VLC robi przerwy w odtwarzaniu...

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
Sueroski
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2010, 17:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

VLC robi przerwy w odtwarzaniu...

Post autor: Sueroski »

Problem występuje na Trisquel'u 4.5 (bazuje na Ubuntu 10.10).
Tak więc od długiego już na prawdę czasu używam VLC jako mojego głównego odtwarzacza do wszystkiego w sumie.
Zawsze najlepiej się (jak dla mnie) sprawował.
Jednak dziś zauważyłem, że przy odtwarzaniu dźwięku (nie zależnie od źródła dźwięku, próbowałem na streamingu - radiu internetowym oraz pliku na dysku) następują na prawdę długie przerwy... słucham, słucham sobie około 3 minuty i potem następuje około 4 minutowa przerwa w odtwarzaniu... i tak w kółko... nie jestem w stanie słuchać audycji ani online, ani offline z takimi przerwami :/ Podczas tych przerw w odtwarzaniu normalnie pasek cały czas idzie i czas też, jakby dźwięk był normalnie odtwarzany, ale ze słuchawek nie wydobywa się nic... (z głośników też)
W innych odtwarzaczach problem nie występuje, jednak jeśli podczas tego zatrzymania włączę inny odtwarzacz to on też nie będzie słyszalny... tylko, że tylko VLC wywołuje te "pauzy" co wyłączają dźwięk w całym systemie.
W outpu'cie konsoli nic zbyt ciekawego chyba nie ma:
VLC media player 1.1.4 The Luggage (revision exported)
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_ADDRESS")
Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_BUS_TYPE")
[0x8857914] main libvlc: Uruchamianie vlc z domyślnym interfejsem. Użyj 'cvlc' aby używać vlc bez interfejsu.
Blocked: call to setlocale(6, "")
Blocked: call to sigaction(17, 0xb549e0d4, 0xb549e048)
Warning: call to signal(13, 0x1)
Warning: call to signal(13, 0x1)
Warning: call to srand(1303169560)
Warning: call to rand()
Blocked: call to setlocale(6, "")

(process:4262): Gtk-WARNING **: Locale not supported by C library.
Using the fallback 'C' locale.
Warning: call to signal(13, 0x1)
Warning: call to signal(13, 0x1)
Blocked: call to setlocale(6, "")
Warning: call to rand()
Warning: call to rand()
Warning: call to rand()
Warning: call to rand()
TagLib: MPEG::Header::parse() -- Invalid sample rate.
TagLib: MPEG::Header::parse() -- Invalid sample rate.
Nie chcę zmieniać odtwarzacza, bo VLC najlepiej (jak dla mnie) wykonuje swoje zadanie...
Cóż zrobić?

PS Środowisko: Gnome, może z powodu, że to program w Qt są problemy? Choć z drugiej strony korzystam z większej ilości programów w Qt (sam robię swoje programiki w PyQt) i nic im nie jest... no i VLC też działało... przed aktualizacją zdaje się... chyba po aktualizacji to się popsuło, bo właśnie wczoraj wykonywałem i dziś nie działa (a wczoraj VLC nie używałem).
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: VLC robi przerwy w odtwarzaniu...

Post autor: pioruns »

Kod: Zaznacz cały

TagLib: MPEG::Header::parse() -- Invalid sample rate.
Twoj plik może być uszkodzony, albo przesył danych z Internetu wariuje. Wrzuć przykładowy plik gdzieś na jakiś serwer to forumowicze go sprawdzą, albo sam sprawdź go na innym systemie, lub na innym komputerze.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości