Uruchomienie ubuntu - brak reakcji

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
bartek9007
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2015, 12:12

Uruchomienie ubuntu - brak reakcji

Post autor: bartek9007 »

Witam wszystkich forumowiczów.

Niedawno zainstalowałem ubuntu. Niestety nie do końca udało mi się skierować go na tą partycję, którą chciałem. U mnie wygląda to tak:

http://iv.pl/images/02904349369504357659.jpg

Ubuntu miało znajdować się na wydzielonej partycji "Dane 2", ale na skutek mojego niedoświadczenia z ubuntu (pierwszy instalacja) trafił na partycję Dane i wydzielił dla siebie miejsc (dwie partycje 40,48 + 4 GB).
Pierwsze pytanie - jak usunąć ubuntu z tej partycji, tak żeby nie naruszyć danych, które się tam znajdują - czy wystarczy z poziomu tego menadżera sformatować widoczne partycje i potem ew. na ich gruzach postawić partycję lub dodać niezagospodarowane miejsce do dysku "Dane"? Wolałbym, gdyby Ubuntu nie mieszało się (w sumie tylko teoretycznie) z plikami Windowsa.

Drugie pytanie - ważniejsze - Ubuntu nie chce się w ogóle włączyć - za pomocą programu Easy BCD uruchomiłem ekran przy starcie laptopa oferujący wybór systemu, ale mam wrażenie, że nie tutaj jest problem, bo ubuntu wcale nie rusza na podstawie wpisu zrobionego w programie. Czy zacząć od reinstalacji (powrót do pytania 1) czy istnieje jakiś prostszy sposób.


pozdrawiam i zostaje do dyspozycji w kwestii wszelkich screenów i wyjaśnień.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 18:52 przez bartek9007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: problem z uruchomieniem ubuntu

Post autor: igotit4free »

Witamy. Zapoznaj się z Regulaminem.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości