Jakie gry polecamy

Nie samą pracą człowiek żyje ;)
maszysz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2010, 17:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: ARM

Globulation 2, Clonk (Rage), Dwarven Fortress.....

Post autor: maszysz »

Aż mnie zdziwiło jak wpisałem w wyszukiwarce, że na tym forum nie ma wzmianek o grach takich jak clonk i globulacja2. Osobiście jestem fanem tych gier. Poniżej moje mini recenzje.

Co do tej drugiej niestety ma malutką społeczność i ledwo ciągnie, ale z przecieków informacji dowiedziałem się o planach wydania nowej wersji tej gry (wersja 0.9.5). Więcej o niej na stronie: http://globulation2.org/wiki/Main_Page. Grę można ściągnąć również z repozytorium, ale to stara wersja. Najlepiej jest skompilować źródło.
Kilka słów o charakterze tej gry: jest to RTS z ciekawym podejściem do zarządzania jednostkami. Jesteś panem kolonii ciekłych istot (glob=bakteria?) których głównym zajęciem bez Twojej interwencji jest chodzenie i jedzenie (wcinają zboże). Twoim zadaniem zwykle jest tak nimi pokierować aby zmiażdżyć wszystkie wrogie kolonie swoją potęgą, wojskiem i technologią :) Niestety, gra nie jest zbyt mocno rozwinięta (jeszcze). Zapraszam chętnych do gier na multiplayer na kanał irc #glob2 na serwerze OFTC. O wiele łatwiej znaleźć w ten sposób chętnych do gry. Zwykle przesiaduje tam 7-12 osób. Ale jeżeli nikogo nie ma to gra ma również tryb single player no i kilka ukończonych lub też nie kampanii na forum. Polskiego społeczeństwa niewiele tam, najbardziej aktywnym Polakiem jest Zenfur, którego zwykle można spotkać na kanale irc lub forum wieczorami. Ale myślę, że mimo tego bariera językowa dla Was raczej nie jest zbyt wysoka :) A, zapomniałem dodać: gra całkowicie opensource.


Co do pierwszej z tych gier; clonk jest też innowacyjną gierką. W tej platformówce chodzimy malutkim ludzikiem o nazwie tytułowej - clonk. To dosyć stara gra, która swe początki ma w Niemczech, przez co na serwerze online jest zdecydowana przewaga Niemców.
Co jest naszym celem w tej grze? Cele mogą być różne: wydobyć całe złoto, zdobyć pieniądze szybciej niż przeciwnik, zniszczyć innych w możliwie jak najdziwniejszy sposób, zbudować lepszą fortecę itp. Scenariuszy do tej gry jest naprawdę mnóstwo. Gra internetowa kooperacyjna jest naprawdę przyjemna. Nie ma to jak budować miasto w średniowieczu lub odległej przyszłości martwiąc się o surowce i przeciwnika. Stawiać pułapki, parać się magią itp. Gra nie jest całkowicie darmowa. Za możliwość w trybie single player grania w różne dziwne scenariusze lub hostowania gier online trzeba wykupić rejestrację. Ale jak ktoś planuje sobie od czasu do czasu dla relaksu to grając z innymi przez serwer można o tych dwóch stratach zapomnieć grając z innymi na ich hostingu :) strona: http://www.clonk.de/

@edit: o, nie zauważyłem wcześniej
"2009-05-23
OpenClonk

2D-Clonk goes truly open source. The full source code of the 2D engine used for current Clonk titles has now been released under the ISC license. Around this release, the OpenClonk project has formed. OpenClonk is an independent project aiming to continue the development of 2D Clonk on a genuinely open source basis and is looking for programmers, scripters and artists to join in the effort."

@@edit: potem opowiem o grze jaką jest dwarven fortress.


Trochę się rozgadałem, ale polecam te 2 gry za ich innowacyjność, przyjemność w graniu no i za to, że są moimi ulubionymi i fajnie by było pograć w większym społeczeństwie (a zwłaszcza z rodakami).
Awatar użytkownika
dalselv
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 179
Rejestracja: 05 mar 2010, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: dalselv »

wupra pisze:

Powiedz to twórcom gier lub wydawcom gier na Linuksa, najlepiej pokaż portfelem jaki gatunek gier preferujesz.
oj pokazałbym po jakimś czasie jakby były w promocji ;) generalnie nie wiem w czym rzecz, że akurat ten gatunek jest na marginesie jeśli chodzi o komercyjne ścigałunie pod linux :mrgreen: z tego co zauważyłem activision parę tytułów przystosował dla linuxa: etqw, Q4, Doom3... dotąd żadnej ścigały :idea:
XP -> Mandriva -> Win7 -> Ubuntu -> WIN10 -> Xubuntu !
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: mat »

dalselv pisze:z tego co zauważyłem activision parę tytułów przystosował dla linuxa: etqw, Q4, Doom3... dotąd żadnej ścigały :idea:
Activison nigdy nie tworzył gier dla Linuksa. Wszystkie wymienione przez ciebie gry dla Linuksa zostały stworzone przez pracownika id software w wolnym czasie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na tej stronie.
BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.
Awatar użytkownika
dalselv
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 179
Rejestracja: 05 mar 2010, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: dalselv »

no fakt id było producentem, a activision wydawcą windowsowych, mniejsza o to, ale żeby jeden kolo to zrobił - niewiarygodne !!! Stąd można wywnioskować, że nie wymaga to horendalnych nakładów kosztów i pracy !!! szkoda że ID to FPS-y, chociaż robią teraz grę RAGE, w której niby mają być jakieś wyścigi, a tymczasem pozostaje mi colin 4 na wine, który jako jedyny przyzwoicie chodzi :D
XP -> Mandriva -> Win7 -> Ubuntu -> WIN10 -> Xubuntu !
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: wupra »

dalselv pisze:oj pokazałbym po jakimś czasie jakby były w promocji ;)
Rok temu była promocja LGP w której wszystkie gry były dostępne po 9 GBP czyli za ok 55 zł.
dalselv pisze: generalnie nie wiem w czym rzecz, że akurat ten gatunek jest na marginesie jeśli chodzi o komercyjne ścigałunie pod linux :mrgreen:
Może dlatego, że Ballistics się słabo sprzedaje. Wiem, że masz na myśli inny typ gier. W 2003 roku Hyperion podpisało umowę na wykonanie portu gry MidnightGT oraz innych gier IncaGold, na szczęście nic z tego nie wyszło (jakość gier IncaGold jest żenująco niska i raczej nikt nie byłby zainteresowany beznadziejnymi grami).

EDIT:
dalselv pisze: Stąd można wywnioskować, że nie wymaga to horendalnych nakładów kosztów i pracy !!!
Największą przeszkodą jest nieuzasadnione wrogie nastawienie do Linuksa przez wydawców czyli czynniki polityczne. Przykładowo przez zmianę nastawienia do Linuksa przez Atari nie możemy teraz liczyć, że jakakolwiek wydana przez nich gra będzie posiadała wersję na Linuksa.
dalselv pisze: szkoda że ID to FPS-y, chociaż robią teraz grę RAGE, w której niby mają być jakieś wyścigi, a tymczasem pozostaje mi colin 4 na wine, który jako jedyny przyzwoicie chodzi :D
W najbliższym czasie LGP raczej nie wyda żadnej gry wyścigowej poza Bandits: Phoenix Rising (do której teoretycznie mógłbym dołączyć polską wersję językową).

LGP bardziej preferuje inne gatunki gier, które oferują dużą grywalność, czyli w znacznym stopniu są warte swojej ceny. natywnej. Nie ma problemu jeśli ktoś chciałby wydać dobrą wyścigówkę na Linuksa przez LGP, przy czym gra musi być naprawdę dobra i rokować przyzwoity poziom sprzedaży. Niestety LGP nie zawsze jest zainteresowane wydawaniem niektórych gier które cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników Linuksa.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
dalselv
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 179
Rejestracja: 05 mar 2010, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: dalselv »

wupra pisze:Rok temu była promocja LGP w której wszystkie gry były dostępne po 9 GBP czyli za ok 55 zł.
ubuntu mam na stałe od pół roku dopiero 8-) ale 55 to faktycznie przystępna cena, ale janp. kupiłem etqw w promocji za 30 zł :)
Może dlatego, że Ballistics się słabo sprzedaje. Wiem, że masz na myśli inny typ gier. W 2003 roku Hyperion podpisało umowę na wykonanie portu gry MidnightGT oraz innych gier IncaGold, na szczęście nic z tego nie wyszło (jakość gier IncaGold jest żenująco niska i raczej nikt nie byłby zainteresowany beznadziejnymi grami).
Myślę, że fakt pojawienia się ballistic na linuxa mógł wynikać z jego słabych wyników na windzie, ta gra jest słaba, stąd pewnie rzucili ochłap na linuxa.
Największą przeszkodą jest nieuzasadnione wrogie nastawienie do Linuksa przez wydawców czyli czynniki polityczne. Przykładowo przez zmianę nastawienia do Linuksa przez Atari nie możemy teraz liczyć, że jakakolwiek wydana przez nich gra będzie posiadała wersję na Linuksa.
No niby taka zmowa z ms, ciekawe czy można to podciągnąć pod monopolowe praktyki, mnie razi fakt, iż skoro jedna osoba potrafi stworzyć port (tak chyba się na to mówi ), który umożliwia zainstalowanie gry windowsowej ( tak mam w przypadku etqw płyta pod windows, ściągam coś tam i przez to instaluje ) która de facto już powstała, czysta korzyść bo niskim nakładem udostępniamy produkt szerszej grupie użytkowników, tylko tu pojawia się konflikt, bo dużo osób siedzi na ms tylko dlatego, żeby grać, a łysy steve doji ich z kasy, gdyby te gry poszły na linuxie automatycznie steve straciłby sporą rzeszę wyznawców, którzy suma sumarum i tak pewnie szaleją na os piratach ( co tu się kryć ludzie w wieku 14-20 a więc pewnie sporo rzesza graczy nie posiada raczej oryginalnych os-ów ).

W najbliższym czasie LGP raczej nie wyda żadnej gry wyścigowej poza Bandits: Phoenix Rising (do której teoretycznie mógłbym dołączyć polską wersję językową).

LGP bardziej preferuje inne gatunki gier, które oferują dużą grywalność, czyli w znacznym stopniu są warte swojej ceny. natywnej. Nie ma problemu jeśli ktoś chciałby wydać dobrą wyścigówkę na Linuksa przez LGP, przy czym gra musi być naprawdę dobra i rokować przyzwoity poziom sprzedaży. Niestety LGP nie zawsze jest zainteresowane wydawaniem niektórych gier które cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników Linuksa.
LGP jest jedynym wydawcą linuxowych ? Dobrych ścigałek jest sporo, tutaj wytworzyła się rywalizacja konsola vs. PC, którą pc przegrał, znów kwestia piratów ale tak jest z każdym gatunkiem gier. Niemniej gdyby taki codemasters wypuścił f1 pod linuxa to bym chyba :boat: Czy ścigały które zostały na PC nie cieszą się uznaniem użytkowników linuxa z racji swojej "prostoty" ? Może i tak jednak fun ze ścigania jest przedni i jeden dobry tytuł z opcją online na pewno nie byłby finansową klapą w mojej opini, pod warunkiem że nie byłby to nfs, który jest dla dzieci :) ot taki burnout... Swoją drogą nie wiem czy nie lepiej byłoby odstawić blaszaka, kupić konsole, a na laptopie cieszyć się ubuntu.
XP -> Mandriva -> Win7 -> Ubuntu -> WIN10 -> Xubuntu !
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: wupra »

dalselv pisze: Myślę, że fakt pojawienia się ballistic na linuxa mógł wynikać z jego słabych wyników na windzie, ta gra jest słaba, stąd pewnie rzucili ochłap na linuxa.
Takiej bzdurnej teorii to już dawno nie czytałem.
Zwróć uwagę na to, że wszystkie gry LGP prezentują wysoką jakość.
dalselv pisze: No niby taka zmowa z ms, ciekawe czy można to podciągnąć pod monopolowe praktyki
Nie ma żadnej zmowy, jest tylko ignorancja. Oraz wspieranie przez użytkowników Linuksa rynku gier dla Windows (taki masochizm)
dalselv pisze: mnie razi fakt, iż skoro jedna osoba potrafi stworzyć port (tak chyba się na to mówi ), który umożliwia zainstalowanie gry windowsowej ( tak mam w przypadku etqw płyta pod windows, ściągam coś tam i przez to instaluje ) która de facto już powstała, czysta korzyść bo niskim nakładem udostępniamy produkt szerszej grupie użytkowników
Nie w ten sposób. Udostępnianie samych binarek bez oficjalnego wsparcia nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ każda sprzedana gra jest zaliczana do statystyk na rzecz Windows.
Właśnie przez takie postępowanie nie możemy liczyć na natywną wersję gry Wolfenstein.

dalselv pisze: tylko tu pojawia się konflikt, bo dużo osób siedzi na ms tylko dlatego, żeby grać, a łysy steve doji ich z kasy, gdyby te gry poszły na linuxie automatycznie steve straciłby sporą rzeszę wyznawców, którzy suma sumarum i tak pewnie szaleją na os piratach ( co tu się kryć ludzie w wieku 14-20 a więc pewnie sporo rzesza graczy nie posiada raczej oryginalnych os-ów ).


I co z tego? Gry na Linuksa są dla użytkowników Linuksa, a nie Windows. Problemem jest wybieranie przez użytkowników Linuksa gier dla Windows i tyle w temacie.
dalselv pisze: LGP jest jedynym wydawcą linuxowych ? Dobrych ścigałek jest sporo, tutaj wytworzyła się rywalizacja konsola vs. PC, którą pc przegrał, znów kwestia piratów ale tak jest z każdym gatunkiem gier. Niemniej gdyby taki codemasters wypuścił f1 pod linuxa to bym chyba :boat: Czy ścigały które zostały na PC nie cieszą się uznaniem użytkowników linuxa z racji swojej "prostoty" ? Może i tak jednak fun ze ścigania jest przedni i jeden dobry tytuł z opcją online na pewno nie byłby finansową klapą w mojej opini, pod warunkiem że nie byłby to nfs, który jest dla dzieci :) ot taki burnout...


Proponuje zapoznać się z treścią komentarza Micheala Simmsa (właściciela LGP) na łamach LGN.
Wysłałem zapytanie do firmy Fearl Interactive (która portuje gry na MacOS np. Codemasters) czy są zainteresowani wydawaniem gier na Linuksa, niestety odpowiedź była negatywna.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
dalselv
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 179
Rejestracja: 05 mar 2010, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: dalselv »

wupra pisze:Takiej bzdurnej teorii to już dawno nie czytałem.
Zwróć uwagę na to, że wszystkie gry LGP prezentują wysoką jakość.
ajjj to moja osobista opinia, mnie tam oferta lgp nie poraża, a ballistic straszy ;), to przeważnie starsze gry na słabsze zestawy, ale fakt niektóre są zacne. Czy ty widział dmc3, crysis, gearsofwar, grid, masseffect ?

Nie ma żadnej zmowy, jest tylko ignorancja. Oraz wspieranie przez użytkowników Linuksa rynku gier dla Windows (taki masochizm)
Czyli jak ja chce grę na ubuntu, która wyszła na windows to wspieram windows ? Ja chcę, żeby znalazło się więcej takich kolesi jak Timotheee u producentów, wiem to donkichotowskie:-x Po co robić grę tylko na linuxa, takie też nie mają dla mnie sensu, lepiej zapodać multikompatybilną wersję win/mac/linux, skoro to nie kosztuje aż tyle wysiłku. W sumie to raczej tak dla zasady, użytkownicy opensource chyba nie są napaleni na grańsko jak nastolatki microsoftu. Nie ma ścigały i już. I nie będzie pewnie. Pogodziłem się z tym właśnie!
Nie w ten sposób. Udostępnianie samych binarek bez oficjalnego wsparcia nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ każda sprzedana gra jest zaliczana do statystyk na rzecz Windows.
Właśnie przez takie postępowanie nie możemy liczyć na natywną wersję gry Wolfenstein.
Czyli tak naprawdę nie wiadomo ile osób skorzystało z udostępnienia gier windowsowych na linuxa, a czy to jest powód ? Oficjalne wsparcie to byłaby masakra przy ilości dystrybucji i wydawaniu nowych dla relatywnie mniejszej społeczności :D Zresztą my się sami wspieramy na forach albo próbujemy... ale etqw tak działa i jest git.


Proponuje zapoznać się z treścią komentarza Micheala Simmsa (właściciela LGP) na łamach LGN.
Wysłałem zapytanie do firmy Fearl Interactive (która portuje gry na MacOS np. Codemasters) czy są zainteresowani wydawaniem gier na Linuksa, niestety odpowiedź była negatywna.
a uzasadnili fagoty why ? W końcu to jeden procent rynku, chociaż nie wiem jakim cudem to się liczy skoro linuxa się nie sprzedaje :D
XP -> Mandriva -> Win7 -> Ubuntu -> WIN10 -> Xubuntu !
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: wupra »

dalselv pisze:ajjj to moja osobista opinia, mnie tam oferta lgp nie poraża, a ballistic straszy ;), to przeważnie starsze gry na słabsze zestawy, ale fakt niektóre są zacne. Czy ty widział dmc3, crysis, gearsofwar, grid, masseffect ?
Ameryki nie odkryłeś stwierdzając, że starsze pozycje mają niższe wymagania.
Wspominasz tytuły które dostępne są wyłącznie dla Windows i są do nich skierowane.

dalselv pisze: Czyli jak ja chce grę na ubuntu, która wyszła na windows to wspieram windows?
?????
Masz na myśli grę dla Windows którą próbujesz uruchomić na Linuksie, chociaż nie posiada ona wersji na Linuksa, tak?
dalselv pisze: Ja chcę, żeby znalazło się więcej takich kolesi jak Timotheee u producentów, wiem to donkichotowskie:-x Po co robić grę tylko na linuxa, takie też nie mają dla mnie sensu, lepiej zapodać multikompatybilną wersję win/mac/linux, skoro to nie kosztuje aż tyle wysiłku.
Jakoś wersja tylko dla Windows ci nie przeszkadza, więc nie rozumiem dlaczego miała by ci przeszkadzać wersja na Linuksa.
dalselv pisze: W sumie to raczej tak dla zasady, użytkownicy opensource chyba nie są napaleni na grańsko jak nastolatki microsoftu. Nie ma ścigały i już. I nie będzie pewnie. Pogodziłem się z tym właśnie!
Producentów nie obchodzi to czy dużo osób korzysta z ich oprogramowania, ważniejsza jest liczba sprzedanych kopii.
dalselv pisze: Czyli tak naprawdę nie wiadomo ile osób skorzystało z udostępnienia gier windowsowych na linuxa, a czy to jest powód ?
Jasne, że to jest powodem. Ponieważ dla wydawcy np. Activision istnieje tylko wersja dla Windows.
dalselv pisze: Oficjalne wsparcie to byłaby masakra przy ilości dystrybucji i wydawaniu nowych dla relatywnie mniejszej społeczności :D Zresztą my się sami wspieramy na forach albo próbujemy... ale etqw tak działa i jest git.
Widzę, że jesteś kolejną osobą która nie miała i nie będzie mieć do czynienia z grami LGP RuneSoft.
dalselv pisze: a uzasadnili fagoty why ? W końcu to jeden procent rynku, chociaż nie wiem jakim cudem to się liczy skoro linuxa się nie sprzedaje :D
Ponieważ są nastawieni wyłącznie na MacOS.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
dalselv
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 179
Rejestracja: 05 mar 2010, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: dalselv »

wupra pisze:Ameryki nie odkryłeś stwierdzając, że starsze pozycje mają niższe wymagania.
Wspominasz tytuły które dostępne są wyłącznie dla Windows i są do nich skierowane.
uwielbiam takie jałowe dyskusje, no wspominam bo są ładne i na czasie cacy, tzn. były jak w nie grałem rok temu. Cały czas skupiam się ino na jednej kwestii, czemu nikt nie puści takiej na linuxa, skoro się da ! Starsze pozycje niższe wymagania, nowsze miałyby też niższe na linuxie, ale niestety nie ma takich.
?????
Masz na myśli grę dla Windows którą próbujesz uruchomić na Linuksie, chociaż nie posiada ona wersji na Linuksa, tak?
nie chodzi mi o wszystkie gry, które próbowałem odpalać przez wine. Zresztą co to za wspieranie, nikt o zdrowych zmysłach nie kupi oryginalnej gry na windowsa, żeby próbować czy łaskawe wine mu ją odpali, baaaa czy raczy mu dać w nią pograć !
Jakoś wersja tylko dla Windows ci nie przeszkadza, więc nie rozumiem dlaczego miała by ci przeszkadzać wersja na Linuksa.
Wyobraź sobie, że taki dmc3 wychodzi tylko na linuxa - paranoja ? po prostu gry stricte na linuxa to nisza jak dla mnie, niektóre są podobno ciekawe w rozgrywce :shock: to taki underground.
Producentów nie obchodzi to czy dużo osób korzysta z ich oprogramowania, ważniejsza jest liczba sprzedanych kopii.
no i gdyby rozszerzono rynek gier z windy, na linuxa, spora część osób mogłaby powiedzieć, żegnaj MS:whis:
Jasne, że to jest powodem. Ponieważ dla wydawcy np. Activision istnieje tylko wersja dla Windows.
no i gites, nie trzeba nic robić, nic nowego produkować, sprzedają to samo dalej.
Widzę, że jesteś kolejną osobą która nie miała i nie będzie mieć do czynienia z grami LGP RuneSoft.
bo to kaszana :D nie no w GC palestine będe grał... albo w x3, które tam chyba jest najbardziej zaawansowane. I w ogóle to grałem w machinarium i world of goo, ale takie gry to się nadają na komórkę jak dla mnie, albo netbooka :)
Ponieważ są nastawieni wyłącznie na MacOS.

w sumie jak ktos kupi maca, ma i pewnie na taką grę, zwęszyli pieniądz !

BTW sesja idzie + zima się skończyła = je*** gry.... a w sklepie wupra ballistic za 114 zeta ! tyle co forza 3. tego nawet za friko w cd action nie dają, a zgodnie z prawidłami ekonomii cena wysoka - popyt niski...
XP -> Mandriva -> Win7 -> Ubuntu -> WIN10 -> Xubuntu !
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: wupra »

dalselv pisze: nie chodzi mi o wszystkie gry, które próbowałem odpalać przez wine. Zresztą co to za wspieranie, nikt o zdrowych zmysłach nie kupi oryginalnej gry na windowsa, żeby próbować czy łaskawe wine mu ją odpali, baaaa czy raczy mu dać w nią pograć !
I w tym momencie można już przerwać dalszą dyskusję ponieważ nic z niej nie wyniknie. Zwłaszcza, że przyznajesz się do piractwa (pasożytnictwa). Dodatkowo mylisz podstawowe zganienia, nie ma czegoś takiego jak gra dla Ubuntu dostępna wyłącznie w wersji dla Windows.
dalselv pisze: Wyobraź sobie, że taki dmc3 wychodzi tylko na linuxa - paranoja ? po prostu gry stricte na linuxa to nisza jak dla mnie, niektóre są podobno ciekawe w rozgrywce :shock: to taki underground.
Niema dla Ciebie problemu jeśli gra jest wydana przez jakiegoś wydawcę tylko dla Windows, to dlaczego problemem miało być wydanie tej samej gry przez LGP w wersji na Linuksa. W zasadzie nic się nie zmienia wybierasz tylko wersję na swój system. Chyba, że dokonałeś nad interpretacji i myślisz tylko o wydawaniu gier na Linuksa pomijając przy tym inne platformy.


dalselv pisze: bo to kaszana :D nie no w GC palestine będe grał... albo w x3, które tam chyba jest najbardziej zaawansowane. I w ogóle to grałem w machinarium i world of goo, ale takie gry to się nadają na komórkę jak dla mnie, albo netbooka :)
Najłatwiej krytykować nawet jak się nie miało do czynienia z przedmiotem który jest poddawany krytyce (odnoszę się do twojej oceny LGP i RuneSoft).
Na pewno zagrasz w GC Palestine na Linuksie korzystając z wersji na MacOS?

Rozumiem, że preferujesz produkty które nie posiadają jakiegokolwiek wsparcia oraz nie możesz od nich oczekiwać, że będą działać.

dalselv pisze: BTW sesja idzie + zima się skończyła = je*** gry.... a w sklepie wupra ballistic za 114 zeta ! tyle co forza 3. tego nawet za friko w cd action nie dają, a zgodnie z prawidłami ekonomii cena wysoka - popyt niski...
W tuxgames.com Ballistics na Linuksa kosztuje 140 zł w linux-onlineshop.de tylko 160 zł. Zawsze możesz sobie wypożyczyć grę na tydzień w tuxgames.com za 7 zł.
Może nie stać Ciebie na tę grę lub nie możesz znaleźć pirackiej wersji?
Od kiedy to fakt dodania gry do CDA świadczy o jej jakości? Raczej jest to przejawem chęci zaoszczędzenia na reklamie w CDA przez polskiego dystrybutora.

P. S. Czasami odnoszę wrażenie, że wine ma naprawdę zły wpływ na swoich użytkowników.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
dalselv
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 179
Rejestracja: 05 mar 2010, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: dalselv »

wupra pisze:I w tym momencie można już przerwać dalszą dyskusję ponieważ nic z niej nie wyniknie. Zwłaszcza, że przyznajesz się do piractwa (pasożytnictwa). Dodatkowo mylisz podstawowe zganienia, nie ma czegoś takiego jak gra dla Ubuntu dostępna wyłącznie w wersji dla Windows.
jak nie ma, ja na pudełku etqw mam napisane wymagania: winxp/viśta, nie ma takiego pudełka z np.UBUNTU, ściągam jakiś tam client linux i dopiero instaluje. No moja wina, że na wine trzeba dawać kraki :craz: Po za tym próbowałem dema, a pirackich kopii gier nie posiadam, posiadam za to pudełka, które pół roku temu stały się dla mnie bezużyteczne poza jednym :wall:

Niema dla Ciebie problemu jeśli gra jest wydana przez jakiegoś wydawcę tylko dla Windows, to dlaczego problemem miało być wydanie tej samej gry przez LGP w wersji na Linuksa. W zasadzie nic się nie zmienia wybierasz tylko wersję na swój system. Chyba, że dokonałeś nad interpretacji i myślisz tylko o wydawaniu gier na Linuksa pomijając przy tym inne platformy.
Nie, nie i nie, tak byłoby idealnie wg mnie, gdyby to były porządne gry z teraźniejszości, a nie tytuły z mrocznego średniowiecza. Chyba nie ma takiej gry, która byłaby komercyjnym tytułem który wyszedł na wyłącznie linuxa ? jest ?

Najłatwiej krytykować nawet jak się nie miało do czynienia z przedmiotem który jest poddawany krytyce (odnoszę się do twojej oceny LGP i RuneSoft).
Na pewno zagrasz w GC Palestine na Linuksie korzystając z wersji na MacOS?
no przeglądałem oba sklepiki i nie znalazłem tam nic przy czym współczesny sprzęt by się spocił, GC palestine no fakt tylko jabłko przy znaczku... w sumie nie ma się co burzyć,wiedziałem że na linuxie się nie pogra :D
Rozumiem, że preferujesz produkty które nie posiadają jakiegokolwiek wsparcia oraz nie możesz od nich oczekiwać, że będą działać.
oczekuję, że jak spełniam wymagania to będzie działać, zwykle większość bugów rozwiązuje się patchami, trochę się zagalopowałem, jakieś tam musiałoby być ;)
W tuxgames.com Ballistics na Linuksa kosztuje 140 zł w linux-onlineshop.de tylko 160 zł. Zawsze możesz sobie wypożyczyć grę na tydzień w tuxgames.com za 7 zł.
Może nie stać Ciebie na tę grę lub nie możesz znaleźć pirackiej wersji?
Od kiedy to fakt dodania gry do CDA świadczy o jej jakości? Raczej jest to przejawem chęci zaoszczędzenia na reklamie w CDA przez polskiego dystrybutora.
to nie jest kwestia czy mnie stać, tylko stosunek ceny do współczesnej jakości gier w przypadku ballistica jest żałosny.
P. S. Czasami odnoszę wrażenie, że wine ma naprawdę zły wpływ na swoich użytkowników.
oj maaaa :craz: bo tam nic nie działa prawie :craz:
XP -> Mandriva -> Win7 -> Ubuntu -> WIN10 -> Xubuntu !
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: wupra »

dalselv pisze:jak nie ma, ja na pudełku etqw mam napisane wymagania: winxp/viśta, nie ma takiego pudełka z np.UBUNTU, ściągam jakiś tam client linux i dopiero instaluje. No moja wina, że na wine trzeba dawać kraki :craz: Po za tym próbowałem dema, a pirackich kopii gier nie posiadam, posiadam za to pudełka, które pół roku temu stały się dla mnie bezużyteczne poza jednym :wall:
Raczej nigdy nie będzie dostępna w sprzedaży jakakolwiek gra z wersją wyłącznie dla Ubuntu, ponieważ to jest jedna z wielu dystrybucji Linuksa. Przez brak wersji na Linuksa rozumiem dosłowny brak takiej wersji, nie ma wydania pudełkowego ani tzw instalatora na Linuksa.
Używanie craków jest równoznaczne z piractwem do czego się przyznałeś. Zapoznaj się z warunkami umowy licencyjnej dowolnej gry.

dalselv pisze: Nie, nie i nie, tak byłoby idealnie wg mnie, gdyby to były porządne gry z teraźniejszości, a nie tytuły z mrocznego średniowiecza. Chyba nie ma takiej gry, która byłaby komercyjnym tytułem który wyszedł na wyłącznie linuxa ? jest ?
Nie wiem co chcesz teraz udowodnić? To, że nie zrozumiałeś tego co napisałem wcześniej?
dalselv pisze: no przeglądałem oba sklepiki i nie znalazłem tam nic przy czym współczesny sprzęt by się spocił, GC palestine no fakt tylko jabłko przy znaczku... w sumie nie ma się co burzyć,wiedziałem że na linuxie się nie pogra :D
Akurat podając jako przykład GC Palestine pokazałeś swoją ignorancję. Również możesz mieć pretensje, że jakaś gra z PS3 (dostępna tylko na PS3) nie działa na tzw. PC.
dalselv pisze: oczekuję, że jak spełniam wymagania to będzie działać, zwykle większość bugów rozwiązuje się patchami, trochę się zagalopowałem, jakieś tam musiałoby być ;)
Jasne, a zapoznałeś się wcześniej z wymaganiami? Jeśli coś jest dla Windows to działa na Windowsie, natomiast wine jest takim sobie substytutem który nic Ci nie gwarantuje poza stresem.

dalselv pisze: to nie jest kwestia czy mnie stać, tylko stosunek ceny do współczesnej jakości gier w przypadku ballistica jest żałosny.
Twój wybór twoja opinia, skoro nawet kwota 7 zł jest dla Ciebie za wysoka w stosunku do tej gry, która za jakiś czas będzie dostępna w wersji 64 bitowej.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
dalselv
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 179
Rejestracja: 05 mar 2010, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: dalselv »

wupra pisze:Raczej nigdy nie będzie dostępna w sprzedaży jakakolwiek gra z wersją wyłącznie dla Ubuntu, ponieważ to jest jedna z wielu dystrybucji Linuksa. Przez brak wersji na Linuksa rozumiem dosłowny brak takiej wersji, nie ma wydania pudełkowego ani tzw instalatora na Linuksa.
Używanie craków jest równoznaczne z piractwem do czego się przyznałeś. Zapoznaj się z warunkami umowy licencyjnej dowolnej gry.
WIEM TO i już nigdy nie użyje kraka:teeh:
Nie wiem co chcesz teraz udowodnić? To, że nie zrozumiałeś tego co napisałem wcześniej?
no trochę nie czaję tego anachronicznego podejścia do gier :D robisz mi tu elaborat, a ja się tylko dziwię, że jest nikłe zainteresowanie tworzeniem portów do nowych gier na linuxa, które wcześniej wyszły na winde i powiedzmy odniosły jakiś sukces, są piękne, grywalne i sprawiają, że w ogóle chce się grać, bo nie ma ich nie ma oj nie ma na linuxa:-(
Akurat podając jako przykład GC Palestine pokazałeś swoją ignorancję. Również możesz mieć pretensje, że jakaś gra z PS3 (dostępna tylko na PS3) nie działa na tzw. PC.
gc palestine czy nie, wygląda jak reszta gier stamtąd, czyli obrzydliwie :D nie będe miał takich pretensji bo gry z ps3 i nowych desktopów mają powiedzmy porównywalny wygląd. Zresztą nie chodzi mi o to żeby działały tylko żeby robiono do nich porty jak ten Pan z idsoftware. Teoretycznie możnaby zrobić to samo z konsolami, są w końcu emulatory, czyli powiedzmy takie coś jak wine dla uzytkownika ubuntu, baaaa takie coś chyba nawet jest, ale wykorzystują to tylko pracownicy SONY, a firma nigdy nie puści tego w obieg, bo chce sprzedawać konsole. MY korzystamy z tego samego sprzętu, a jesteśmy podzieleni oprogramowaniem.
Jasne, a zapoznałeś się wcześniej z wymaganiami? Jeśli coś jest dla Windows to działa na Windowsie, natomiast wine jest takim sobie substytutem który nic Ci nie gwarantuje poza stresem.
wcale nie oczekuje od wine, że mi będzie działało na nim wszystko, nie kupiłem go, nie płacę za jego używanie. Mógłbym zapłacić za coś co działa.
Twój wybór twoja opinia, skoro nawet kwota 7 zł jest dla Ciebie za wysoka w stosunku do tej gry, która za jakiś czas będzie dostępna w wersji 64 bitowej.
7 zł za wypożyczenie... no w sumie za ballistic to i tak za dużo, powinni dopłacać żeby w to grać :whis: 7 zł mogę dać za stare nfsu, 140 za nowe f1 które wyjdzie we wrześniu.
XP -> Mandriva -> Win7 -> Ubuntu -> WIN10 -> Xubuntu !
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: wupra »

Dalsza polemika nie ma najmniejszego sensu. Proponuje abyś zapoznał się z treścią tego wątku.

Mam nadzieje, że na tym skończymy ten off-topic.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
dalselv
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 179
Rejestracja: 05 mar 2010, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: dalselv »

no mi się też nie chce, ale dzięki dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy, jak widzę w tamtym wątku też są ludzie uważający gry na linuxa za badziewne jak i poszukujący aktualnych tytułów :D finito.

albo jeszcze dodam na koniec: why games don't get ported to linux
XP -> Mandriva -> Win7 -> Ubuntu -> WIN10 -> Xubuntu !
bartek1924
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: bartek1924 »

Pewnie dużo osób grających w CS'a się ucieszy, że Valve niedługo wyda klienta Steam
Gradi7
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 68
Rejestracja: 22 kwie 2010, 19:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: Gradi7 »

Znacie jakieś fajne darmowe wyścigi (jakieś F1, Colin...) i symulatory jazdy ciężarówkami (podobne do Hard Truck, 18 Wheels of Steel) na Linuksa?
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: makson »

Gradi7 pisze:Znacie jakieś fajne darmowe wyścigi (jakieś F1, Colin...) i symulatory jazdy ciężarówkami (podobne do Hard Truck, 18 Wheels of Steel) na Linuksa?
Było stronę wcześniej :) :
makson pisze:Trochę jest topowych ścigawek na pingwinka. VDrift, The Open Racing Car Simulator, Trigger, Tile Racer. Jest jeszcze kilka innych, ale te tak na szybko znalazłem.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
Tomahawk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Jakie gry polecamy

Post autor: Tomahawk »

dalselv pisze:Teoretycznie możnaby zrobić to samo z konsolami, są w końcu emulatory, czyli powiedzmy takie coś jak wine dla uzytkownika ubuntu, baaaa takie coś chyba nawet jest, ale wykorzystują to tylko pracownicy SONY, a firma nigdy nie puści tego w obieg, bo chce sprzedawać konsole.
Ajajaj Nie ma emulatorów PS3 i zapewne długooo nie będzie. To jest zupełnie inna architektura, która nijak ma się do naszych x86. Dlatego trzeba ją emulować w całości. Popatrz na PS2 i jej parametry. I zobacz na jakim sprzęcie jest emulowana, żeby to jakoś wyglądało.

Pozdrawiam
i5 2500k@4.4GHz|Ninja 2|AsRock Z68 Pro3-M|8GB Ram|R5850|Dell E228WFP|Arc Mini|M8000X|160GB SATA2
A300-14T|Ubuntu 11.04
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości