Nowy Libreoffice 5.0 - błąd wyświetlania stron.

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1098
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Nowy Libreoffice 5.0 - błąd wyświetlania stron.

Post autor: kszyhus »

Zainstalowałem nowy Libreoffice 5.0 i dzisiaj zauważyłem błąd podczas wyświetlania stron, gdy są wyświetlane 2 strony obok siebie.
Przypadłość ta występuje zarówno w LO pod Ubuntu jak i pod Windows.
Podczas przesuwania ekranu w dół a potem powrotu do góry znika część lewej strony. Gdy przesunę do góry i z powrotem zjadę w dół to znowu pokazuje się kompletna strona.
I tak na okrągło "pojawiam się i znikam". Nie występuje to przy wyświetlaniu tylko jednej strony na ekranie.
Czy ktoś spotkał się z tym w LO 5.0.

-- 27 sie 2015 16:20 --

Dzisiaj po wydaniu LO 5.0.1.2 przeinstalowałem pakiet i powyższego Buga już nie widzę.
:clap: PC: Gigabyte H270-HD3 *** Intel i7 7700 *** 32GB RAM
Laptop: Dell Vostro 3590 *** Intel i5-10210U *** 16GB RAM
Awatar użytkownika
socrates
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 289
Rejestracja: 15 maja 2011, 01:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Nowy Libreoffice 5.0 - błąd wyświetlania stron.

Post autor: socrates »

Witam
U mnie ten problem występuje nadal. Przy przewijaniu w dół pojawiają się artefakty. Bez znaczenia czy 1 czy 2 strony obok siebie.
Wydaje mi się że LO po prostu nie radzi sobie dobrze z moim monitorem 27 cali i rozdzielczością 2048x1152. Domyślnie program otwiera się w nieco mniejszej rozdzielczości, a nie na pełnym ekranie. I tak długo jak działam w oknie to wszystko jest w porządku. Ale jak już otworzę LO na pełny ekran to wszystko się rozjeżdża. Aby przywrócić domyślne ustawienia trzeba skasować katalog ~/.config/libreoffice
Gentoo + XFCE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości