błędy rozdzielczości i napisów w zagranicznym DVD

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

błędy rozdzielczości i napisów w zagranicznym DVD

Post autor: Witch Lady »

Kupiłam zagranicą DVD z regionu 3 (Korea Południowa/Indonezja) ale nie jestem pewna, czy ma ograniczenia regionowe. Mam zewnętrzny DVD-rom z tamtego regionu, więc to raczej nie problem.

Jedna z serii, które tam kupiłam, sprawia problemy z odtwarzaniem na Windows 7 i Ubuntu. I na VLC i na jakichś innych odtwarzaczach. Film ma niewłaściwą rozdzielczość, napisy są zbyt duże by zmieściły się na ekranie, zmniejszanie w ustawieniach VLC nic nie dawało. Korzystałam z zewnętrznego i wewnętrznego DVD-romu, z takim samym (kiepskim) rezultatem.

Problem udało mi się rozwiązać tylko na Win7, po zainstalowaniu kodeków CCCP i korzystaniu z Media Player Classic - Home Cinema... Nadal nie mogę oglądać serialu pod Ubuntu, 13.04 lub 13.10. Ktoś ma pomysł co zrobić? Korzystanie z WINE odpada.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: błędy rozdzielczości i napisów w zagranicznym DVD

Post autor: Hwiparam »

Mplayer + win32codecs + libdvdcss?
... Przynajmniej ja bym w tym kierunku kombinował...
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości