[SOLVED] Zła konfiguracja karty graficznej ? GeForce FX 5700 -.-

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
Tasaczny
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2010, 13:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

[SOLVED] Zła konfiguracja karty graficznej ? GeForce FX 5700 -.-

Post autor: Tasaczny »

Dobra będę się streszczał to jeden z mych pierwszych postów.

ubuntu 10.04 to mój drugi linux btw kiedyś miałem 6.06 kubuntu.

Sprzęt z podpisu GeForce FX5700

Po zainstalowaniu na standardowych sterownikach wszystko śmigało jak miło, jednakże zainstalowałem własnościowe ze SPRZĘT ->Sterowniki Miałem wersje 173 oraz 91 sprawdzałem obie wszystko chodzi efekty Compiza śmigają aż miło ale teraz mój problem: Wszystko co ma związek z obrazem się tnie. Compiz, filmy w internecie Docky oraz inne aplikacje, gry pod Wine, nawet taki banał jak ukrywanie panelu lub otwieranie szufladki :|

Czytałem kiedyś post że ktoś miał identyczny procesor jak ja bez obsługi SSE2 i SSE3 wystarczył downgrade sterowników do 91 co u mnie nie działa :sad:

Jakieś Sugestie ? Dodam że system aktualizuje
AthlonXP 2000+ 1GB Ram GeForce5700FX i nie śpieszy mi się z wymianą :P
Awatar użytkownika
pijetja
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 304
Rejestracja: 05 cze 2010, 07:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Altreich

Odp: Zła konfiguracja karty graficznej ?

Post autor: pijetja »

Witam,
Podobny problem ze sterownikami Nvidia dla starszej karty MX 440. Po każdej aktualizacji jądra systemu wywala sterowniki. Wszystko wraca do stanu sprzed instalacji sterów. Choć aplet do sterowników własnościowych pokazuje, że sterowniki są w użyciu jednak nie biegają. Pomaga usuniecie sterowników -> restart -> ponowna instalacja -> restart.
Pozdrowienia P.
Phil
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 21 sty 2008, 17:58
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Odp: Zła konfiguracja karty graficznej ? GeForce FX 5700 -.-

Post autor: Phil »

Kolega wyżej dobrze mówi. Spróbuj najnowszych sterowników ze strony Nvidii. Pomogło w przypadku GF7300. Jak je wgrać opisałem tutaj w podobnej sprawie jaką miałem z GF8600: viewtopic.php?p=755256#p755256

Nie wiem co się dzieje ze wsparciem dla Nvidii pod Ubuntu, ale zaczyna być to męczące.
AsRock N68C-S, AMD Athlon II X2 240 2800MHz, 4GB DDR3 DC RAM, GeForce 9600GS 768MB, Nvidia HDA, WD SATA 500GB, Tracer Highlander 550W
Awatar użytkownika
Tasaczny
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2010, 13:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Zła konfiguracja karty graficznej ? GeForce FX 5700 -.-

Post autor: Tasaczny »

Fajnie, jakoś nie miałem czasu zbytnio bo bez compzia da się żyć a teraz to powiem.

Weszłem w Synaptica i zauważyłem zainstalowane pakiety sterów 173. LoLWtF? Przeciez ja miałem 91 do tego odinstalowane. wywaliłem je na hama zaistalowałem 91 przez synaptica [eksperymentów nigdy dość] i nie moge ich włączyć. Pisze że są zainstalowane ale nie są w użyciu. Co zrobić żeby były o ile się da ? Czy będę musiał je odinstalowywać ?

@Phil Link jest zły :P
AthlonXP 2000+ 1GB Ram GeForce5700FX i nie śpieszy mi się z wymianą :P
Phil
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 21 sty 2008, 17:58
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Odp: Zła konfiguracja karty graficznej ? GeForce FX 5700 -.-

Post autor: Phil »

Tasaczny pisze:Fajnie, jakoś nie miałem czasu zbytnio bo bez compzia da się żyć a teraz to powiem.

Weszłem w Synaptica i zauważyłem zainstalowane pakiety sterów 173. LoLWtF? Przeciez ja miałem 91 do tego odinstalowane. wywaliłem je na hama zaistalowałem 91 przez synaptica [eksperymentów nigdy dość] i nie moge ich włączyć. Pisze że są zainstalowane ale nie są w użyciu. Co zrobić żeby były o ile się da ? Czy będę musiał je odinstalowywać ?

@Phil Link jest zły :P
Cytuję to, co znajduje się w linku:
Phil pisze:Ściągasz ze strony Nvidii sterowniki dla swojej karty. Zapisujesz w "Pobrane" jako x.run (dla wygody).
Wpisujesz w terminal "sudo /etc/init.d/gdm stop" i w tym momencie pojawi się czarny ekran, biała czcionka i prośba o zalogowanie. Logujesz się. Wpisujesz "cd Pobrane" i następnie 'sudo sh x.run".
Włączy się instalator i zaakceptujesz licencję. Po instalacji potwierdzisz, że chcesz mieć automatycznie uaktualnioną konfigurację. Później restart i po robocie :)

Ja też miałem problemy z instalacją z Menedżera Sterowników.
AsRock N68C-S, AMD Athlon II X2 240 2800MHz, 4GB DDR3 DC RAM, GeForce 9600GS 768MB, Nvidia HDA, WD SATA 500GB, Tracer Highlander 550W
Awatar użytkownika
Tasaczny
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 27 lip 2010, 13:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: [SOLVED] Zła konfiguracja karty graficznej ? GeForce FX 5700 -.-

Post autor: Tasaczny »

Dobra poradziłem sobie. Jak instalowałem stery z nVidia.com pokazywał się error "unable to load kernel module "nvidia.ko""

Z wyłączonymi iksami wpisałem "aplitude install nvidia-glx-173" i wszystko śmiga jak ta lala :D

Do zamknięcia i dzięki za pomoc :D
AthlonXP 2000+ 1GB Ram GeForce5700FX i nie śpieszy mi się z wymianą :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości