jakie karty graficzne

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
wojtek0018
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 16 mar 2010, 21:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: Inna

jakie karty graficzne

Post autor: wojtek0018 »

witam
zainstalowałem sobie kiedyś linuxa ubuntu 9,10 Wystapił błąd bo gdy włączyłem komp po instalacji cały ekran mrugał i nic sie nie dało zrobić. Komus dałem do naprawy i zrobił tak ze działało ale niestety nie moge ogladać filmów bo się zacinają .Terasz chce sobie zainstalować lina ubuntu 10,04 ale nie wiem czy wystąpi ten sam bl;ąd więc jeżeli ktoś by mógł doradzić jaką karte dać by coś rtakiego sie nie działo to byłbym wdzięczny.
PS
karta ATI radeon 9550
Phil
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 21 sty 2008, 17:58
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Odp: jakie karty graficzne

Post autor: Phil »

Radeon 9550 będzie działał na 10.04, ale tylko na otwartych sterownikach, czyli wydajność będzie beznadziejna. R9550 to bardzo wiekowa karta i już nie ma doń nowych sterowników współpracujących z nowym Xorgiem itd.

Czyli reasumując jak wgrasz sobie 10.04 to dalej nie pooglądasz filmów ani nie pograsz.

Najlepiej jakbyś wymienił kartę na coś nowszego. GeForce'a 6200 (może nawet 6800) wyrwiesz już za 50-60 złotych. Komp dostanie kopa, ty sobie wgrasz 10.04, a karta będzie zipać jeszcze długo - dobra inwestycja ;)
AsRock N68C-S, AMD Athlon II X2 240 2800MHz, 4GB DDR3 DC RAM, GeForce 9600GS 768MB, Nvidia HDA, WD SATA 500GB, Tracer Highlander 550W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości