usuwanie wiadomosci thunerbird (automatyczne) bez usuwania go na serwerze - ew. inna mailarka

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
miodas007
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 17 wrz 2008, 20:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

usuwanie wiadomosci thunerbird (automatyczne) bez usuwania go na serwerze - ew. inna mailarka

Post autor: miodas007 »

konto: gmail (imap)
thunderbird: 16.0.1

W tej chwili jak usuwam wiadomosc poprzez thunderbird usuwa mi się równiez ta wiadomosc na sewerze. W opcjach thunderbirda widze opcje do wyboru:
When i delete a msg:
- move it to this folder (moge wybrac folder, np. Trash)
- just mark it as deleted
- remove it immediatly
W zależności od tego, którą politykę wybiorę taka akcja wykona mi sie rowniez na serwerze
Jak chcialbym natomiast aby lokalnie usuwała mi sie normlanie wiadomosc (immediatly) natomiast na serwerze nie działo sie nic - niech sobie gromadzi wiodomosci tak jak przyszly - bez zadnej archiwizacji

Tak naprawde to co chce osiagnac przedstawiam dalej:
Chciałbym aby automatycznie na lokalu thunderbird przechowywal mi wiadomosci z jakiegos czas np. rok. Natomiast na serwerze aby nic nigdy nie usuwał.
W tej chwili wiadomosci zajmuja mi na dysku 60 gb - co stanowie duza czesc mojego dysku ssd :)
W opcjach thunderbirda widze mozliwosci (w retention policy):
to recover disk space, old msg can be permanently deleted, both local copies and and original on the remote server
-don't delete any msg
-delete all bu the most recent xxx
-delete msg more then xxx days
czyli proponuje mi automatyczne usuwanie i lokalnie i na serwerze - ja natomiast tego nie chce.
Ktoś wie jak ten problem rozwiązać. Dopuszczam też myśl zmiany mailarki, wiec jak ktos wie ze na innej można to łatwo zrobić to tez napiszcie
z góry dzięki
Awatar użytkownika
Adlatus
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 856
Rejestracja: 29 sty 2007, 19:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Puszczykowo

Re: usuwanie wiadomosci thunerbird (automatyczne) bez usuwania go na serwerze - ew. inna mailarka

Post autor: Adlatus »

Zamień IMAP na POP, ze wszystkimi tego konsekwencjami, a przechowywanie ustawisz jak potrzebujesz.
miodas007
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 17 wrz 2008, 20:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: usuwanie wiadomosci thunerbird (automatyczne) bez usuwania go na serwerze - ew. inna mailarka

Post autor: miodas007 »

nie bardzo chce przechodzić na protokół POP - problemem choćby z folderami pocztowymi.
To może zapytam o coś innego :)
gdzie w thunderbird jakimś magicznym kliknięciem :) usunać wszystkko oprócz nagłówków wiadomości - czyli chce wrócić do stanu pobrania nagłówków przez protokół IMAP - w taki sposób jakby nie były otwierane.
W ten sposób pozbędę się z dysku kilkadziesiąt GB niepotrzebnych danych - a nagłówki mi zostaną - czyli będę mógł je filtrować - i w razie potrzeby otwierać. A może thunderbird nie tylko pobiera naglowke tylko odrazu pobiera cala tresc (czyli wiecej niz sam IMAP)

z góry dzieki za odpowiedzi

dodam że po takim usunięciu contentu wszystkich wiadomosci (zostana same naglowki) - chcialbym aby wszystki te naglowki byly oznaczane przez thunderbirda jako przeczytam
musi byc przeciez jakies rozwiazanie problemu zbyt duzej ilosc danych na lokalu
r2b2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2008, 08:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wąbrzeźno/Toruń

Re: usuwanie wiadomosci thunerbird (automatyczne) bez usuwania go na serwerze - ew. inna mailarka

Post autor: r2b2 »

No cóż nagłówki będziesz musiał pobrać na nowo. Ustawienia do konta zachowasz. Robiłem tak kiedyś i było ok.
W katalogu home/uzytkownik/.thunderbird/losowanazwaprofilu.default/Mail
W katalogach zdefiniowanych kont usuń jego zawartość.
I odpal thunderbirda i sprawdź.
Na wszelki wypadek zrób sobie kopie .thunderbird, jak bedzie ok to go później usuń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości