SSC Service Utility dla Epsona pod Linuxa?

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
Arkosake
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Gdańsk

SSC Service Utility dla Epsona pod Linuxa?

Post autor: Arkosake »

Drodzy użytkownicy, jestem szczęśliwym posiadaczem drukarki Epson Stylus Photo RX425. Działa ona pięknie bez instalacji dodatkowych sterowników i kombinowania jak koń pod górkę. Niestety wredny producent przewidział w niej limit drukowania za pomocą specjalnego chipa. No szlak mnie jasny trafia przez takie praktyki. Jako że publiczne wychłostanie i powieszenie za jaja na rynku głównym w mieście wszystkich menadżerów firmy Epson,nie wchodzi w grę. Choć naprawdę bardzo bym chciał to uczynić osobiście. Mam pytanie do was. Czy ktoś może wie jak zresetować ten pie*****ny licznik z poziomy Ubuntu ;-)? Pod Windowsem są narzędzia, niestety na absolutnie żadnym komputerze w domu nie posiadam tego systemu i mam problem, bo uprzedzam pytania pod WINE nie da rady ;-) .
Manjaro KDE na : GA-78LMT-USB3 R2, AMD FX8350, Radeon RX5600 6GB, 16 GB ram DDR3 1600 MHz.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: SSC Service Utility dla Epsona pod Linuxa?

Post autor: mario_7 »

Drukarka jest pod USB? Może maszyna wirtualna z jakąś testową wersją Windowsa i przekierować drukarkę do niej i tam zainstalować sterowniki i to narzędzie?
Albo poprosić znajomego z laptopem/tabletem z Windowsem żeby wpadł na kwadrans.

Jak poszukasz, to pewnie znajdziesz jakieś linuksowe rozwiązanie, ale raczej nie będzie przyjazne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości