Program Kasowy pod Wine

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
Wierchy PTTK
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2013, 10:34
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity

Program Kasowy pod Wine

Post autor: Wierchy PTTK »

Witam,
zainstalowałem na komputerze program MDB Kasa - program do obsługi operacji kasowych w firmie. (jak ktoś coś wpłaca pieniądze to wpisuje się, że wpłacił a jak wypłaca to że wypłacił). Program automatycznie wszystko sumuje odejmuje i pokazuje aktualny stan.
Mam problem bo program pisany jest po Windowsa i gdy odpalam go od pod Wine źle interpretuje wpisane liczby. Źle to znaczy gry wpisze 1 to zapisuje jako 1, gdy 10 to jako 10 , gdy 100 to jako 1 gdy, 1000 to jako 10. żeby było weselej nie pomaga wpisanie np 100, a gdy wpisze się 101 to zapisuje jako 101, gdy 101,10 to jako 10 110. przecinek i kropka wpisują się jako przecinki. Poza tym wszystkie działania są poprawne.
Czy ktoś z was miał podobny problem lub wie jak go rozszyfrować ?

Normalnie działamy z tym programem po Virtualboxem ale chciałbym całkowicie zrezygnować z Windowsa w firmie.
A może ktoś z was zna program do prowadzenia kasy który działa pod Ubuntu ?
Pozdrawiam
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: Program Kasowy pod Wine

Post autor: neo86 »

Jedyny mi znajomy natywny program do zarządzania finansami to GNUCash ( dostępny w repozytoriach Ubuntu )

strona projektu : http://www.gnucash.org/
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
prezes19
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 106
Rejestracja: 23 cze 2009, 09:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Lokalizacja: Wyszków

Re: Program Kasowy pod Wine

Post autor: prezes19 »

Wierchy PTTK udało Ci się rozwiązać problem? Ewentualnie znaleźć inny program do raportów kasowych? Mi też by się coś takiego przydało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości