Kiano Slimnote 15.6 brak dźwięku

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
kuba65463
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2018, 23:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Kiano Slimnote 15.6 brak dźwięku

Post autor: kuba65463 »

Witam,

Kupiłem ostatnio Kiano Slimnote 15.6. Na Win10 zaczął strasznie mulić, więc pomyślałem o przesiadce na Ubuntu. Nie było żadnych problemów z instalacją. Jedyny problem jaki mam z nim obecnie to brak dźwięku. Korzystałem ze wskazówek z tego postu : https://askubuntu.com/questions/970211/ ... ail-laptop Jedyne co udało mi się uzyskać to to, że widzę teraz, że karta dźwiękowa w ustawieniach systemu jest zainstalowana oraz gdy włączam jakiś filmik na youtube to rusza się wskaźnik w pavucontrol. Alsamixer nie daje możliwości jakiejkolwiek zmiany głośności. Ma ktoś może jakiś pomysł jak to rozwiązać?
Awatar użytkownika
jerry1984
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 06 cze 2006, 19:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Kiano Slimnote 15.6 brak dźwięku

Post autor: jerry1984 »

Witam

Czy próbowałeś podgłośnić dźwięk w ustawieniach, ikona głośnika->prawym klawiszem myszy lub w ustawienia systemu :

Obrazek

Jeśli nie skutkuje to spróbuj tego:
  • Otwórz terminal
  • Wpisz sudo su i wpisz hasło następnie wpisz alsamixer
  • Wybierz Kartę dźwiękową F6
  • Naciśnij przy kanałach w karcie dźwiękowej na klawiaturze M tak by nie było MM lecz OO czyli podgłośnione
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości