Brak dźwięku w tablecie , sterownik Realtek bytcr-rt5640

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
bravo8
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 80
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Brak dźwięku w tablecie , sterownik Realtek bytcr-rt5640

Post autor: bravo8 »

Na tablecie mam zainstalowane Ubuntu 17.10 . Na wcześniejszych dystrybucjach miałem problem ze sterownikami do WiFi i karty dźwiękowej. W najnowszym kernelu rozwiązano problem WiFi ale nadal nie ma dźwięku. Jest to tablet oparty o chipset Intela, procesor Intel Atom Z3735G , karta dźwiękowa RT5640. Wcześniej stosowałem się do instrukcji z porady https://askubuntu.com/questions/902599/ ... udio-issue i to działało , raz lepie raz gorzej. Też w miarę pomocny był bloger z portal http://linuxiumcomau.blogspot.com/ , nawet swego czasu poprosiłem gościa o pomoc, ale docelowo poległ z tym problemem. Na starszych dystrybucjach niestety nie miałem WiFi. szukałem rozwiązania na innych dystrybucjach i to samo, brak dźwięku. Jak wchodzę w ustawienia systemu , dalej karta dźwiękowa to w panelu urządzenia wejścia/wyjścia jest czysto, tak jakby system nie widział karty. O dziwo w /usr/share/alsa/ucm jest driver do bytcr-rt5640.
Czy ktoś z was ma może doświadczenia z tą kartą ?
bravo8
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 80
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Brak dźwięku w tablecie , sterownik Realtek bytcr-rt5640

Post autor: bravo8 »

Czy ktoś wie z jakiego programu w Ubuntu pochodzi ten screen? Ta wersja 17.10 jest jakaś inna i nie mogę tego znaleźć. Link do tematu jest wyżej. Widać na nim jak autor ręcznie w nim wybiera model karty dźwiękowej.
Ewentualnie jeśli to jest to jak mam to uruchomić czy ewentualnie dograć.

Pozdr
Załączniki
0aRbf.png
(128.6 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Brak dźwięku w tablecie , sterownik Realtek bytcr-rt5640

Post autor: mario_7 »

Zrzut ekranu pochodzi z programu VLC - Preferencje - zaznaczona opcja pokazywania "pełnych" ustawień - Dźwięk - moduł wyjścia - ALSA - lista rozwijana "Wyjściowe urządzenie dźwięku".
bravo8
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 80
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Brak dźwięku w tablecie , sterownik Realtek bytcr-rt5640

Post autor: bravo8 »

Dzieki za pomoc ale nadal brak karty dzwiekowej, nic nie widzi. Niestety ten tablet ma wszystko na jednym chipie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości