Nieudane pobranie informacji z repozytoriów

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
RaperJanczaro
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2019, 18:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04

Nieudane pobranie informacji z repozytoriów

Post autor: RaperJanczaro »

Hej

Nie mogę wogóle zaktualizować systemu 18.04 , przy próbie ręcznej wyświetla mi się informacja "Nieudane pobranie informacji z repozytoriów" , sam system działa sprawnie ale gdy w terminalu instaluje jakiś program , to mimo pełnego zasięgu wi-fi oraz tego że mam internet 20 mb/s prędkość pobierania programu wynosi ... 20 kb/s a czasami spada nawet do 6 b/s ,,,
przy zastosowaniu komendy "sudo apt-get update" wyświetla mi się linijka :
E: The repository 'cdrom://Ubuntu 18.04.2 LTS _Bionic Beaver_ - Release amd64 (20190210) bionic Release' does not have a Release file.

Co mam robić ?

Dodam że mam komputer firmy lenovo
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Nieudane pobranie informacji z repozytoriów

Post autor: Tomfoc »

Przed chwilą sprawdziłem na swoim Ubuntu 18.04.2 - wszystko działa szybko i dobrze. Usuń to repo z cdrom, bo nie jest tam potrzebne. Jeżeli pobieranie danych z repo jest bardzo powolne, a inne programy korzystające z sieci (np. przeglądarka) pracują normalnie, to zmień serwer z którego pobierasz pakiety. Ja mam ustawione na Polskę i działa dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości