IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Grafika, film, dźwięk.
macios4x

IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: macios4x »

Jako że jestem fanem sportów walki MMA nie mogłem wczoraj przegapić gali KSW która była emitowana w systemie pay-per-view. Po uprzedniej zapłacie można ją było obejrzeć bezpośrednio w oknie przeglądarki lub też poprzez IPLA. Wymagana jest wtyczka Silverlight a co za tym idzie korzystanie z Windows zamias Linuks. Toteż oglądałem ją niestety właśnie na Windows. I tutaj mam pytanie: skoro XBMC obsługuję ipla (poprzez wtyczkę) czy można na tymże właśnie XBMC z wtyczką IPLA oglądać transmisje PPV? Jeśli tak to jak? Lub aby obejrzeć w oknie przeglądarki ale chyba moonlight to nie to samo co silverlight?
Awatar użytkownika
nemo595
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 24 maja 2013, 23:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Stąporków, Końskie, Kielce
Kontakt:

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: nemo595 »

Ja mam problemy z moonlight, ogólnie nie bardzo mogę to rozgryźć :) Ja z formatów, które nie hulają pod Linuxem korzystam na zainstalowanym Windowsie przez virtualbox i jakoś nie narzekam na to rozwiązanie. Z tego co mi się wydaje to w XBMC można podłączyć konto w ustawieniach i powinno działać wszystko jak w normalnej ipli. Pogrzeb w ustawieniach wtyczki i na pewno znajdziesz logowanie czy coś takiego ;)
Płyta główna: Asus H61-M LX2
Procesor: Intel Core i3-2100
Grafika: nVidia GeForce GT 520
RAM: 4GB DDR3
Dysk: WDC WD10EARS-00MVWB0 1TB
Windows jest jak winda, Linux jak schody. Windą bywa prościej, ale czy ktoś widział zepsute schody?
macios4x

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: macios4x »

Windows na VB nie da rady u mnie bo mam trochę za słaby sprzet aby udźwignął takie obciążenie bez zamulania.
Nie ma zadnych ustawień wtyczki ipla, można tylko wyświetli ogólne informacje, ale chcąc wejśc w jej ustawienia wyświetla "Ta wtyczka nie posiada możliwości konfiguracji". Widać ta wtyczka nie jest pełna bo nie widzę nigdzie możliwości oglądania transmisji online.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: Admc »

Można po prostu olać iplę skoro nie chcą dać możliwości legalnego obejrzenia transmisji i skorzystać z "nieoficjalnego" źródła.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
miś84
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2013, 17:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: miś84 »

Jeśli już oglądać przez kompa relacje sportowe to tylko i wyłącznie jak to ładnie nazwał Admc z "nieoficjalnego" źródła.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: luk1don »

Jeżeli wtyczka IPLI do XBMC byłaby kompletna, ze wszystkimi funkcjami, to można by to obejrzeć.
Tymczasem nie wiem, czy ta wersja "wtyczkowa" to czasem tylko namiastka tej wersji Windowsowej...
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: Shimmy »

Tymczasem nie wiem, czy ta wersja "wtyczkowa" to czasem tylko namiastka tej wersji Windowsowej...
Tyle, że wina nie leży po stronie twórców wtyczki a Redefine ;)
macios4x

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: macios4x »

Wczoraj napisałem do ipla.tv z tymże zapytaniem a dziś dostałem wymijająca wymówkę której treść można się domyślać że niestety nie wspierają już itp dyrdymały. Zatem z mojej strony poszła równie grzeczna i oficjalna odpowiedż że poprzez ich ignorancję tracą klienta i że sami niejako zmuszają użytkowników do korzystania z "nieoficjalnych" źdódeł.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: bear7 »

macios4x pisze:Wczoraj napisałem do ipla.tv z tymże zapytaniem a dziś dostałem wymijająca wymówkę której treść można się domyślać że niestety nie wspierają już itp dyrdymały. Zatem z mojej strony poszła równie grzeczna i oficjalna odpowiedż że poprzez ich ignorancję tracą klienta i że sami niejako zmuszają użytkowników do korzystania z "nieoficjalnych" źdódeł.
Nie rozumiem takiego podejścia. Czy ktoś zmusił Cię do korzystania z serwisu IPLA? Czy przed skorzystaniem z serwisu zapoznałeś się z wymaganiami? Jeżeli w wymaganiach jest umieszczona informacja, że jest wsparcie dla Linuksa, to twoje pretensje są uzasadnione. Oferta jest taka, a nie inna. Wysłanie maila z zapytaniem, czy planują wdrążyć wsparcie dla platformy Linux ma sens. Odpisując, że przez ignorancję tracą klienta - nie obraź się, ale moim zdaniem - robisz z siebie tylko durnia. Powód? Tak naprawdę, to nigdy nie byłeś i nie jesteś ich klientem. Zatem nic nie tracą.

Zamiast wytykać komuś ignorancję, lepiej jest pokazać, co by zyskali wypuszczając klienta na naszą platformę. Ale do tego, potrzebny byłyby plan i zaangażowanie z obu stron.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
piteq_
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: piteq_ »

nie obraź się, ale moim zdaniem - robisz z siebie tylko durnia. Powód? Tak naprawdę, to nigdy nie byłeś i nie jesteś ich klientem. Zatem nic nie tracą.
Czytasz cały wątek, czy tylko ostatnią odpowiedź?Skoro gościu w pierwszym poście pisze że wykupił dostęp do transmisji i musiał oglądać ja na windowsie, to chyba logiczne że był ich klientem.
Sam również byłem ich klientem, oglądając transmisje PPV na win zainstalowanym VmWare Player.Jakiś czas temu dałem jednak sobie z tym spokój, gdyż (jak dla mnie) nie jest to zbyt komfortowy sposób.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: bear7 »

piteq_ pisze: Czytasz cały wątek, czy tylko ostatnią odpowiedź?Skoro gościu w pierwszym poście pisze że wykupił dostęp do transmisji i musiał oglądać ja na windowsie, to chyba logiczne że był ich klientem.
Przeczytaj raz jeszcze:
bear7 pisze: Nie rozumiem takiego podejścia. Czy ktoś zmusił Cię do korzystania z serwisu IPLA? Czy przed skorzystaniem z serwisu zapoznałeś się z wymaganiami?
W przeciwieństwie do Ciebie, przeczytałem cały wątek i... wymagania techniczne serwisu IPLA:
Wymagania techniczne

Minimalne wymagania techniczne umożliwiające odtwarzanie transmisji sportowych w ipla obejmują:

IPLA W KOMPUTERZE

ODTWARZANIE NA STRONIE WWW

SYSTEM OPERACYJNY WINDOWS, MAC <-- ZOBACZ!!! BRAK LINUKSA
Łącze internetowe o przepustowości min. 512 kb/s.
Zainstalowany Microsoft Silverlight. Wymagania techniczne dla tego programu można znaleźć bezpośrednio na stronie Microsoft Silverlight: http://www.microsoft.com/silverlight/
ODTWARZANIE W APLIKACJI IPLA

SYSTEM WINDOWS w jednej z poniższych wersji:
XP z zainstalowanym Service Pack 3.
Vista z zainstalowanym Service Pack 1.
Windows 7.

Łącze internetowe o przepustowości min. 512 kb/s.
Komputer klasy PC o minimalnej konfiguracji procesor min. 800MHz, przynajmniej 512 MB pamięci RAM, miejsce na dysku min. 200MB, karta graficzna z pamięcią RAM 64 MB, karta dźwiękowa 16-bitowa, monitor o rozdzielczości Super VGA (1024x768, jakość kolorów 32 bity); zainstalowany odtwarzacz Windows Media Player (wersja 11 lub nowsza), DirectX 9.0c lub nowszy, Microsoft Internet Explorer 6.0 lub nowszy.
IPLA W TELEWIZORZE

ODTWARZANIE W TELEWIZORZE

SMARTTV w jednej z poniższych wersji:
Telewizor LG SmartTV z linii produktowej 2011 lub 2012
Telewizor Samsung SmartTV z linii produktowej 2012
Podłączenie do łącza internetowego o przepustowości minimum 2 Mbit/s
IPLA W URZĄDZENIACH MOBILNYCH

ODTWARZANIE W URZĄDZENIACH Z ANDROID OS

Oglądnie transmisji będzie możliwe na urządzeniach działających w oparciu o Android OS i najnowszą wersję aplikacji ipla. Transmisja wymaga łącza o przepustowości co najmniej 300kb/s i połączenia 3G lub WiFi. Sieć Wi-Fi wymaga poprawnie skonfigurowanej obsługi protokołu RTSP z uwagi na fakt, iż transmisja odbywa się za pomocą protokołu UDP. Przed zakupem wykonaj test strumienia OnLine w aplikacji ipla w swoim telefonie wchodząc w zakładkę Pomoc i wybierając pozycję 'Przetestuj transmisję'.
Widzisz gdzieś informację, że Ubuntu lub jakikolwiek inny system Linuksowy jest wspierany? Decydując się na serwis IPLA jesteś świadomy, że systemy Linuksowe oficjalnie są niewspierane. Pretensje zatem możesz mieć jedynie wtedy, gdy przestanie działać na którymś z wymienionych systemów. Na Linuksie platforma ta jest niewspierana i tyle.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Graba
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 08 maja 2005, 06:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: UK

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: Graba »

Hmm a Smart TV z Samsunga to Linux i Android OS tez jest oparty na jadrze z linuxa.Wiec co za problem z przeportowaniem tych kodow na inne systemy linuxowe?

Jesli nie wiadomo o co chodzi - czyli chodzi o kase. Takie stare przyslowie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: enedil »

Taki problem, że kod jest zamknięty. Skoro producent nic nie robi, to klient nie dostanie apki.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Graba
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 08 maja 2005, 06:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: UK

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: Graba »

enedil pisze:Taki problem, że kod jest zamknięty. Skoro producent nic nie robi, to klient nie dostanie apki.
Masz rację. Ale społeczność jak chce to potrafi. Przykład Netflix-a można uruchomić na linuksie, pozatym bliżej tematu, wtyczki do xbmc dla tvn player, tvp jakoś też nie posiadają aplikacji strickte linuksowych.
macios4x

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: macios4x »

Sami od siebie odpychają ludzi i tworzą błędne koło. Na Wine nie da się zainstalować bo wymaga Media Player 9 i przy tej instalacji wysiada
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: bear7 »

Graba pisze:Wiec co za problem z przeportowaniem tych kodow na inne systemy linuxowe?
Graba pisze:Ale społeczność jak chce to potrafi.
Graba pisze:Jesli nie wiadomo o co chodzi - czyli chodzi o kase. Takie stare przyslowie.
Jest takie stare przysłowie: krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje.

Raz piszesz, co za problem, a za chwilę oczekujesz, że zrobi to społeczność? Nie wymagaj od społeczności gotowca. Spróbuj sam dołożyć swoją cegiełkę. A jak się czegoś nie da zrobić, to zaakceptuj porażkę i szukaj innego rozwiązania.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: Jusko »

Graba pisze:Hmm a Smart TV z Samsunga to Linux i Android OS tez jest oparty na jadrze z linuxa.Wiec co za problem z przeportowaniem tych kodow na inne systemy linuxowe?

Jesli nie wiadomo o co chodzi - czyli chodzi o kase. Takie stare przyslowie.

Pozdrawiam
Android ma jądro Linuksa a cała przestrzeń użytkownika to maszyna wirtualna Dalvik. Wbrew pozorom to jest pewien problem, bo Dalvik to Dalvik i samo jądro linuksa nie ma tu wiele do rzeczy, bo program napisany jest konkretnie pod Androidowego Dalvika. Przeportować się da, pewnie, ale nie jest to 10 minut.
Graba pisze:
enedil pisze:Taki problem, że kod jest zamknięty. Skoro producent nic nie robi, to klient nie dostanie apki.
Masz rację. Ale społeczność jak chce to potrafi. Przykład Netflix-a można uruchomić na linuksie, pozatym bliżej tematu, wtyczki do xbmc dla tvn player, tvp jakoś też nie posiadają aplikacji strickte linuksowych.
Z Iplą jest ten problem, że gdyby zacząć rozkładać to na czynniki pierwsze i sprawiać, że nagle jest Linuksowa Ipla, to producent - mógłby się doczepić i zrobić potencjalne problemy (prawne również). Ubicie Linuksowej Ipli spowodowane jest wyłącznie czynnikiem biznesowym - Adobe AIR Linux przestał być wspierany, to i Redefine (Ci od Ipli) olało sprawę. Olało na tyle, że nawet usunęli wesję dla Linuksa z ich www, choć przecież mogli dać choćby sekcję "niewspierane". Także to nie jest radosna śpiewka, że społeczność zrobi - to wbrew pozorom możliwość oglądania transmisji czy kanałów poza jedyną, oficjalną, dystrybuowaną przez nich aplikacją, co może się im nie spodobać.
Awatar użytkownika
abix_adamj
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 05 sie 2007, 18:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: abix_adamj »

Tak sobie czytam wątek i niby kazdy ma rację. Kolega, który narzeka, kolega, który każe lepiej czytać wymagania. Jusko na końcu też ma rację.

Co z tego wynika? Niestety niewiele. Sam prowadzę firmę i staram się "sprzedawać" systemy linuksowe. Jest z tym lepiej niż było, ale nadal nie jest rewelacyjnie. Ostatnio okazało się, że coraz trudniej kupić w hurtowniach (Tech-data,Komputeronik) komputery stacjonarne bez systemu operacyjnego. Bo o laptopach nowych nawet nie wspominam. Kiedyś udało mi się z Lenovo wyyrwać kasę za "zwrot" Windowsa, ale efektem była faktura korygijąca obniżająca po prostu cenę laptopa ;-)

Wracając do Ipli i niewspierania Linuksa. Niestety, dopóki Linux nie będzie na minimum 20% komputerów, dopóty duże firmy będa po prostu olewały temat na zasadzie: kliencie - masz na Windowsa i Androida - nie chcesz, nie używaj wcale. Mamy cię w dupie, bo takich jak ty jest 0,0001% Zgodnie z prawem i w pełni świadomie.

Dopóki w szkołach nie zacznie się uczyć Linuksa, dopóki producenci nie zaczną zauważać, że można robić aplikacje wieloplatformowe z założenia, dopóki nie pojawią się jakieś sensowne środowiska do budowy aplikacji na 3 systemy np. http://www.embarcadero.com/ -- "RAD Studio is the app development suite for companies who need to create true native apps for PCs, tablets, and smartphones and get them to market fast" - zrobicie jednym kliknięciem aplikację na Win,Mac, Android, iOS... ale na Linuksa NIE.

Niestety, ja nie liczę już na to, że będzie łatwo, po prostu trzeba drążyć temat, zwracać się do firm z uwagami w stylu: "A gdyby było na Linuksa, to bym kupił(a)"
Tylko tak... Pokazywać, że Linux jest stabilny i łatwy, zarażać nauczycieli tym systemem, żądać od sprzedawców komputerów sprzętu bez systemu.

Po prostu - nie narzekajmy - róbmy coś...
Przepraszam za 3 grosze trochę "obok" głównego wątku.

Adam
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: Shimmy »

Ludzie są po części winni sami sobie, bo lamentu to można nazbierać paręset stron ale ilu płaczków wysłało konkretną wiadomość poza mną? Kontaktowałem się z Redefine i o dziwo jakoś odpisali, że rozumieją ale przy technologii jaką używają to niemożliwe a nie widzą sensu czegokolwiek zmieniać, skoro feedback z wersji Linuksowej był delikatnie mówiąc niszowy. Z kolei jak się wklepie w internet ipla linux to mamy całą tonę narzekań.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: IPLA - płatne transmisje PPV na Linuksie

Post autor: jacekalex »

Spoko, radziłbym popytać na forum SD-XBMC, może dałoby się poszerzyć istniejącą już wtyczkę do płatnych kanałów Ipli
Przy okazji nie ma się co przejmować Silverightem, bo o ile mi wiadomo, na Androida nie ma żadnego SIlverighta, a Dalvik, to jest maszyna pisane w kodzie javopodobnym, także zazwyczaj i tak się okazuje, że transmisja idzie w formacie h264 albo mpeg4.

Na tvp pieprzony Silveright jest potrzebny do otwarcia plików w mpeg4 lub wmv. :twisted:

Można też spróbować na Vboxie lub KVM odpalić Androida, i na nim puścić iplę na Andka,
powinno się udać. ;-)
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, 21:31 przez jacekalex, łącznie zmieniany 1 raz.
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości