Po aktualizacji systemu - po zalogowaniu się na konto użytkownika, system się zawiesza.

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
AdSR
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2010, 00:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Po aktualizacji systemu - po zalogowaniu się na konto użytkownika, system się zawiesza.

Post autor: AdSR »

Witam,

Po dzisiejszej aktualizacji mam problem z działaniem systemu. Udaje mi się zalogować i przez chwilę wszystko działa, po czym system zawiesza się. Co udało mi się ustalić:

- w trybie awaryjnym miałem ciągłe zgłoszenia o błędach apport-gpu-error-intel.py; różne fora radzą wyłączyć, czego na razie nie zrobiłem
- do trybu awaryjnego udało mi się wejść tylko za pierwszym razem - odtąd nie potrafię przez shift, enter, ani escape
- kilka dni temu instalowałem ręcznie sterowniki hplip do drukarki, bo standardowe nie obsługują mojego modelu (do dziś nie było z nimi problemu); zauważyłem, że po aktualizacji nie pojawia się ikona hp na panelu
- problem występuje po zalogowaniu do Unity 3D i 2D

Jak ratować system? Od razu reinstalować? Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje, powiedzcie jakie.

Dzięki za wszelką pomoc.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2013, 18:55 przez bear7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tytułu wątku na bardziej treściwy
Awatar użytkownika
Ponu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2012, 14:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Szczecin

Re: Po aktualizacji zawiesza się

Post autor: Ponu »

Cześć.
Mam to samo na xubuntu. Wina leży w aktualizacją jądra na 3.5.0.26. Chłopaki najwyraźniej coś skopali. Na anglojęzycznch forach też sporo ludzi ma problemy po dzisiejszej aktualizacji.
Ja u siebie cofnełęm wersję jądra. Śmiga jak śmigało.

Edyta:
Chociaż jeśli lecisz na 12.04 to masz jajeczko z serii 3.2... ?
AdSR
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2010, 00:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Po aktualizacji zawiesza się

Post autor: AdSR »

Ponu pisze:Cześć.
Mam to samo na xubuntu. Wina leży w aktualizacją jądra na 3.5.0.26. Chłopaki najwyraźniej coś skopali. Na anglojęzycznch forach też sporo ludzi ma problemy po dzisiejszej aktualizacji.
Ja u siebie cofnełęm wersję jądra. Śmiga jak śmigało.

Edyta:
Chociaż jeśli lecisz na 12.04 to masz jajeczko z serii 3.2... ?
W 3.2.0.39 też coś nie gra: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2127138

Cofnąłem się do 0.38 i na razie jest prawie dobrze. Jeszcze czasem mi wyskakują komunikaty błędu z apporta.
Awatar użytkownika
Ponu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2012, 14:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Szczecin

Re: Po aktualizacji zawiesza się

Post autor: Ponu »

AdSR pisze:
Ponu pisze:Cześć.
Mam to samo na xubuntu. Wina leży w aktualizacją jądra na 3.5.0.26. Chłopaki najwyraźniej coś skopali. Na anglojęzycznch forach też sporo ludzi ma problemy po dzisiejszej aktualizacji.
Ja u siebie cofnełęm wersję jądra. Śmiga jak śmigało.

Edyta:
Chociaż jeśli lecisz na 12.04 to masz jajeczko z serii 3.2... ?
W 3.2.0.39 też coś nie gra: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2127138

Cofnąłem się do 0.38 i na razie jest prawie dobrze. Jeszcze czasem mi wyskakują komunikaty błędu z apporta.
Z tego widać ewidentnie, że jest błąd kernela po aktualizacji, zarówno 3.2 (12.04) jak i 3.5 (12.10). Taka skucha...
Zmotywowało mnie to do ominięcia staroci i wypróbowania nowości.
Z tego http://www.upubuntu.com/2013/03/install ... 83-in.html zapodałem swieżutkie 3.8.3 jajo. Tu problemów nie ma, a uczucie prawie jak na 13.04 bunciaku :)
AdSR
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2010, 00:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Po aktualizacji systemu - po zalogowaniu się na konto użytkownika, system się zawiesza.

Post autor: AdSR »

No i mamy oficjalne zgłoszenie: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... ug/1157252
Brakuje w nim logów, ale puszczanie apport-collect z 0-38 mija się z celem. Wiecie, które są im potrzebne?

I przy okazji - jakiś bezpieczny trik na tymczasowe wymuszenie 0-38 w grub-ie? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości