jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
slawek30
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: slawek30 »

z wersja 9.04 sie poddalem bo ponoc te ta karta tam nie dziala.

jezeli staram sie zainstalowac sterowniki wlasnosciowe czy to przez ich wlaczenie w sterownikach, czy przez sciagniecie ze strony ati czy przez envy dostaje bialy ekran.
wpisywalem tez w w /etc/X11/xorg.conf dane z https://help.ubuntu.com/community/Radeo ... nsupported (zmieniajac 9600 na to co mam czyli 9550) ale wtedy system nie startowal.

podam informacje z tego co udalo co mam teraz i moze ktos powie mi co robic, albo odesle pod adres z rozwiazaniem ktorego nie udalo mi sie doszukac.

lspci
00:00.0 Host bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb Host Bridge (rev a1)
00:01.0 ISA bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb LPC Bridge (rev a2)
00:01.1 SMBus: nVidia Corporation nForce 250Gb PCI System Management (rev a1)
00:02.0 USB Controller: nVidia Corporation CK8S USB Controller (rev a1)
00:02.1 USB Controller: nVidia Corporation CK8S USB Controller (rev a1)
00:02.2 USB Controller: nVidia Corporation nForce3 EHCI USB 2.0 Controller (rev a2)
00:05.0 Bridge: nVidia Corporation CK8S Ethernet Controller (rev a2)
00:08.0 IDE interface: nVidia Corporation CK8S Parallel ATA Controller (v2.5) (rev a2)
00:0a.0 IDE interface: nVidia Corporation CK8S Serial ATA Controller (v2.5) (rev a2)
00:0b.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb AGP Host to PCI Bridge (rev a2)
00:0e.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb PCI-to-PCI Bridge (rev a2)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RV350 AS [Radeon 9550]
01:00.1 Display controller: ATI Technologies Inc RV350 AS [Radeon 9550] (Secondary)
02:07.0 Multimedia audio controller: Creative Labs SB Audigy (rev 03)
02:07.1 Input device controller: Creative Labs SB Audigy Game Port (rev 03)
02:07.2 FireWire (IEEE 1394): Creative Labs SB Audigy FireWire Port (rev 01)
02:0a.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8029(AS)

glxgears

fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server ":0.0"
after 1033 requests (36 known processed) with 0 events remaining.

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Option "UseFBDev" "true"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
Device "Configured Video Device"
EndSection

Section "ServerLayout"
Identifier "Default Layout"
Screen "Default Screen"
EndSection
madam
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 21 maja 2007, 16:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: madam »

z wersja 9.04 sie poddalem bo ponoc te ta karta tam nie dziala.
Podobno jednak działa, ale już nie pod własnościowym sterownikiem, tylko otwartym.

Nie wiem, której wersji dotyczy opisywany dalej problem. Poniższa porada jest dla 9.04.

Odinstaluj wszystkie sterowniki własnościowe

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove xorg-driver-fglrx --purge
i nie instaluj ich więcej. Chyba, że podoba Ci się ten biały ekran ;>

Sekcję "Device" w swoim xorg.conf możesz zmodyfikować, żeby wyglądała tak:
Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Driver "radeon"
EndSection
Powinno wystarczyć. Po restarcie sprawdź, czy masz przyspieszenie sprzętowe:

Kod: Zaznacz cały

glxinfo | grep direct
i jaka jest wydajność twojej karty

Kod: Zaznacz cały

glxgears
Jeśli nie da to zadawalających efektów, zawsze możesz sobie jeszcze zainstalować sterownik z xorg edgers, porada tutaj:

http://www.ubucentrum.net/2009/05/repoz ... -kart.html
slawek30
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: slawek30 »

9.4 (jurny)pochodzila mi 1 dzien i pozniej nic nie moglem zrobic, dlatego zainstalowalem sobie 8.4 (hawajka).

Ostatnio narestowalem sie tyle ze wole sie upewnic czy Twoja porada bedzie dzialac z moja obecna wersja? moze mam podac wyniki jakis innych komend -bo moze wtedy zmieni sie podporka.
wlasciwie to pozostala mi tylko ta akceleracja bym mogl wychwalac linuxa pod niebiosa:)
madam
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 21 maja 2007, 16:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: madam »

W 8.04 sytuacja wygląda nieco inaczej. Na liście kart obsługiwanych przez sterownik radeon ("man radeon") wśród kart na chpsecie RV350 - w 8.04 tej Twojej brakuje. Dlatego nie mogę tutaj niczego obiecać. Teoretycznie w tej wersji powinien ją obsługiwać sterownik własnościowy. Biały ekran jest wynikiem najprawdopodobniej tego, że włączył się sterownik, ale nie włączyły się z jakichś powodów nagłówki lub moduły w jądrze. Czy po instalacji tego sterownika robiłeś restart całego systemu, czy tylko X-ów? Spróbuj:

Kod: Zaznacz cały

sudo displayconfig-gtk
i odpowiedniego ustawienia tam sterownika na fglrx. Oczywiście wymagany restart systemu.
9.4 (jurny)pochodzila mi 1 dzien i pozniej nic nie moglem zrobic
Sam się zepsuł ;>?
Spróbuj puścić go tylko z płytki i sam zobacz jak będzie tam z akceleracją.
slawek30
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: slawek30 »

co do 9.4 to z plytki live cd czasami przy logowaniu pokazywala mi sie sieczka z przebijajacym pulpitem windowsa w tle (jak go jeszcze mialem). zainstalowalem jednak i chodzilo przez 1 dzien i pozniej znow to samo. Teraz tez nie moge odpalic live cd z jurnym - i nie mam zielonego pojecia o co chodzi. jedyne co sie dotyczalem to ze nie uda mi sie tego powolac do zycia viewtopic.php?t=99190 (23-04-2009, 20:27 )

co do 8.04 to zawsze testartowalem caly komp.

Rozumiem ze teoretycznie powinien dzialac wolny sterownik, a jak nie dziala to nie mozna mu jakos pomoc i trzeba ten fglrx?
Wlaczylem wiec go przez system administracja sterowniki i wpisalem sudo displayconfig-gtk wybralem fglrx i dalem test, wyszlo:

on_button_test_config_clicked()
xauth: creating new authority file /tmp/dcg-guopjz7409/xauthority
Got pid 8395
(0, 0)
checkpoint 1
None
False
Sorry, this configuration video card driver
and monitor doesn't appear to work:

Messages from the X server:
Fatal server error:

zaniepokoilo mnie to ze w wyborze monitora nie ma mojego samsunga syncmaster 797MB, a wykrywa monitor plug and play 1208*1024 -moze to ten monitor jest problemem.

ogolnie nadal nie wiem co zrobic i z jaka wersja w koncu walczyc.
madam
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 21 maja 2007, 16:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: madam »

Co do wolnego sterownika pod 8.04, to chyba źle zrozumieliśmy się - tej wersji jeszcze nie pójdzie, bo jest za stara i nie obsługuje Twojej karty. Dopiero w 9.04 teoretycznie powinien.

Można jednak dokonać aktualizacji wolnych sterowników do wersji jeszcze nowszej niż ta, która znajduje się w 9.04, również pod 8.04. wówczas otwarty sterownik "radeon" powinien zacząć obsługiwać ATI 9550.

Sposób na to opisany jest tutaj:
http://www.ubucentrum.net/2009/05/repoz ... -kart.html

Po takiej operacji dla pewności możesz sobie włączyć go ręcznie, ustawiając sekcję "Device" w xorg-conf następująco:

Kod: Zaznacz cały

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Driver "radeon"
EndSection
Spróbuj i zobaczmy co się stanie.
slawek30
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: slawek30 »

stalo sie to ze nie dziala mi klawiatura i mysz - co dalej?

teraz dopiero widze komentarz do linka:
Autor tego newsa powinien moim zdaniem go całkowicie wykasować, albo WYRAŹNIE zaznaczyć że wykonywanie tych porad może mocno namieszać w systemie. Jako przykład - testowalem to na 8.04.2 i 9.04 laptop Acer Extensa 5620Z. Wyniki:

- Na 8.04.2 przy instalacji okazuje się że menedżer pakietów ma zamiar wywalić sporo stuffu, m.in. pakiety typu xserver-input... co skończyłoby się niezbyt miło (niedziałająca klawiatura, myszka)

musze przyznac ze spodziewalem sie bardziej przyjaznego powitania ze strony linux..., ale nic powalcze dalej, mam nadzieje ze jest jakis sposob na to by wszystko w koncu zaczelo dzialac
Awatar użytkownika
barja
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 146
Rejestracja: 20 gru 2006, 20:10
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: barja »

Od wersji 8.04 mam tak:
http://kosa1.blogspot.com/search/label/ati
Przy kolejnych aktualizacjach zachowuję swoje ustawienia i 3D działa. Twoja karta - to mniej wi ęcej to samo, co Radeon 9600.
Na temat najnowszego Ubuntu: http://kosa1.blogspot.com/ na mojej karcie takie były efekty.
Ubuntu 16.04 64 Gnome,
Acer Aspire ES15, 4 GB RAM, Intel HD Cherryview
slawek30
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: slawek30 »

wszystkiego sprobuje tylko jak powstawic teraz klawiature i mysz?

klawiatura dziala w trybie recovery, ale jak chce zainstalowac na nowo xserver-xorg-input-all
to dostaje info ze mam zainstalowac xserver-xorg-input-vmmouse i xserver-xorg-input-wacom , a jak je chce zainstalowac to pisze ze mam zainstalowane juz.

chcialbym tez sie dowiedziec jakie moga byc powody ze live cd z jurnym mi nie startuje. bo jestem juz troche skolowacialy z jaka wersja moja karta, z jakim sterownikiem powinna, a najlepiej bedzie z pewnoscia dzialac.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: luk1don »

Po co jakieś tam kombinacje, itp. Karta musi działać ze sterownikami fglrx. Tu masz kompletną instrukcję instalacji dla 8.04:
http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu ... tion_Guide No, ale z efektami to może być różnie.
madam
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 21 maja 2007, 16:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: madam »

Skoro tak, to przepraszam. Nie wiedziałem o takich skutkach ubocznych. U mnie poszło w miarę gładko, paru osobom pomogło. Od tej pory podając linka będę uprzedzał.

Co w sprawie tych pakietów pokazuje aptitude search? W jaki sposób próbowałeś reinstalować xserver-xorg-input-all? Próbowałeś rekonfiguracji przez sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg? Może, skoro mysz i klawiatura działa w trybie recovery, dodatkowe pakiety nie są wcale niezbędne do ich obsługi.

Skoro masz już te sterowniki, to spróbuj przywrócić działanie klawiatury przed powrotem do fglrx-a i przynajmniej je przetestować.
Awatar użytkownika
barja
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 146
Rejestracja: 20 gru 2006, 20:10
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: barja »

Działać - a pracować, to dwie różne sprawy. Uruchomić się da, tylko Panie Redaktorze, ja to testowałam i wiem, jak się "super" pracuje na zamkniętym sterowniku.
Ubuntu 16.04 64 Gnome,
Acer Aspire ES15, 4 GB RAM, Intel HD Cherryview
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: luk1don »

@barja
Przecież nie mówię, że nie można uruchomić akceleracji 3D na sterownikach otwartych ati jak masz Ty. Tu nawet to polecałem i jak można to zrobić zarówno na 9.04 jak i 8.04:
viewtopic.php?p=591229#p591229
Awatar użytkownika
barja
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 146
Rejestracja: 20 gru 2006, 20:10
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: barja »

@luk1don: Żeby już skończyć temat:
Trzeba raz napisać jasno i wyraźnie - jest grupa sprzętu z kartami ATI, na którym to sprzęcie, aby uruchomić Ubuntu 9.04 (Mint 7), a bywa, że nawet 8.10 (Mint 6) trzeba nie bać sie pracy w konsoli (bez x-ów), byc przygotowanym do tego, to znaczy wiedzieć, jak wyedytować xorg.conf. Jak widać, potwierdza to praktyka, bo Autor wątku nie mógł nawet uruchomić live CD - co i u mnie miało miejsce.
A Autor wątku, moim zdaniem powinien skorzystać z porady Redaktora i przywrócić sterownik "ati", natomiast kwestia akceleracji - albo na sprzęcie slawek30 ruszy bez wnikania w xorg, albo będziesz musiał eksperymentować z tym, co podałam, bo jest przy starszych Radeonach loteria zależna od płyty gównej i piorun wie, od czego jeszcze.
Ubuntu 16.04 64 Gnome,
Acer Aspire ES15, 4 GB RAM, Intel HD Cherryview
slawek30
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: slawek30 »

madam pisze:Skoro tak, to przepraszam. Nie wiedziałem o takich skutkach

Skoro masz już te sterowniki, to spróbuj przywrócić działanie klawiatury przed powrotem do fglrx-a i przynajmniej je przetestować.
mam na szczescie czas na zabawe + sila wole by miec jakies ubuntu dzialajace w koncu poprawnie.

aptitude seach (nie mam pojecie czy dobrze, bo nie chcialo mi sie czytac calego tekstu po wpisaniu man aptitude)
pokazalo:
p xserver-xorg-input-all - the X0org X server --input driver metapac

wpisalem : dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
i zostalem poinformowany ze zastapiono plik - i nic sie nie poprawilo

Czy jest jakas inna opcja bym wlaczyl klawiature i mysz (przy ekranie logowania nie dzialaja)
i przetestowal sterowniki?

Czy tez pozostalo mi teraz tylko ponowne zainstalowanie wersji no wlasnie, z jaka najlepiej ma walczyc ktos z moja karta, kto tydzien temu przesiadl sie z windowsa?

EDIT:
barja pisze:@luk1don: Żeby już skończyć temat:
Trzeba raz napisać jasno i wyraźnie - jest grupa sprzętu z kartami ATI, na którym to sprzęcie, aby uruchomić Ubuntu 9.04 (Mint 7), trzeba nie bać sie pracy w konsoli (bez x-ów),
A Autor wątku, moim zdaniem powinien skorzystać z porady Redaktora i przywrócić sterownik "ati", natomiast kwestia akceleracji -
zgadzam sie bo jakbym wczesniej wiedzial ze ta karta to problem to bym sie pewnie zastanowil 2x

no, ale nic korzystam z porady redaktora i wpisuje:
$ sudo apt-get update - dostaje info ze failed to fetch i kupa linkow

wpisuje $ sudo apt-get install linux-restricted-modules-generic restricted-manager
dostaje info ze jest to wirtualna paczka dostarczona przez jockey-gtk 0.3.3-0ubuntu8.2 you should explicitly select one to instal, E: package restricted-manager has no instalalation candidate

EDIT:
a wpisujac $ sudo apt-get install xorg-driver-fglrx
dostaje info ze depends xserver-xorg-core (>1:0.99.0-1) ale nie bedzie to instalowane
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: luk1don »

slawek30 pisze: no, ale nic korzystam z porady redaktora i wpisuje:
$ sudo apt-get update - dostaje info ze failed to fetch i kupa linkow

wpisuje $ sudo apt-get install linux-restricted-modules-generic restricted-manager
dostaje info ze jest to wirtualna paczka dostarczona przez jockey-gtk 0.3.3-0ubuntu8.2 you should explicitly select one to instal, E: package restricted-manager has no instalalation candidate

EDIT:
a wpisujac $ sudo apt-get install xorg-driver-fglrx
dostaje info ze depends xserver-xorg-core (>1:0.99.0-1) ale nie bedzie to instalowane
Wpisujesz bez znaku $ i przede wszystkim trochę poczytaj w internecie, co i jak się robi w konsoli i nie wszystko na raz.
Awatar użytkownika
barja
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 146
Rejestracja: 20 gru 2006, 20:10
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: barja »

A przede wszystkim - napisz, co chcesz osiągnąć?
W linku, który podał luk1don jest, jak korzystać ze sterownika "ati", a Ty chcesz instalować fglrx, więc sie zdecyduj: zamknięty, czy otwarty.
Ubuntu 16.04 64 Gnome,
Acer Aspire ES15, 4 GB RAM, Intel HD Cherryview
slawek30
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: slawek30 »

luk1don pisze:Wpisujesz bez znaku $ i przede wszystkim trochę poczytaj w internecie, co i jak się robi w konsoli i nie wszystko na raz.
wpisywałem bez $, tak mi sie skopiowalo tylko - przepraszam, tak mi sie wkleilo

dajesz mi link do "kompletnej instalacji" gdzie niestety nie ma odnosnika do "See Pre-Installation", w szczegolnosci po zastosowaniu porad jakie tu dostalem.

spedzilem duzo czasu w necie, przed poproszeniem o pomoc na forum, ale widze ze za malo by wejsc do linuxowego swiatka

EDIT:
barja pisze:A przede wszystkim - napisz, co chcesz osiągnąć?
W linku, który podał luk1don jest, jak korzystać ze sterownika "ati", a Ty chcesz instalować fglrx, więc sie zdecyduj: zamknięty, czy otwarty.
teraz osiagnac chce to by zadzialala mi klawiatura i mysz.
pozniej chce osiagnac to by dzialala mi akceleracja 3d - i jest mi to naprawde wszystko jedno jaki, byle dzialal
Awatar użytkownika
barja
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 146
Rejestracja: 20 gru 2006, 20:10
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: barja »

Wykonaj to: viewtopic.php?p=591229#p591229
żeby działała myszka i się naprawiła klawiatura. Zobacz, jak system będzie się zachowywał, czy masz akcelerację 3D - bo być może już będzie. Jeśli nie będzie - Twoja decyzja zamknięte, czy otwarte. Otwarte - dawałam Ci link. Zamknięte - jest bardzo dużo na ten temat i na tym Forum i na innych. Wybacz, więcej nie wymagaj, masz podane wszystko, tylko wykonaj, tego za Ciebie nikt nie zrobi.
I na koniec - nie ma żadnego linuksowego światka, nie jesteśmy żadnym kręgiem wtajemniczonych. Tylko miło, jak osoba potrzebująca pomocy współpracuje.
Ubuntu 16.04 64 Gnome,
Acer Aspire ES15, 4 GB RAM, Intel HD Cherryview
slawek30
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: jak wlaczyc akceleracje 3D - ATI 9550 ubuntu 8.04

Post autor: slawek30 »

barja pisze:Wykonaj to: viewtopic.php?p=591229#p591229
I na koniec - nie ma żadnego linuksowego światka, nie jesteśmy żadnym kręgiem wtajemniczonych. Tylko miło, jak osoba potrzebująca pomocy współpracuje.
jezeli wpisywanie teo co mi podano i podawanie tego co mi sie wyswietla na ekranie nie jest wpolpraca to ja przestaje rozumiec co nia jest i powaznie pytam jak moge moja wspolprace poprawic?

instaluje system od nowa, zastosuje sie do Twojej porady o otwartych i jeżeli cos nie pojdzie to wroce z zapytaniem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości