie automatycznie tak jak wczesniej , jezeli uda mi sie to przywrocic tak jak bylo wczesniej to wtedy sprobuje jeszcze raz stworzyc botowalnego pendriva przez ten program.

to jest moj fstab zmienilem go wedlug forum i ciagle nic

Kod: Zaznacz cały

# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    defaults        0       0
# /dev/sda2
UUID=0681dcec-7c1e-4507-b06e-1e35a8b8406d /               ext3    defaults,errors=remount-ro 0       1
# /dev/sda4
UUID=20679a3e-c517-4c95-a1d5-6ff7d00f55fa /home           ext3    defaults        0       2
# /dev/sda3
UUID=4179273f-e6c5-429e-bd1e-194b522e5ee6 /usr            ext3    defaults        0       2
# /dev/sda1
UUID=4a0c336a-7b14-4af3-839b-10dd1e61d48a none            swap    sw              0       0
# /dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości