Instalacja ubuntu Asus wcześniej win 10

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Mattpl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2018, 14:47

Instalacja ubuntu Asus wcześniej win 10

Post autor: Mattpl »

Witam posiadam notebooka jest on starej generacji wcześniej był zainstalowany win 10 wystąpił błąd gdy chciałem podzielić partycje podczas instalacji systemu podzieliłem partycje na na instalacyjna / dyga /home na wideo itp. i swap gdy dałem następny krok instaluj wyskoczył błąd the partition table format in use on your disks normally requires ... cos 32mb gdy chciałem od nowa zainstalować system po tym błędzie przy innych ustawieniach bez możliwości podzielenia partycji bo ten krok mi przeskakuje i gdy daje install wyskakuje błąd ubi-partman failed with exit code 10 (dołączyłem zdjęcie w załączniku) wyczytałem aby w Gparted gdy wejdę w testowego ubuntu nie instalacja dodać partycje FAT32 200mb label EFI lecz dalej ten sam błąd przy instalacji nawet wyczysciłem partycje tym programem i bez rezultatu
Proszę o pomoc bo już 2 dni się męczę i nie wiem jak to naprawić wcześniej był zainstalowany win 10 który chciałem się pozbyć całkowicie
Załączniki
2.jpg
(493.49 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Instalacja ubuntu Asus wcześniej win 10

Post autor: Tomfoc »

Jeżeli twoja umiejętność czytania dorównuje umiejętności pisania, to szkoda czasu. Zapoznaj się z regulaminem.
Mattpl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2018, 14:47

Re: Instalacja ubuntu Asus wcześniej win 10

Post autor: Mattpl »

Nie jestem specem tak jak wy instalacja systemu może być dla jednego łatwa a dla drugiej osoby już nie próbowałem znaleźć pomocy w postach i przez google ale to co znalazłem nie dało rezultatu aby naprawić błąd jaki napotkalem podczas instalacji co tu dałem niezgodne z regulaminem?, ze temat był już taki założony... Jeśli tak to jakie frazy wpisać aby go znaleźć
Pozdrawiam
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instalacja ubuntu Asus wcześniej win 10

Post autor: czesioo »

To jest polskie forum o Ubuntu. Posty należy tu pisać poprawną polszczyzną, przestrzegając zasad ortografii i interpunkcji.
Wyjaśnię ci to na przykładzie. Oto Twój powyższy post, a pod nim post poprawiony, napisany w miarę poprawną polszczyzną.
Jest:
Nie jestem specem tak jak wy instalacja systemu może być dla jednego łatwa a dla drugiej osoby już nie próbowałem znaleźć pomocy w postach i przez google ale to co znalazłem nie dało rezultatu aby naprawić błąd jaki napotkalem podczas instalacji co tu dałem niezgodne z regulaminem?, ze temat był już taki założony... Jeśli tak to jakie frazy wpisać aby go znaleźć
Pozdrawiam

Powinno być:
Nie jestem specem tak jak wy. Instalacja systemu może być dla jednego łatwa, a dla drugiej osoby już nie. Próbowałem znaleźć pomoc w postach i przez Google, ale to co znalazłem nie dało rezultatu aby naprawić błąd, jaki napotkałem podczas instalacji. Co tu dałem niezgodnego z regulaminem? Że temat był już taki założony... Jeśli tak to jakie frazy wpisać aby go znaleźć?
Pozdrawiam
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
Mattpl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2018, 14:47

Re: Instalacja ubuntu Asus wcześniej win 10

Post autor: Mattpl »

Rozumiem i zacznę od nowa za co bardzo przepraszam.

Posiadam notebooka ASUS F102B, który jest starej generacji z zainstalowanym windowsem 10.
Postanowiłem zainstalować system UBUNTU a pierwotny usunąć. W pierwszym kroku pobrałem najnowszą wersję Ubuntu następnie zrobiłem rozruchowy pendrive programem universal usb installer.
Podczas instalacji systemu podzieliłem partycje na instalacyjną /, /home służącą na filmy, muzykę i swap.
Przy kliknięciu instaluj wyskoczył błąd: " the partition table format in use on your disks normally requires ... ".
Chciałem zainstalować Ubuntu od nowa i wyskoczył komunikat: " ubi-partman failed with exit code 10 ".
Szukając rozwiązania znalazłem post w którym radzili aby w programie Gparted gdy wejdę w testowego UBUNTU dodać partycje FAT32 200mb label EFI. Komunikat jednak dalej pokazywał się próbie ponownej instalacji.
Wyczyściłem partycje tym programem co skutkowało, że nie mogę już wejść w testowe UBUNTU bez instalacji aby dokonać poprawek a, gdy chcę zainstalować UBUNTU wyskakuje okienko: " The installer encountered an unrecoverable error. A desktop session will now be run so that you may investigate the problem or try installing again. "

Post starałem napisać jak najbardziej czytelny z poprawną polszczyzną, przestrzegając zasad ortografii i interpunkcji.
Proszę was o pomoc aby rozwiązać ten problem i zainstalować UBUNTU.

Pozdrawiam Mateusz.
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Instalacja ubuntu Asus wcześniej win 10

Post autor: Spass »

Instalujesz Ubuntu w wersji 64-bit? Na zdjęciu z tego postu widzę, że masz "UEFI Boot Support - Disabled". Próbowałeś może zmieniać to ustawienie? Spróbuj dać Enabled.
Mattpl pisze: Wyczyściłem partycje tym programem co skutkowało, że nie mogę już wejść w testowe UBUNTU bez instalacji aby dokonać poprawek a, gdy chcę zainstalować UBUNTU wyskakuje okienko: " The installer encountered an unrecoverable error. A desktop session will now be run so that you may investigate the problem or try installing again. "
Nie możesz już nawet wejść w tryb sesji Live? To niedobrze. A próbowałeś wejść w nią bezpośrednio z GRUB-a? Jak uruchamia się system z pendrive'a to naciśnij na samym początku jakiś klawisz, jak widzisz na da dole takiego ludzika, powinno pojawić się menu. Druga sprawa, do nagrania obrazu ISO polecam użyć programu Etcher - https://etcher.io - nagrywałem nim multum obrazów i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Z innymi programami miałem czasami problemy.
Mattpl pisze: Post starałem napisać jak najbardziej czytelny z poprawną polszczyzną, przestrzegając zasad ortografii i interpunkcji.
Tak trzymaj.
sudo apt purge snapd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości