[SOLVED] po paru minutach z compizem pada

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Razi
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

[SOLVED] po paru minutach z compizem pada

Post autor: Razi »

Mam ubu 8.04 64-bit zainstalowane z oryginalnej płyty (jaki szpan xD). Zainstalowałem kartę (Radeon x1950 PRO, metodą automatyczną*) i wszystko działało niemal idealnie: compiz działa bez żadnej zwichy, nawet na firefoxie, włączał się i wyłączał ładnie, aplikacje z wyjątkiem Frets on Fire(u mojego kumpla na HD2600 też się tnie) chodziły płyniutko.
Jednak czasem po zrestartowaniu komputera, albo po wyłączeniu compiza sterowniki się wyłączały i fglrxinfo zwracał MESA(mimo że xserver-xgl mam usunięte). Problem dawało się chwilowo rozwiązać włączając aplikację od sterowników(z administracji), gdzie odznaczałem sterowniki z karty, usuwał je, potem zaś włączałem, instalował je i mimo że nie resetowałem sterowniki dalej chodziły płynnie.
Jednak ostatnio coś się zmieniło... Nic nie grzebałem w X11, ani w innych śmieciach (no może nieco w apachu i grubie). Zamiast wyłączenia się sterowników, wychodzi mi do konsoli, gdzie ostatnim komunikatem jest rozruch rc.local... Żadnych więcej info
Przechodzę na inne konsole, F1-F6 normalne ekrany logowania w konsoli, F7 - pusty czarny ekran. startx nie działa, pisze że X'y już działają... Nawet gdy compiz działa pare minut to się to dzieje:(


*wg instrukcji http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu ... tion_Guide
sudo apt-get update
sudo apt-get install linux-restricted-modules-generic restricted-manager
sudo apt-get install xorg-driver-fglrx
sudo depmod -a
sudo gedit /etc/X11/xorg.conf
-dopisanie
Driver "fglrx"
sudo aticonfig --initial -f
sudo gedit /etc/X11/xorg.conf
-dopisanie:
Option "VideoOverlay" "on"
Option "OpenGLOverlay" "off"

Niedawno mi się zrobił update sterowników, jednak problemy później się pokazały

Help i z góry dzięki. Nie uśmiecha mi się reinstalacja..


//EDIT:
Problem rozwiązany, częściowo:p Przyczyną było to, że na pracującym compizie okna dekorował GTK. Pomiędzy belką, a wnętrzem okien, gdy się nimi trzęsło były widoczne dziury, Po włączeniu Emeralda wszystkie chodzi dobrze. Mam prawie taki sam styl na GTK i Emeralda i wcześniej nie zauważyłem:p
Zablokowany

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości