Błąd przy instalacji sterowników nVidia

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
marpot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2019, 13:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Błąd przy instalacji sterowników nVidia

Post autor: marpot »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Używałem linuxa od wielu lat, ale teraz mam ogromny problem z instalacją Ubuntu, co wprawia mnie w niemałe zdumienie. Od początku : mam laptopa Predator Helios 300. Jego parametry to : Intel Core i7, 8 rdzeniowy, GE force gtx 1050 Ti, 8 GB RAM ddr4 i dysk HDD 1 TB. Mam postawionego Windows 10 i obok zainstalowałem linuxa Ubuntu ze środowiskiem graficznym GNOME . Wszystko było okej, póki nie doistalowalem xfce. Po instalacji xfce system praktycznie przestał działać. Profesor na studiach powiedział mi że coś się pomieszalo z pakietami i najprościej będzie zrobić reinstall Ubuntu. Tak więc też próbuje zrobić. Ubuntu ślicznie się postawiło,przydzielilem mu 100 GB miejsca na dysku korzystając z uproszczonej instalacji. Próbuję teraz zainstalować sterowniki nVidia i wyskakuje problem. Po ściągnięciu i odpaleniu w terminalu jako root dostaje komunikat "The distribution-provided pre install script failed! Are you sure want to continue?" po czym po kliknięciu Yes wyskakuje kominuktat o braku pakietu gcc. Więc wklepuje Sudo apt get install gcc. I wyskakuje mi mnóstwo błędów o błędzie w przetwarzaniu dkms i problemów z zaleznosciami. Co mam zrobić żeby zainstalować te sterowniki, męczę się już od dwóch dni :( bardzo prosiłbym o pomoc
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8602
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Błąd przy instalacji sterowników nVidia

Post autor: mario_7 »

Dlaczego nie zainstalujesz sterowników z repozytorium? Po co się tak męczyć?
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2032
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Błąd przy instalacji sterowników nVidia

Post autor: kobrawerde »

Może google pomoże a nie profesor :
KLIK
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 48 gości