DigiKam i kalendarz

Grafika, film, dźwięk.
izbiss
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2017, 11:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

DigiKam i kalendarz

Post autor: izbiss »

Witam. Mam problem z którym od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić a mianowicie brak modułu dodawania świąt bądź ważnych dni przez wskazanie pliku ical. Z okna wyboru zdjęć, czcionki i miesięcy od razu program przechodzi do modułu drukowania. Wcześniej oczywiście było wszystko dobrze ale któraś aktualizacja (nie wiem która) niestety to zmieniła. Pomyślałem, że może ta funkcja została usunięta ale z instrukcji programu DigiKam z 2019 roku ona występuje. Szukałem odpowiedzi w internecie ale bez skutku. Proszę o pomoc ewentualnie naprowadzenie na rozwiązanie. izbiss
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: DigiKam i kalendarz

Post autor: mario_7 »

Opisz dokładniej czego nie ma i gdzie było.
Napisz też jakiej wersji Ubuntu oraz jakiej wersji DigiKam używasz.
izbiss
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2017, 11:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: DigiKam i kalendarz

Post autor: izbiss »

Witam. Ubuntu wersja 18.04 LTS, DigiKam 5.6.0. W programie w sekcji narzędzia jest moduł do tworzenia kalendarzy. Po uruchomieniu otwiera się okno z wyborem zdjęć dla poszczególnych miesięcy, czcionki i parę innych ustawień dotyczących wyglądu kalendarza. Kończąc ustawienia na tej stronie trzeba przejść do kolejnego etapu przyciskając Dalej i tu właśnie jest problem bo brakuje okna do konfiguracji świąt Obrazek i od razu przenosi do trzeciego poziomu - konfiguracji wydruku. Co do tej pory zrobiłem: sprawdziłem wymagane pakiety, dla testu zainstalowałem KDE i w tym środowisku też brakuje okna konfiguracji świąt. Dalej nie mam pomysłów. Może za tą sytuację ponosi winę system okien GUI Wayland? Pozdrawiam izbiss
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: DigiKam i kalendarz

Post autor: mario_7 »

Może spróbuj nowszej wersji - obraz AppImage możesz pobrać stąd: https://download.kde.org/stable/digikam/6.0.0/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości