Turkawka nie widzi Windows 10

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
anik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2015, 11:47
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Turkawka nie widzi Windows 10

Post autor: anik »

Zacząłem delikatnie i zainstalowałem Turkawkę 32 bity na Windows XP. Wszystko jest w porządku. Na drugim komputerze próbowałem zainstalować Turkawkę 64 bity na Windows 10. Turkawka nie widzi Windowsa 10, ale jest chętna do zainstalowania się gdziekolwiek, co mnie nie urządza, gdyż chcę mieć Turkawkę obok Windows 10. Czy Turkawka v14.04.1 jest nie przygotowana do pracy z Windows 10? Uprzejmie proszę o informacje.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Turkawka nie widzi Windows 10

Post autor: igotit4free »

Tu masz poradnik jak instalować => viewtopic.php?f=146&t=175094

BTW nie mam pojęcia co masz na myśli pisząc o instalacji Ubuntu na jednym czy drugim Windowsie. Ubuntu jest odrębnym systemem operacyjnym, a nie aplikacją Windows. Jeśli już, to możesz go instalowac "obok", a nie "na". No chyba, że korzystasz z Wubi... ale nie jest moją rolą zgadywanie co tam masz, chcesz rzetelnej odpowiedzi to sensownie zadaj pytanie.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Turkawka nie widzi Windows 10

Post autor: rom »

jest chętna do zainstalowania się gdziekolwiek
Czy to znaczy, że podczas próby instalacji widzi jedynie pusty dysk?
także = też
tak że = więc
anik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2015, 11:47
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Turkawka nie widzi Windows 10

Post autor: anik »

Przepraszam za przejęzyczenie i sprawienie tym kłopotu. Oczywiście chodziło mi o instalację Turkawki obok Windowsa 10. Co do odpowiedzi na rom'a to Turkawka widzi wszystko ale nie widzi zainstalowanego Windowsa 10. Spróbuję skorzystać z podanego mi przez igotit4free linka. Na razie pozdrawiam wszystkich i dziękuję.

-- 1 paź 2015, o 08:35 --

Witam ponownie. Skorzystałem z zaoferowanego mi linku, ale podczas etapu trzeciego (partycjonowanie), kiedy wskazałem na wydzieloną partycję, którą sformatowałem na ext4 z księgowaniem, otrzymałem wiadomość: Nie zdefiniowano głównego systemu plików. Proszę poprawić w menu partycjonowania. Na forach przeczytałem, że w nazwie partycji należy dodać ukośnik /. Tyle, że nie wiem jak to zrobić. Zainstalowałem Turkawkę na próbę i próbowałem zmienić nazwę mojej partycji przeznaczonej na Turkawkę dodając ten ukośnik, ale nie mogłem tego uczynić. Uprzejmie proszę uświadomić głupola jak to zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 49 gości