Tlen oficjalnie na Linuksa!

Jak się dogadać?
Awatar użytkownika
lays
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 27 gru 2006, 17:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Kontakt:

Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: lays »

http://tlen.pl/linux/, co o tym sadzicie? Ma szanse przebic sie przez Kadu, Pidgina i reszte komunikatorow? Jak wrazenia z korzystania?
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: Jusko »

Coś czuję, że dni Kadu są już u mnie policzone :-P Tlen był moim ulubionym komunikatorem pod Windows. Wprawdzie w dobie Kadu, to raczej go nie przebije, ale Pidgina raczej wyprzedzi. Niestety Kadu ma tą przewagę, że cały czas dynamicznie się rozwija, i ma jednak parę fajnych modułów, których Tlen i inne komunikatory nie posiadają. Niemniej - godny pochwały ruch ze strony O2. Właśnie go testuję, i na razie jako tako da się go używać, ale do pełnej funkcjonalności jeszcze mu daleko - wszak to beta. Jeśli będzie tak samo funkcjonalny jak wersja Tlena pod Windows (ostatnim razem używałem go 3-4 lata temu, więc nie wiem, ile się zmieniło), to będzie naprawdę porządny komunikator. Szkoda tylko, że obudzili się tak późno z komunikatorem - wszak program nie powstał wczoraj, lecz dobre parę lat temu. Po testuję go parę dni. Gdyby tylko miał parę modułów z Kadu (Autoresponder i blokadę łańcuszków) - nie wahałbym się ani chwili nad zmianą na Tlen.

p.s : Szkoda tylko, że kontakty z Gadu-Gadu i Tlen, są wymieszane na tej samej liście kontaktów. Jeśli dobrze pamiętam - w Windowsowej wersji była chyba możliwości filtracji. Widzę też, że czasem gubi ustawienia konta. Po ponownym uruchomieniu programu, konto gadu-gadu działa, ale zniknęło ono z ustawień kont. Nie zawsze też dany kontakt chce się usunąć. Także czuć trochę, że to beta, ale jeśli zachowają tempo rozwoju, i nie będzie on trwał wieki, i nie zostanie w fazie beta - szykuje się nam porządny komunikator. Przydałby się jeszcze jakiś deinstalator do pełni szczęścia. Wprawdzie co to za problem usunąć go ręcznie z /opt, ale jeśli już jest aplikacja, to przydałby się i plik odinstalowujący.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
charles1991
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2007, 13:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: charles1991 »

Teraz piszę z laptopa z Windows 98, ale nie mogę się doczekać wypróbowania tego komunikatora na Ubuntu. Tlen był chyba jedym z najlepszych komunikatorów pod Windows. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w Linuksie.
"THE FUTURE IS OPEN"
jKaeno
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 02 lip 2008, 11:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: jKaeno »

Na naszym forum http://ekipa.tlen.pl/forum/ będą wszystkie informacje na temat rozwoju nowej linii komunikatora tlen.pl w wersji linux. Polecam także odwiedzać strone http://bugi.tlen.pl/ - nie muszę chyba mówić w jakim celu ;)
Krzysztof 'jKaeno' Żuk
ekipa.tlen.pl - społeczność komunikatora Tlen.pl
Registered Ubuntu user # 26036
Awatar użytkownika
dorsai
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 73
Rejestracja: 01 gru 2007, 12:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: dorsai »

A jak go zmusić do wyświetlania ikonki w trayu? Albo jestem slepy albo znaleźć nie mogę ;)
A co z importem kontaktów gg? Jakoś też nie mogę znaleźć opcji
Awatar użytkownika
Jarzyna
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009, 09:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: Jarzyna »

Nigdy nie korzystałem z Tlenu, także dziwiło mnie co ludzie się tak ekscytują tym komunikatorem w dobie gadu-gadu, które jest rozpowszechnione bardziej; po za tym nie lepiej korzystać z multikomunikatorów i mieć obsługę GG bez zbędnych (i kolejnych) rejestracji kont? A tu w Tlenie bodajże trzeba się zarejestrować pod o2.pl, aby korzystać z komunikatora.
To ja już wole Konnekta, Aqq w Windzie, a na linuxa Kadu. ;)


W sumie, przetestować można. :-P
Kubuntu Linux user no. #26234 ;)
greenflash
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2007, 09:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: greenflash »

Ten ekran startowy jest co najmniej irytujący jeśli się doda Tlena do autostartu. Opcja "Uruchom program przy starcie systemu" nie działa. Musiałem ręcznie dodać do autostartu. Za to minus. Poza tym tak jak w Kadu przy automatycznym uruchomieniu okno jest na pulpicie (nie zadokowane) i za to również minus.
Następny minus za wymieszane kontakty dwóch protokołów (jak już pisał przedmówca)

Plusem jest obsługa wtyczki gg i stabilna praca (przynajmniej u mnie).
Drugi plus za prosty i czytelny interface (moim znaniem oczywiście).

EDIT: Szkoda że nie ma pakietu *deb, ale jestem pewien że jak aplikacja zostanie wydana w wersji stabilnej to i pakiet debiana się znajdzie (choćby nieoficjalny)
Poliocertes
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 18 wrz 2007, 22:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: Poliocertes »

dorsai pisze:A jak go zmusić do wyświetlania ikonki w trayu? Albo jestem slepy albo znaleźć nie mogę ;)
A co z importem kontaktów gg? Jakoś też nie mogę znaleźć opcji
Jesli o ikonke chodzi pomaga restart tlena. Import listy masz: Konta->(swoj_nr_GG)->Zaimportuj liste.
Cieniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: Cieniek »

greenflash pisze:minus za wymieszane kontakty dwóch protokołów (jak już pisał przedmówca)
W windowsowym kliencie można było dać osobne ikonki dla kontaktów z tlena i gadu oraz łączyć je w jeden kontakt. Jeśli Tlen dojdzie do takiej funkcjonalności, jaką ma oryginał, będzie to dla mnie najlepszy komunikator pod Linuksa.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: Jusko »

Jarzyna - by używać Tlena, wystarczy mieć jedynie konto e-mailowe na O2. Jest to jedno z bardziej popularnych kont e-mailowych, i większość właśnie tych kont używa, więc to nie problem. Tlen jest również dzieckiem O2, więc posiadanie konta jest w tym wypadku logiczne :-) Tlen jest tu bezpośrednim protokołem (raczej mało popularnym niestety), a gadu-gadu dodatkiem. Ogólnie im dłużej używam tej bety, tym więcej bugów wyłapuję (ale to przecież beta). Jeśli kolejne aktualizacje będą pojawiać się w podobnym tempie, w jakim rozwija się Kadu - będzie świetnie. Tylko taka mała sugestia - przydałoby się jakieś repozytorium (jak Kadu), skąd można ściągać aktualizacje. Ewentualnie program wyświetlać będzie monit o tym, że jest dostępna nowa wersja, bo jakoś nie pali mi się "co chwilę" patrzeć specjalnie na stronę za nowszą wersją. Jednak update managery i repozytoria rozleniwiają. Linux to nie Windows :-) Trzeba będzie napisać coś na bug-liście, ponieważ choć nigdy talentu na beta-testera nie miałem (w życiu byłem tylko raz beta-testerem gry Cellmons), to jednak na chwilę obecną, niektórych bugów nie trzeba wyszukiwać - one rzucają się w oczy.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
dawidgarus
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 418
Rejestracja: 09 lut 2007, 23:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: dawidgarus »

mnie osobiście denerwuje motyw qt, którego nie potrafię zmienić. skype wystarczyło uruchomić z parametrem --disable-cleanlooks i już miał motyw wybrany w qtconfig. nawet bawiłem się w linkowanie bibliotek qt do tych z systemu, ale bezskutecznie. wie ktoś może jak go zmienić?
Awatar użytkownika
Sławek90
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2008, 11:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: Sławek90 »

Mi na razie Tlen działa dobrze. Raz tyko nie pokazał ikonki w trayu.
Co do wyglądu to tlen wygląda słabo.
Menu Ustawienia -> Główne jest beznadziejne.
Można też porównać Tlena a nowe GG. Tlen wygląda paskudnie.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: Jusko »

Sławek90 - ale to, co wyróżniało już parę lat temu Tlen, a co np. Nowe Gadu-Gadu ma dopiero teraz, to motywy/skiny, czy jak to nazwiesz (no i Tlen już lata temu miał zakładki rozmowy, co też GG ma dopiero teraz). Tlen miał masę skinów - wystarczyło pobrać z jego strony. Dlatego tak go lubiłem :-) Jescze tego nie testowałem, ale możesz spróbować pobrać jakiegoś skina z wersji Windows (oby programiści uczynili je kompatybilnymi z wersją Linuksową) i sprawdzić czy działa. Z Tlenem było jak z GNOME - było nieciekawe na starcie, ale chwila pracy - i był bardzo ładnym komunikatorem :-)

EDIT:

Przestrzegam przed skinami z wersji Windows. Program go wykrył, a ja zaakceptowałem zmiany. Tlen nie chce się już uruchomić. Skasowałem skina, lecz program nadal nie działa, a konsola wyrzuca mi taki oto miły błąd:

Kod: Zaznacz cały

Segmentation fault
Bez reinstalacji chyba się nie obejdzie. Także reasumując to wszystko - aplikacja ma na chwilę obecną podstawową funkcjonalność, ale nic więcej (nie ma nawet opcji szukania osoby bezpośrednio po numerze g-g). Programistów czeka jeszcze sporo pracy. Zastanawiam się tylko...zamiast od nowa budować aplikację pod Linuksa... nie lepiej byłoby przerzucić część kodu z wersji pod Windows ? Mam tylko nadzieję, że nie przyjdzie na aktualizację czekać sporo czasu, gdyż na dzień obecny - nie wiem, czy naprawdę na co dzień można go używać. Do wyłapywania bugów się nadaje, ale nie do końca do codziennej pracy.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
Awatar użytkownika
Arcy
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 26 lut 2008, 22:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: Arcy »

a ja raczej napewno zamienie pidgina na tlena o ile będzie tak działać jak na windowsie:)
jakubcjusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2008, 09:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: jakubcjusz »

A da się jakoś zaimportować emotikony z kadu?
Awatar użytkownika
Ari
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: Ari »

Moduł Tlena w kadu jest w fazie testów, więc jak ktoś woli zostać przy komunikatorze społecznościowym, to można przyłączyć się do testowania.

Na stronie linuksowego Tlena jest informacja, że paczki dystrybucyjne będą dostępne w swoim czasie. Zapewne wtedy, jak ktoś z programistów nauczy się takie cuś tworzyć :P
h3x0r

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: h3x0r »

zapowiada się nieźle, ciekawe kiedy natywna wersja gadu-gadu na linuksa wyjdzie
darekp
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2008, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: darekp »

Hehe, jak będzie taka jak na Windowsie to sobie daruje :-) Co do innego postu. Może i jest "doba Gadu-Gadu" ale nikt z moich znajomych nie korzysta z samego komunikatora mimo że nr GG mają i korzystają z niego. Komunikator jest po prostu badziewny w moim przekonaniu. Choć chudnie i przyśpiesza przy zablokowaniu reklam.
No i bardzo sobie cenię w tlenie drobiazg dzięki któremu jestem powiadamiany małą czerwoną klawiaturką że aktualnie ktoś do mnie pisze (w trakcie rozmowy). Nieocenione.

Co do Tlena na Linuksie to pierwsze wrażenia:
+ zapamiętuje opis przy zmianie statusu
+ pozwala na pełną i wygodną konfigurację
+ nie ma reklam :-D jeszcze...
+ ładnie pogrupował mi kontakty
+ okno rozmowy i kontaktów jest przejrzyste
+ możliwość zmiany obu statusów i opisów jednocześnie
+ ogólnie prawie wszystko
+ Zakładka "tylko dostępni". Bardzo wygodna.
(i podoba mi się ikonka :-D)

- GG i tlen nierozróżnialne na liście.
- przy pierwszym uruchomieniu nie widziałem ikony na pasku narzędziowym
- dziwne odstępy w oknie gdzie konfiguruje się komunikator

Ogólnie przesiadłem się na niego i na razie same pozytywne wrażenia. Zobaczymy po dłuższym czasie. Mam nadzieje że nie sformatuje mi partycji jak to robiła podobno jakaś wersja na Winde :-D
xprox
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 31 gru 2007, 10:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: xprox »

Ale jak go zainstalować :?:
Jestem zielony w tych sprawach ja to tylko deb albo synaptic.
Może jakaś podpowiedź :ligt:
jakubcjusz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2008, 09:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: Tlen oficjalnie na Linuksa!

Post autor: jakubcjusz »

Odpal konsolę i:

Kod: Zaznacz cały

wget http://j.o2.pl/idi/tlenlinux-7.0.1.17.bin
sudo sh tlenlinux-7.0.1.17.bin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości