czy istnieje spolszczony font eufm w writer libreoffice?

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
Awatar użytkownika
andreasa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 22 cze 2010, 22:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

czy istnieje spolszczony font eufm w writer libreoffice?

Post autor: andreasa »

Jest taka odmiana fontu gothic w Libre Office pod opisem "eufm10" i jest super, sęk w tym że po wpisaniu polskich znaków diaktrycznych czyli: ćżśźóęąć, wyskakują one w arialu czy czymś innym. Może ktoś wie gdzie są lub jak zrobić te brakujące fonty pod eufm10? W sumie drobiazg, a psuje efekt końcowy. Może ktoś już to zrobił i gdzieś udostępnił?
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: czy istnieje spolszczony font eufm w writer libreoffice?

Post autor: Hwiparam »

:goog: nic ciekawego nie zwraca, więc wątpliwe... Takie fikuśne fonty mają to do siebie, że często-gęsto są one English-only (czyt. bez większości znaków diakrytycznych). Sam kiedyś (jeszcze za gimbusa - ponad 10 lat temu) drukowałem jakieś nagłówki różnymi dziwnymi czcionkami, które nie miały polskich znaków. Pisałem więc bez nich, potem domalowywałem "ogonki" na wydruku czarnym flamastrem :P
Rada dla Ciebie: Poszukaj sobie innej (podobnej) czcionki, http://www.fontsquirrel.com/ - może tu coś znajdziesz pasującego, ale nie gwarantuję...
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości