Partycja NTFS zapis Błąd wejścia/wyjścia

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Donkrzawayan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2018, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Partycja NTFS zapis Błąd wejścia/wyjścia

Post autor: Donkrzawayan »

Obok Windows 10 zainstalowałem Ubuntu 18.04 i utworzyłem partycję NTFS dla obu (czytałem, że pingwin lepiej sobie radzi z NTFS, niż okna z ext4). Po zabawie z ntfs-config, fstab, ntfsfix udało mi się zapisywać pod Linuxem wtedy i po kolejnym uruchomieniu. Zainstalowałem nawet na niej grę ze Steama. Po kolejnym uruchomieniu (po drodze był Windows, gdzie też zapisywałem na tej partycji) nie mogłem znowu zapisywać. Po kolejnej zabawie z w/w narzędziami znowu to się udało. Niestety do katalogu Steama na tej partycji nie mogę wejść. Wyświetla się: "Nie można wyświetlić tego położenia. Błąd podczas pobierania informacji o pliku “/media/windows/SteamLibrary/steamapps/downloading/730/thirdpartylegalnotices.doc”: Błąd wejścia wyjścia". Wpisując komendę ls (w tym katalogu) wyświetla:

Kod: Zaznacz cały

ls: nie ma dostępu do 'chrome.pak': Błąd wejścia/wyjścia
ls: nie ma dostępu do 'csgo.sh': Błąd wejścia/wyjścia
ls: nie ma dostępu do 'csgo_linux64': Błąd wejścia/wyjścia
ls: nie ma dostępu do 'thirdpartylegalnotices.doc': Błąd wejścia/wyjścia
i potem zawartość, sudo ls - wyświetla dobrze.
Dysk jest w pełni sprawny. Pod Windowsem ten katalog działa normalnie.
Co zrobić, żeby na obu systemach móc z niego korzystać i przy każdym uruchomieniu Ubuntu można było zapisywać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

EDIT: Wyłączyłem szybkie uruchamianie w Windowsie i za każdym uruchomieniem Ubuntu można już zapisywać, ale z folderem Steama wciąż jest problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości