script subprocess returned error exit status 1

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
zenek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

script subprocess returned error exit status 1

Post autor: zenek »

Witam.
Na świeżej instalacji Ubuntu18.04LTS zacząłem instalować potrzebne składniki między innymi JAVA. Podążając za wskazówkami jednej ze stron wykonałem następujące polecenia

Kod: Zaznacz cały

sudo apt install oracle-java8-installer
sudo apt install oracle-java8-set-default
Wywołało to następujący błąd
CRITICAL: oracle-java8-installer: installed oracle-java8-installer package post-installation script subprocess returned error exit status 1
Ostatecznie JAVA zaistalowałem

Kod: Zaznacz cały

sudo apt install default-jdk
ale komunikat o tym, że instalacja się nie powiodła pojawia się każdorazowo po jakiejkolwiek instalacji pomimo, że wygląda na to, że są dokonywane a błąd wynika z tego, że system usilnie próbuje zainstalować te oracle-java8. Jak sobie z tym poradzić (coś wyczyścić, ponownie skonfigurować)?
zenek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: script subprocess returned error exit status 1

Post autor: zenek »

Po poszperaniu w sieci i kilku nieudanych próbach ostatecznie pomogło usunięcie plików *oracle-java8-installer* z katalogu /var/lib/dpkg/info oraz sudo apt-get update.
Dla zainteresowanych ta i inne (dla mnie nieskuteczne ale widzę, że innym pomogły) sposoby na rozwiązanie tej niedogodności https://itsfoss.com/dpkg-returned-an-error-code-1/.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości