KDE 4.8 i brak dźwięków systemowych

Grafika, film, dźwięk.
mcjg
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

KDE 4.8 i brak dźwięków systemowych

Post autor: mcjg » 06 mar 2012, 10:58

Jak w temacie. Od jakiegoś czasu, niestety nie wiem czy po którejś aktualizacji czy same z siebie, zniknęły mi dźwięki systemowe. We wszystkich programach, czy to przy odtwarzaniu muzyki (Amarok), czy filmów (Mplayer, Dragon player, VLC, flash) dźwięk jest. Nawet Skype działa poprawnie, co mu się nieczęsto zdarza.
Problem ten występuje na wszystkich kontach w systemie, tych starych i tych nowoutworzonych, z Pulseaudio i bez.
Knotify działa. Skasowanie, zmiana wpisów w pliku ~/.kde/share/config/knotifyrc nic nie daje. Tak samo skasowanie całego katalogu ~/.kde/. Znowu skasowanie ~/.pulse skutkuje brakiem dźwięków całkowitym. Ustawienie w Zarządzaniu powiadomieniami zewnętrznego odtwarzacza np. mplayer też nic nie przynosi.
Próbowałem poszukać rozwiązania lecz żadne ze znalezionych nic nie daje. Gdzie jeszcze mam szukać i grzebać? Mógłbym postawić system na nowo, ale to nie rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”