skaner z urządzenia HP laserjet m28w

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
ramo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2019, 18:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04

skaner z urządzenia HP laserjet m28w

Post autor: ramo »

Witam na wstępie proszę o wyrozumiałość , to moje pierwsze doświadczenie z Ubuntu .

Mam problem z uruchomieniem skanera jest on częścią urządzenia HP laser jet pro MFP m28w . sterowniki się pobrały drukarka pracuje , ale nie widzi scanera z tej drukarki. Jak wchodzę w skaner to nie widzi połączenia usb . Znalazłem sterownik do samego skanera tej drukarki na linux (vuex 6496.tz) tylko nie wiem jak go uruchomić w Terminalu . Dla kolegów to pewnie drobnostka , ale ja dopiero raczkuje , proszę o pomoc.

Dziękuje za porady i podpowiedzi. Mariusz
ramo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2019, 18:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04

Re: skaner z urządzenia HP laserjet m28w

Post autor: ramo »

znalazłem informację że systemie Linux należy skonfigurować zabezpieczenia urządzeń libusb. Ktoś pomoże ?
ramo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2019, 18:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04

Re: skaner z urządzenia HP laserjet m28w

Post autor: ramo »

Tu mam odpowiedż ;how to install libusb in ubuntu or linux mint or kali linux
how to install libusb in ubuntu or linux mint or kali linux
open terminal(CTRL+ALT+T)
1. sudo apt-get update
2. sudo apt-get install libusb-1.0-0-dev

Paczkę z ( vuex6496.tgz) umieściłem na pulpicie , ponownie otworzyłem terminal i taki komendy: tar xvf vuex6496.tgz
cd VueScan
./vuescan

program się zainstaluje , otrzymamy katalog o nazwie VueScan na pulpicie , aby uruchomić skaner wystarczy w katalogu kliknąć na ikonkę trybu z anzwą vuescan
skaner działa i skanuje , jest to trial ,jest opcja zakupu licencji na stroni producenta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości