[SOLVED] Po uruchomieniu systemu FF gubi flashplugin-nonfree

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
gibbonwork
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 04 maja 2010, 16:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

[SOLVED] Po uruchomieniu systemu FF gubi flashplugin-nonfree

Post autor: gibbonwork »

Witam serdecznie. Od paru dni występuje u mnie dziwne zjawisko, nie pojawiające się nigdy wcześniej. Chcąc przeglądać zawartość stron internetowych FF zażądał zainstalowania flashplayera. Oczywiście pozwoliłem mu zainstalować plugin adobe. Został zainstalowany flashplugin-nonfree oraz flashplugin-installer. Wszystko pięknie chodzi, stronki śmigają aż miło, z filmikami też nie ma kłopotów. Sytuacja zmienia się kiedy system zostaje zrestartowany. Filmy nie działają, nie wszystkie strony się otwierają, a w synaptiku brak zainstalowanego pluginu nonfree. Po ponownej instalacji flasha poprzez FF wszystko wraca do normy, aż nie zrestartuje systemu ponownie.
Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego zjawiska. Ciągła instalacja flashpluginów staje się troszkę denerwująca.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
soulreaver1
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 409
Rejestracja: 13 mar 2009, 10:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 127.0.0.1

Odp: Po uruchomieniu systemu FF gubi flashplugin-nonfree

Post autor: soulreaver1 »

Ściągnij ręcznie libflashplayer.so i umieść w /home/USERNAME/.mozilla/pugins http://get.adobe.com/pl/flashplayer/?no_redirect wybierz wersję .tar.gz , w środku jest libflashplayer.so
inny OS: FreeBSD 8.2, Linux Mint 12.
Awatar użytkownika
gibbonwork
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 04 maja 2010, 16:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Po uruchomieniu systemu FF gubi flashplugin-nonfree

Post autor: gibbonwork »

W katalogu /home/USERNAME/.mozilla/ nie było katalogu plugins, więc go utworzyłem i umieściłem sugerowany plik. Po restarcie systemu wszystko działa jak należy. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości