cięcie mp3, tagowanie lub playlista - potrzebuje podpowiedzi

Grafika, film, dźwięk.
pin54
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

cięcie mp3, tagowanie lub playlista - potrzebuje podpowiedzi

Post autor: pin54 »

Szukam sposobu na wygodne, szybkie 'pofragmentowanie' długiego pliku dźwiękowego. Mam mp3 trwające 70min (takich plików mam sporo), a chciałbym je podzielić na odcinki po 1-5 minut. Aktualnie używam mp3cut z konsoli, ale to nie jest zbyt wygodne rozwiązanie. Audacity też jest nie najlepsze w tej roli. Szukam czegoś bardzo wygodnego w użyciu - wyobrażam to sobie tak, że jestem w stanie w tym programie po prostu zaznaczyć miejsca w których ma nastąpić cięcie (mogąc na żywo odsłuchiwać i widząc na 'wykresie') a następnie program automatycznie dzieli, zapisuje i nazywa pliki.

Wyjście drugie (nie wiem czy takie coś jest możliwe w ogóle): jak przygotować 'playliste' dla jakiegoś programu (Amarok, Rhythmbox itp.) tak żeby po kliknięciu 'nazwy utworu' odtworzona została tylko część danego pliku (mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi: np. klikam "część piąta" i odtworzony jest plik xxx.mp3 od 04:23 do 05:18).
Albo może jakieś 'tagowanie' mptrójek - w sensie możliwości postawienia w jakimś programie znacznika w danym miejscu mp3 aby łatwo znajdować wybrane momenty.

Za wszystkie propozycje z góry dzięki.

Ps. pocięcie mp3 nie jest celem samym w sobie, te nagrania służą mi do nauki, więc zamiast spędzić 2 tygodnie na cięciu wolę przez te 2 tygodnie się uczyć, dlatego szukam czegoś mega prostego, wygodnego i łatwego do użycia.
Awatar użytkownika
woolf
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 165
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: cięcie mp3, tagowanie lub playlista - potrzebuje podpowiedzi

Post autor: woolf »

Jeżeli chodzi o wygodne cięcie mp3 to najlepszy wg mnie jest mp3DirectCut, który ładnie chodzi pod Wine.

Jeżeli chodzi o drugie wyjście to dobrze się nadaje Cue Sheet, taki plik można stworzyć sobie np. tutaj. Jeżeli masz gotowy plik .cue to możesz sobie pociąć tym - Medieval CUE Splitter, też ładnie chodzi pod Wine, ewentualnie można odtworzyć w jakimś playerze bez cięcia (mp3DirectCut też obsługuje .cue).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości