Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
-Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2014, 23:56
Płeć: Mężczyzna

Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: -Paweł »

Witam

Jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość :). Jestem posiadaczem laptopa firmy Asus z następującą specyfikacją:
Procesor Intel Core i7-4710HQ (4 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
Chipset Intel HM86
Pamięć RAM 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk twardy 750 GB SATA 7200 obr.
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 850M
+ Intel HD Graphics 4000
Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB GDDR3 (pamięć własna)

Dodam, że laptop ma fabrycznie zainstalowanego Windowsa 8

Podczas instalacji Linuxa występuje mi następujący błąd: Could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14

W Biosie wyłączyłem fastboot, zrobiłem to także w ustawieniach Windowsa, co do security boot, to nie mogę tego znaleźć będę szukał dalej jak coś się zmieni w tej kwestii to napiszę, system lubuntu próbuję zainstalować z USB ;)

Właśnie wyłączyłem boot security, ale nic to nie dało dalej ten sam błąd. niestety

Z góry dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniony 21 sie 2014, 12:35 przez -Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Błąd przy próbie instalacji systemu Ubuntu Could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14

Post autor: igotit4free »

Robisz wg. dokumentacji czy cierpisz na nadmiar czasu i brak innych zajęć?

Dlaczego nie podajesz nazwy i modelu swojego laptopa? Umieść ją w tytule wątku, kolejni użytkownicy tego komputera będą mieli łatwiej.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
-Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2014, 23:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Asus R510JK Błąd przy próbie instalacji systemu Ubuntu Could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14

Post autor: -Paweł »

Zrobiłem to co mówisz kolego ;)

Teraz pobieram jeszcze raz wersję ubuntu 64x w Biosie wyłącze fastboot i seciure boot, włączę komputer i z pendriva normalnie odpalę ubuntu, co będzie dalej się działo, jeżeli uda mi się to zrobić napiszę poradnik ;)



Niestety przy próbnie zainstalowania Ubuntu, przy włączaniu komputera czy to przez system Windows klikając w ikonkę instalacji Ubuntu, wchodzę w opcje: wypróbuj ubuntu, zainstaluj etc. po wybraniu, jednej z opcji nic mi się nie wyświetla, a po chwili dostaję komunikat:
error: failure reading sector from hd0

-- 21 sie 2014, o 16:37 --

Dobra są już postępy, ale stanąłem i nie wiem co dalej:
http://www14.zippyshare.com/i/69991175/ ... 162151.jpg
http://www14.zippyshare.com/i/77961569/ ... 162143.jpg
http://www14.zippyshare.com/i/26338670/ ... 162201.jpg
http://www14.zippyshare.com/i/18017969/ ... 162220.jpg
http://www14.zippyshare.com/i/38946313/ ... 162231.jpg
http://www14.zippyshare.com/i/34576480/ ... 162256.jpg

-- 21 sie 2014, o 18:00 --

Dodam że powyższy błąd dostaję gdy w Biosie wybiorę "Nazwa pendriva" jeżeli natomiast wybiorę opcję "UEFI: Nazwa pendriva" to otrzymuję błąd z nazwy tematu.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: igotit4free »

Trzy pytania:
- Fast Boota wyłączyłeś?
- masz możliwość sprawdzenia na innym komputerze, czy nośnik instalacyjny który przygotowałeś jest prawidłowy, czy uruchamia się z niego Ubuntu w trybie Live - wypróbuj?
- Windows 8 można (o ile wiem, bo sam go nie mam) wyłączyć na dwa sposoby. Jeden to "prawdziwy" power off, drugi ma polegać na takim jakby "uśpieniu" dzięki któremu przy następnym uruchomieniu system startuje znacznie szybciej. Z tego co ludzie piszą, to żeby skutecznie działać trzeba tą Ósemkę wyłączyć.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
-Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2014, 23:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: -Paweł »

1. Tak
2. Przed chwilą sam sprawdzałem na brata komputerze, bo też myślałem, że może to być wina nośnika, ale wszystko jest w porządku
3. w jaki sposób wyłączyć tą ósemkę bo nie rozumiem?

-- 21 sie 2014, o 20:11 --

Przed chwilą trzymałem z 5 sekund, przycisk Power, następnie próbowałem zainstalować Ubuntu nic to nie dało ;(
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: igotit4free »

Jak już pisałem nie mam dostępu do kompa z Win8 ale ... jest na forum poradnik, którego prawidłowości nie mam jak zweryfikować, ma on też IMO pewne braki merytoryczne (np. nie wspomina o przymusie używania Ubuntu 64bit na maszynach z UEFI) ale z braku laku puszczę go, zajrzyj, może to ci pomoże.

viewtopic.php?f=146&t=175094
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
-Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2014, 23:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: -Paweł »

Zastosowałem się do poradnika niestety przy instalacji error: failure reading sector from hd0
Tak wersja Ubuntu jest 64bitowa ;) Kurde potrzebuję tylko ubuntu windows mi wcale nie potrzebny, a takie problemy sprawia
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: nomoreground »

@-Paweł : Jaką masz kartę sieciową? Broadcoma? Twój panic na non-uefi mode jest potwierdzony na nich.
Zastosowałem się do poradnika niestety przy instalacji error: failure reading sector from hd0
W którym momencie instalacji dostajesz ten błąd?

Jak również powiedz mi, czy założyłeś jeszcze taki sam topic na innym forum, nie związanym z Ubuntu? (Wpadłam na topic 1:1 twój napisany dziś około 17)

@igotit4free: Mały offtopic.
np. nie wspomina o przymusie używania Ubuntu 64bit na maszynach z UEFI
Ekhem.... Akurat to jest wspomniane.....

Kod: Zaznacz cały

3)Pobieramy i wypalamy na płytce/pendrivie Ubuntu
!!!Ważne - trzeba wybrać wersję 64 bit!!!
Jeżeli widzisz jakieś jeszcze błędy to napisz mi na priv i uzupełnię posta.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: igotit4free »

nomoreground pisze: @igotit4free: Mały offtopic.
np. nie wspomina o przymusie używania Ubuntu 64bit na maszynach z UEFI
Ekhem.... Akurat to jest wspomniane.....

Kod: Zaznacz cały

3)Pobieramy i wypalamy na płytce/pendrivie Ubuntu
!!!Ważne - trzeba wybrać wersję 64 bit!!!
Jeżeli widzisz jakieś jeszcze błędy to napisz mi na priv i uzupełnię posta.
No to hau, hau ... odszczekuję, musiałem przeoczyć. :oops:
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
-Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2014, 23:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: -Paweł »

Karta sieciowa: Realtek PCIe
Błąd dostaję po wybraniu opcji Install ubuntu, dodam jeszcze, że błąd ten wyskakuje gdy staram się zainstalować system z UEFI, gdy robię to bez UEFI mam inny błąd który jest widoczny na obrazkach załączonych powyżej
Tak założyłem podobny temat na forum związanym z androidem
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: nomoreground »

A karta wlan (wifi) jaka?
Co się dzieje po wybraniu "Try Ubuntu without installing"? To samo?
Sumy kontrolne obrazu się zgadzają?
Tak założyłem podobny temat na forum związanym z androidem
Po co? Robisz tylko zamieszanie - czasami porady, które dostajesz na dwóch różnych forach się wykluczają lub konfliktują ze sobą.
-Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2014, 23:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: -Paweł »

Po wybraniu opcji Try ubuntu, nastaje ciemność na wyświetlaczu przez dłuży czas, a następnie pokazuje mi się logo windowsa i tak stoi i stoi, wyciągam pendriva windows stwierdza, że coś nie tak i musi coś naprawić, ale jak bierze się za naprawę to jednak stwierdza, że to error, każe mi zresetować laptopa co grzecznie wykonuje następnie laptop odpala 8 i wszystko jest po staremu niestety..

Obrazek z kartami http://www68.zippyshare.com/i/38293554/122208/Bam.png

Tamte forum nie kwapi się do pomocy, z linuxem :)
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: nomoreground »

Spróbuj przy tym Try Ubuntu wcisnąć e i dopisać

Kod: Zaznacz cały

nomodeset
Okey, z tą katrą fałszywy trop...
Tamte forum nie kwapi się do pomocy, z linuxem
Z Xperią Arc S miałam podobnie - dostałam jedną nic nie wnoszącą poradę, bo akurat tą rzecz zrobiłam jako pierwszą :P
-Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2014, 23:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: -Paweł »

Już się zabieram :)

-- 21 sie 2014, o 21:59 --

Już się zabieram :)

-- 21 sie 2014, o 22:15 --

Dalem e na koncu dopisalem teks od Ciebie ale niestety hd0 i lipa
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: nomoreground »

Mam jeszcze pytanie: czy mógłbyś spróbować odpalić live cd innego linuksa, najlepiej bazującego na Ubuntu, np Mint? Chce zobaczyć czy wtedy będzie to samo czy instalacja pójdzie. I pokazać smart dysku, np na Windzie w CrystalDiskInfo. Oraz czym wypalasz pendriva?
-Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2014, 23:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: -Paweł »

Jutro zakupię kilka płytek CD i na nich wypalę Ubantu bo jak sprawdzałem w instalatorze ubuntu to wykrył dwa błędy.

-- 21 sie 2014, o 23:46 --

Przy okazji udało mi się takie o coś wypalić ;P
http://i.stack.imgur.com/FfEwE.png , dzisiaj już to zostawiam jutro kupię płytki CD wypalę ubuntu i zobaczymy
PS: Co to jest to Boot Reapair? ;P
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: nomoreground »

PS: Co to jest to Boot Reapair
Naprawa bootloadera (GRUBa itp.)
Jutro zakupię kilka płytek CD
Lepiej DVD, od jakiegoś czasu Ubu nie mieści się na CD.


Trzeba próbować - u mnie nie idzie żadna wersja Archa ani nic na nim bazującego (wyjątek: Manjaro) w połączeniu z UEFI i GPT, ale na Legacy i MBR śmigają jak miło :D Gentoo/Sabayon to jedyne distra, które wymagają ode mnie nomodeset. Czasem coś sie zaweźmie i nie idzie. Złośliwość rzeczy martwych :)
-Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2014, 23:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: -Paweł »

Cześć

Dzisiaj z rana pobrałem linuxmint-17-mate-64bit-v2 i przed chwilką go testowałem stwierdzam, że działa z Ubuntu dalej mam problem przy instalacji wyskakuje mi kernel panic - not syncing fatal exception in interrupt
Awatar użytkownika
nomoreground
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:21
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: nomoreground »

Dobra podobno to ludziom pomaga przy tym paniku:
tak jak dopisywałeś nomodeset (e przy wybranej opcji)

Kod: Zaznacz cały

ide=nodma acpi=off
-Paweł
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2014, 23:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Asus R510JK - could not open "\EFI\BOOT\fallback.efi": 14 przy próbie instalacji systemu

Post autor: -Paweł »

No nic z tego biorę się za Ubuntu 13.10 może coś mi się uda :) ,a i wyskakiwał mi inny błąd niż ten, który podawałem, a mianowicie: ? zapomniałem xD
Jak mi się uda wgrać 13.10 dam znać, a będzie to już za chwilę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości