serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
seksus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2011, 08:47
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: seksus »

cześć,
Szukam rozwiązania dla Minidlna. W skrócie, zainstalowałem Ubuntu 10.10 i następnie minidlna. Skonfigurowałem jak wyżej minidlna.conf w /etc/mindilna.conf. Zrestartowałem usługę i wszystko chodziło poprawnie do dnia wczorajszego. W chwili obecnej Tv Samsung widzi serwer Mindilna,ale nie widzi zawartości udostępnianej. Zmieniałem lokalizacje zawartości udostępnianej na różne katalogi i niestety kończy się to fiaskiem.
Najlepsze jest to, że zmieniając konfigurację w pliku minidlna.conf dla lokalizacji files.db oraz minidlna.log nie tworzy tych plików tam gdzie chciałbym, a także domyślne ustawienia - przywrócenie pliku minidlna.conf do defaultowych ustawień także nie powodują tworzenia bazy i logów.
Reasumując serwer działa, ale nie pokazuje udostępnionych zawartości. Przypuszczam, że problem może dotyczyć aktualizacji, które Ubuntu samo narzuciło mi wczoraj (kliknąłem ok bez zastanowienia) - tego powiązania nie jestem pewien.
Dodatkowo usunięcie i ponowne zainstalowanie minidlna poprzez apt-get autoremove nie przynosi rezultatu.
PS.
Dla testów przesiadłem się na innym komputerze na Ubuntu 11.10 i tam Minidlna od razu po zainstalowanu także nie widzi katalogu (katalog jest na innej partycji, ale także jeżeli udostępnie folder na partycji np. /home/Wideo - efekt jest ten sam.)
Proszę o rozwiązanie - na razie jedyne co mi przychodzi do głowy to ponowna instalacja Ubuntu.
Ostatni log (z działającej jeszcze aplikacji) z minidlna pokazywał dodanie nowych plików i tworzył plik files.db i nie pokazywał żadnych błędów.
Tu Yen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2010, 11:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: Tu Yen »

Nie wiem jakiej wersji używasz, ale zdaje się od v. ... 21 coś się nie tak dzieje z naszym ulubionym programikiem, u mnie się wywalało też znikała zawartość, przerywało transmisje dziwy, dziwy. przeinstaluj na ver 19 zobacz co się tam będzie działo. Czuję nosem że będzie ok, no i oczywiście daj znać jakie efekty jeśli coś będziemy szperać w logach i samym programie.
Awatar użytkownika
Echinos
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 237
Rejestracja: 15 maja 2005, 09:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: Echinos »

Minidlna domyślnie o ile pamiętam działa na użytkowniku nobody.
Jeśli więc nie tworzy bazy danych i nie widzisz plików to stawiam na problem z uprawnieniami.

Spróbuj ustawić testowo w pliku /etc/conf.d/minidlna swoją nazwę użytkownika.

Jakie prawa dostępu ma katalog z ustawieniami (db_dir) definiowany w pliku minidlna.conf?
Awatar użytkownika
leon1313
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 668
Rejestracja: 02 sty 2006, 19:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: leon1313 »

Może troszkę niezbyt dokładnie w cel poślę strzałę, ale zainstaluj sobie serviio. Po wielu testach stwierdziłem, że to chyba najlepszy serwer DNLA dla linucha.
Awatar użytkownika
Echinos
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 237
Rejestracja: 15 maja 2005, 09:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: Echinos »

Jak najbardziej się zgadzam. Na Windowsie i Linuksie testowałem wiele darmowych serwerów DLNA i serviio zdecydowanie wygrywa konkurencję. W przypadku telewizorów marki Samsung wystarczy wybrać profil i to wszystko. Wszelkie filmy i muzyka chodzą bezproblemowo. Formaty RMVB czy np. FLAC transkodowane są w locie.
seksus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2011, 08:47
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: seksus »

cześć,
odinstalowałem nową wersję minidlna, zainstalowałem wersję 1.0.19 i niestety to samo, nie wyświetlała zawartości. Usunąłem zatem minidlna całkowicie i uruchomiłem serviio. Wynik: działa, zatem to nie kwestia uprawnień tylko chyba samego programu minidlna.
Teraz pytanie czy serviio można zainstalować, bo na razie stosuje rozwiązanie w jednym terminalu uruchomiony server, a w drugim konsola do zarządzania.
Troszkę dziwne rozwiązanie, no ale design przejrzysty i czytelny i przede wszystkim działa :)
PS.
dziękuje za pomoc, zaczynam doceniać możliwości linux
TomForMod
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 03 sty 2010, 22:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: TomForMod »

Spróbuj uruchomić minidlna z opcją -R
Tu Yen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2010, 11:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: Tu Yen »

U góry na pasku masz ikonke serviio kliknij ją prawym myszki tam bedzie uruchom konsole.
sibin
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 26 lis 2009, 18:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: sibin »

Witam,

mam prośbę jak w ogóle zainstalować servioo,
ściągłąłem plik ze strony servioo z końcówką tar.gz, rozpakowałem go i co dalej?
Tu Yen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2010, 11:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: Tu Yen »

Dalej czytamy README tam jest dokładnie opisane. ( Pisze te słowa nie na złość tobie, ale jest prościej tam przeczytać ). Na pewno bez terminala się nie obejdzie. W skrócie w rozpakowanych katalogach z terminala uruchamiasz server i klienta do obsługi.

Czy Serviio jest takie naj ? Okaże się jak wrócę za kilka dni do domu będzie przetestowany na całej sieci DLNA - Opiszę moje doświadczenia :twisted:
sibin
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 26 lis 2009, 18:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: sibin »

już jest ok brakowało ffmpeg czy jakoś tak, za wcześnie zapytałem. wykrywa telewizor i jakieś tam katalogi które sa puste,ale jeszcze muszę się zagłębić.
Awatar użytkownika
yp2
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 139
Rejestracja: 31 sty 2007, 19:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: yp2 »

Słyszeliście o SammyGo ? Poszukajcie dobra alternatywa dla dlna (wsparcie NFS) i duże rozszerzenie opcji telewizora. Polecam.
sibin
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 26 lis 2009, 18:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: sibin »

czy można przez servioo oglądać filmy online bezpośrednio ze strony? np. youtube? wpisywałem adres w zasoby online ale katalog jest pusty
Tu Yen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2010, 11:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: Tu Yen »

Cześć, wszystkim razem i każdemu z osobna - Wszystkiego NAY NAY w Nowym Roku.

Obiecałem wam info o Serviio na mojej sieci DLNA.
Generalnie od strony technicznej nic mu niby nie brakuje, ma na pokładzie co trzeba, mniej się zawiesza niż Mini DLNA i dlatego pożegnałem Mini DLNA.
Ja mam z nim jednak kilka problemów może ktoś pomoże albo naprowadzi na trop.

Może najpierw co mam na pokładzie PC:
Ubuntu 10.10 2.6.35-31-generic-pae
Procesor i5 4GB Ram
HDD 1TB
Karta sieciowa Wi Fi rtl8192se - zainstalowane najnowsze sterowniki ze strony producenta ( na tych systemowych przy b+g+n lub g+n karta zrywała łączność co 5 - 10 min )
Router WIFI Fritzbox 7390

Teraz czas na pytania :)

1. Echinos napisał
Formaty RMVB czy np. FLAC transkodowane są w locie.
Jak transkodujesz RMVB ? nawet na oficjalnym forum Serviio piszą że Serviio tego formatu nie wspiera - Proszę potwierdzić - lub wytłumaczyć jak uruchomić RMVB

2. Podczas odtwarzania dużych plików ( full HD lub 3D - 1,5GB i więcej ) co jakiś czas odtwarzanie zostaje wstrzymane a TV wyświetla informacje o ładowaniu. Im większy plik tym częstsze przerwy ( nie występuje z typowymi plikami divix ok 700Mb ) Przerwy występują zawsze w tych samych miejscach niezależnie od rodzaju transmisji b+g, g+n czy b+g+n, sądzę że problem tkwi gdzieś na drodze Servio - karta WIFI. Może ktoś miał podobnie i wie co zoptymalizować?
seksus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2011, 08:47
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: seksus »

sibin pisze:czy można przez servioo oglądać filmy online bezpośrednio ze strony? np. youtube? wpisywałem adres w zasoby online ale katalog jest pusty
zacząłem właśnie testować to rozwiązanie i niestety na forum serviio zbyt wiele nie piszą, moje próby także skończy się niczym. Czy ktoś z was ma na to odpowiedź?
Zacząłem dodatkowo testować VLC do streamingu pulpitu - mam nadzieje, że coś wyjdzie, chyba że ktoś znajdzie rozwiązanie z Serviio, za co byłbym wdzięczny :)
sibin
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 26 lis 2009, 18:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: serwer DLNA dla telewizorów SAMSUNG

Post autor: sibin »

Ogólnie. Z servioo nie mam żadnych problemów, Dobrze współpracuje z telewizorem samsung, ostatnio podłączyłem amplituner marantza sr5006 (od razu go wykrył). Serwer mam na netboku acer aspire one, dlatego filmy hd konwertuje telewizor.
Jeszcze nie wiem jak będzie z ps3, (jeszcze nie mam).

Jedyny minus, to że trzeba go uruchamiać ręcznie tzn. wchodzić do katalogu i uruchamiać) szkoda że nie ma ikony graficznej na panelu bądź pulpicie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości