karta graficzna artefakty oraz blad po restarcie

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
shadok09
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2010, 13:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

karta graficzna artefakty oraz blad po restarcie

Post autor: shadok09 »

witam.
panowie jestem lama w sprawach ubuntu. ostatnio zainstalowalem sobie 10.04 wszystko jest ok na swiezej instalacji. po aktualizacji i wgraniu drivera grafiki i restarcie:
-zmienia sie rozdzielczosc ekranu boot
-wyaskakuja jakes errory ale to za szybko znika zebym zdazyl przeczytac co jest nie tak
-przed uruchomieniem systemu pojawiaja sie dziwne artefakty w gornej czesci ekranu
-po uruchomieniu systemu wywali mi blad jakis i nie wiem o co biega poniewaz okna ktore otwieram minimalizuja mi sie na pasek i nie moge ich maksymilizowac poniewaz zaraz to mi sie minimalizuja.

karta graficzna to nvidia geforce 8400gs (laptok:razz:)
sterownik najnowszy 256.35 instaluje go poprzez system->sterowniki
w serownikach widzi 2 wersje 256 oraz 173

Problem ten wystepuje tylko w ubuntu w windowsie i mandrivie problemu tego nie mam.

Pomocy :craz:
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: karta graficzna artefakty oraz blad po restarcie

Post autor: k2cl »

Podaj, co to za "jakieś errory" i "błąd jakiś". Jeżeli zbyt szybko znikają z monitora, możesz przeszukać logi systemowe w poszukiwaniu błędów i ostrzeżeń. Na razie zmuszasz użytkowników do wróżenia z fusów - jednocześnie głośno domagając się pomocy...
Work less, climb more :D
Phil
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 21 sty 2008, 17:58
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Odp: karta graficzna artefakty oraz blad po restarcie

Post autor: Phil »

Ściągasz ze strony Nvidii sterowniki dla swojej karty. Zapisujesz w "Pobrane" jako x.run (dla wygody).
Wpisujesz w terminal "sudo /etc/init.d/gdm stop" i w tym momencie pojawi się czarny ekran, biała czcionka i prośba o zalogowanie. Logujesz się. Wpisujesz "cd Pobrane" i następnie 'sudo sh x.run".
Włączy się instalator i zaakceptujesz licencję. Po instalacji potwierdzisz, że chcesz mieć automatycznie uaktualnioną konfigurację. Później restart i po robocie :)

Ja też miałem problemy z instalacją z Menedżera Sterowników.
AsRock N68C-S, AMD Athlon II X2 240 2800MHz, 4GB DDR3 DC RAM, GeForce 9600GS 768MB, Nvidia HDA, WD SATA 500GB, Tracer Highlander 550W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości