Po aktualizacji dyski tylko są do otczytu

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Buttle
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:02
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Po aktualizacji dyski tylko są do otczytu

Post autor: Buttle »

Witam

Mam problem i od kilku dni nie mogę sobie z nim poradzić, a było wszystko dobrze, aż po pewnej aktualizacji.
A mianowicie partycja ntfs, która jest koło partycji z Ubuntu 18.04 na którym działam, jest montowana automatycznie przy starcie systemu, ale jest tylko do odczytu.

w fstab mam:

Kod: Zaznacz cały

UUID=285f172e-3585-4c62-87d1-b9428e8b9ca0       /       ext4    errors=remount-ro       0       1
/swapfile       none    swap    sw      0       0
/dev/sda2       /media/sda2     ntfs-3g rw,auto,users   0       1

Tak samo jest z dyskiem którego czasem podpinam (też ntfs), jest tylko do odczytu. A był w odczyt/zapis!

Bardzo proszę o pomoc!
Buttle
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:02
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Po aktualizacji dyski tylko są do otczytu

Post autor: Buttle »

Temat nie aktualny!

W sumie nie mam pojęcia o co chodzi ale zrobiłem tak:

w fstab (tak dla eksperymentu po już nie miałem pomysłu) opcję errors=remount-ro zmieniłem na errors=remount-rw i dałem na uruchom ponownie, no i załatwiłem Ubuntka tak że nie chciał za nic wystartować.
W Ubuntu live zmieniłem w fstab tak jak było poprzednio errors=remount-ro, no i system nie tylko że się uruchomił prawidłowo, ale powyższy problem zniknął i mogę zapisywać.

Jest na to jakieś wytłumaczenie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości