Skaner w Brother DCP375CW - nie wykrywa go po aktualizacji do 11.04

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
markii
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 19 cze 2011, 14:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Skaner w Brother DCP375CW - nie wykrywa go po aktualizacji do 11.04

Post autor: markii »

Hej
Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym Brother DCP 375CW (działa w sieci, nie po USB).

Na Ubuntu 10.11 wszystko było ok (działała i drukarka i skaner). Po aktualizacji systemu do Ubuntu 11.04 sprzęt przestał być dostępny :(
O ile instalacja drukarki to kilka kliknięć (poszło bez problemu), o tyle ze skanerem jest problem z którym nie mogę sobie poradzić :(

Zainstalowałem sterowniki skanera z www Brothera, ale mimo to xSane nie widzi w sieci skanera :( Co zrobić?
admi987
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2011, 22:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Architektura: x86_64

Re: Skaner w Brother DCP375CW - nie wykrywa go po aktualizacji do 11.04

Post autor: admi987 »

Jak zainstalowałeś sterowniki drukarki na 10.10 mnie do szału doprowadzi zaraz.
Sterownik pobrany z oryginalnej strony brother "dcp375cwlpr-1.1.2-1.i386" wykazuje mi błędną architekturę i386, przez co zabrnąłem w ślepy zaułek,
proszę o pomoc.
screen http://w214.wrzuta.pl/obraz/0tTPrkwk4Za/zrzut_ekranu
markii
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 19 cze 2011, 14:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Skaner w Brother DCP375CW - nie wykrywa go po aktualizacji do 11.04

Post autor: markii »

admi987 pisze:Jak zainstalowałeś sterowniki drukarki na 10.10 mnie do szału doprowadzi zaraz.

Już nie pamiętam, bo to dawno było. Ale robiłem krok po kroku z opisu na www Brothera i nie było problemów.
stratos
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2011, 15:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Skaner w Brother DCP375CW - nie wykrywa go po aktualizacji do 11.04

Post autor: stratos »

Ja mam ten sam problem z zainstalowanie skanera Brother na 11.04. Z tego co doczytałem problem tkwi w uprawnieniach, po zainstalowaniu sterownika skanera ze strony brothera, da się skanować, ale tyko jako root. W poprzednich wersjach wystarczyło dodać użytkownika do grypy "scanner", a teraz nie am takiej grupy.. Nie wiem jak to rozwiązać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości