Nieudane przywracanie Kopi zapasowej

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
klik_194
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2018, 20:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE 3/Trinity

Nieudane przywracanie Kopi zapasowej

Post autor: klik_194 »

Witajcie,

Dość rzadko proszę o pomoc ale tym razem nie wiem jak znaleźć rozwiązanie mojego problemu.

Posiadałem Ubuntu 14.04 LTS i korzystałem z środowiska KDE naszło mnie na zmianę na 16.04 LTS
1. Zaktualizowałem co się da na 14.04 w KDE dokonałem kopi zapasowej i rozpocząłem aktualizacje ale w środowisku GNOME.
2. Instalacja z w trakcie mi się wyspała trochę z mojej winy ponieważ nie moglem jej dokończyć postanowiłem odzyskać Ubuntu z kopi zapasowej.
3. Zainstalowałem wiec od nowa 14.04 LTS (nie aktualizowałem po przywróceniu)i postanowiłem przywrócić kopie zapasową niestety cześć ustawień nie chciała się przywrócić w większości dotyczyło to ustawień thunderbird i to jest dla mnie straszna strata.
4. Próbowałem instalacja 14.04 LTS aktualizacja przywrócenie taki sam efekt, instalacja 14.04 LTS dogrywam KDE aktualizacja i taki sam efekt przy przywracaniu kopi zapasowej
5. Przywracałem również wcześniejszą kopie zapasową i taki sam efekt.

Od 14h nie spie i szukam rozwiązania albo podpowiedzi dzisiaj do północy muszę odzyskać konfiguracje poczty może ktoś mi podpowie co robię źle albo jak odzyskać ręcznie te dane ?
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Nieudane przywracanie Kopi zapasowej

Post autor: kobrawerde »

Kopię zapasową rób za pomocą Clonezilli ... a będziesz spał spokojnie ( tak z doświadczenia ) ...
nie napisałeś jakim programem robiłeś kopię zapasową pewnie standardowy backup w ubuntu ...( nie korzystam ) ale jeśli znajdziesz w jego bazie folder o rozszerzeniu .thundrbird ...to teoretycznie wystarczy podmienić jego zawartość w swojej lokalizacji :
/home/nazwa użytkownika/.thunderbird
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: joe93 i 23 gości