uprawnienia plików na karcie exfat

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
MonaLu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 114
Rejestracja: 23 cze 2010, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

uprawnienia plików na karcie exfat

Post autor: MonaLu »

Witam,
Mam parę filmów, które dotychczas odtwarzałam z dysku zewnętrznego bez żadnego problemu. Skopiowane na kartę z systemem exfat, wszystkie zmieniły atrybuty z 600 na 700, ale poza tym są odtwarzane... do któregoś z kolei. Powiedzmy z 10 filmów rusza 5 pierwszych, a 6 i następne są niby w nieobsługiwanym formacie, podczas gdy format wszystkich jest oczywiście ten sam i z innego nośnika śmigały bez problemu. Najpierw myślałam, że problem tkwi w systemie karty, ale czemu część filmów działa? Potem chciałam zmienić uprawnienia, ale 1. wątpliwość pozostaje ta sama, część filmów chodzi, a część nie... pomijając, że 2. zrobić tego nie mogę, bo ten osławiony czytnik kart montuje dyski właśnie w taki sposób. Wygooglałam tu takie coś z 2011r.:
problem z polkit-1 i polisami bezpieczeństwa w Ubuntu. Zmienili prawa przy montowaniu do /media przez udisks i teraz są rwx tylko dla właściciela.
trzeba dodać plik do /etc/udev/rules.d który będzie nadawał odpowiednie uprawnienia przy montowaniu dysków przez udisks.
, ale nie wiem, jak ten plik ma wyglądać?
Podsumowując:
1. Czy wg Was to może właśnie być źródłem problemu? Do odtwarzania filmów używam przejściówki Connect We (wiem, to poza tematem forum...);
2. Jak zmienić te atrybuty, gdzie znaleźć wzór takiego pliku z uprawnieniami? Oczywiście wpisałam chmod, ale odpowiedział, że nie może zmienić uprawnień,

Kod: Zaznacz cały

nie zaimplementowana funkcja
; Dysk, którego używałam dotychczas, zawiera kopie zapasowe danych i boję się, że włączany, wyłączany (a czasem nawet nie :>) w końcu odmówi współpracy a taka kopia bezp. to jakby jej nie było...
Specjalistka od automagicznej samonaprawy sprzętu. ;)

#Bywają takie chwile w życiu człowieka, kiedy żadne radio nie gra jego ulubionej piosenki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 37 gości