TVN PLAYER pod Ubuntu 11.10

Grafika, film, dźwięk.
marek63
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 20 lut 2007, 22:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: TVN PLAYER pod Ubuntu 11.10

Post autor: marek63 »

Po prawie roku odświeżam temat bo zrobiłem dzisiaj coś czego nie rozumiem. Napędzany chęcią oglądania trochę niszowej razem.tv zainstalowałem moonlight ze strony: http://www.go-mono.com/moonlight/download.aspx postępując ściśle według instrukcji ze strony: http://linuxiarze.pl/silverlight/#wtycz ... -moonlight
Okazało się, że razem.tv działa bez zarzutu. Za to ipla.pl i niektóre materiały z onet.pl nadal nie! Czy ktoś rozumie o co może chodzić?
marek63
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 20 lut 2007, 22:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: TVN PLAYER pod Ubuntu 11.10

Post autor: marek63 »

Okazuje się, że nie przeczytałem wszystkich komunikatów.
IPLA.TV jednoznacznie deklaruje wsparcie jedynie dla Windows choć jeszcze niedawno była tam do pobrania aplikacja dla Linuksa.
Podobnie jest na Onet.pl. Przy próbie wyświetlenia filmu jest jednoznaczny komunikat: Twój system operacyjny nie pozwala na skorzystanie z technologii Microsoft Silverlight, która jest niezbędna do oglądania filmów w naszym serwisie.
Wniosek: nie pozostaje nic innego jak przestać się interesować monopolistycznym dziadostwem. Przykład razem.tv wykazuje, że nie silverlight/moonlight jest problemem.
ZbyN1O
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 04 mar 2012, 13:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: TVN PLAYER pod Ubuntu 11.10

Post autor: ZbyN1O »

Materiału z TVNu i IPLI można bez problemu oglądać w XBMC ;) i wiele wiele innych ;D
Awatar użytkownika
zbyszek_k007
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 71
Rejestracja: 01 gru 2009, 10:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: TVN PLAYER pod Ubuntu 11.10

Post autor: zbyszek_k007 »

Można korzystać z tvn player na ubuntu. Należy zainstalować program xbmc.

Kod: Zaznacz cały


        sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa
        sudo apt-get update
        sudo apt-get install xbmc

Następnie wejdź na http://code.google.com/p/sd-xbmc/downlo ... p&can=2&q= i pobierz. Otwórz program XBMC. Wejdź w system>appearance>international> i ustaw language na polish. Chwile poczekaj, naciśnij backspace, język ustawi się na polski. Wejdź w wtyczki>Instaluj z pliku zip i znajdź paczkę którą pobrałeś i zainstaluj. Potem wejdź w pobierz wtyczki>sd-xbmc add ons>Wtyczki filmów>Telewizja Polska. Naciśnij enter i wybierz instaluj. Poczekaj aż się ściągnie i zainstaluje. Naciśnij kilka razy backspace aż wyjdziesz do głównego menu, wejdź w wideo>wtyczki filmów>Telewizja polska>filmy, seriale>TVN Player.

Korzystam z xbmc na codzień i niedawno wyszła aktualizacja wtyczki Telewizja Polska. Jest w niej dostępna ipla :D Gorąco polecam xbmc, obecnie to chyba najbardziej dopracowany program media center. Mam della latitude d610 i weeb.tv przez firefoxa się tnie, szukałem rozwiązania i przypadkowo trafiłem na ten program. Na procku 1.8 GHz centrino filmy w 1080p się nie tną... I wiatrak chodzi rzadziej... :D
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: TVN PLAYER pod Ubuntu 11.10

Post autor: Foka0111 »

Tylko ma jedna wade.Nie dziala blokowanie wygaszacza ekranu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości