Thunderbird code-named "Shredder" 3.1.9pre nie wysyła emaili

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
gesnet

Thunderbird code-named "Shredder" 3.1.9pre nie wysyła emaili

Post autor: gesnet »

Próbuję wysłać email do znajomych i otrzymuję komunikat
An error occurred while sending mail. The mail server responded: 5.7.1 Message rejected under suspicion of SPAM. Please check the message and try again.
Nie zmieniałem ustawień programu pocztowego, znajomy jest znajomym od dawna i do tej pory emaile dochodziły. Jedyne co sobie przypominam to, że program antywisusowy wykrył jakieś podejrzane emeile i coś tam usunął z plików.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8602
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Thunderbird code-named "Shredder" 3.1.9pre nie wysyła emaili

Post autor: mario_7 »

Komunikat po przetłumaczeniu jest jednoznaczny - serwer poczty nie wysłał wiadomości, gdyż uznał ją za potencjalny spam. To nie wina klienta pocztowego (a przynajmniej na nią nie wygląda).
Awatar użytkownika
mutopompka
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 18 lip 2010, 21:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Odp: Thunderbird code-named "Shredder" 3.1.9pre nie wysyła emaili

Post autor: mutopompka »

Sprawdź ustawienia serwera smtp bądź wywal reguły sprawdzania maili w programie antywirusowym, bądź odinstaluj tego antywira.
gesnet

Odp: Thunderbird code-named "Shredder" 3.1.9pre nie wysyła emaili

Post autor: gesnet »

mario_7 pisze:Komunikat po przetłumaczeniu jest jednoznaczny - serwer poczty nie wysłał wiadomości, gdyż uznał ją za potencjalny spam. To nie wina klienta pocztowego (a przynajmniej na nią nie wygląda).
Hmm czyli o co chodzi? Pocztę odbieram z programu pocztowego ale nigdzie nic nie mogę wysłać. Natomiast jak loguję się na serwerze poprzez program pocztowy to wysyła wiadomości ale ... wypisuje mi komunikat w stylu
Uwaga! Twoja wiadomość nie zostanie wysłana
Twoja wiadomość nie zostanie wysłana, ponieważ wydaje się ona bardzo podobna do spamu.
Aby upewnić się że "ty to ty" i móc wysłać wiadomość osobiście (nie poprzez program komputerowy), wpisz znaki, są sporządzane na zdjęciu.
Dziwne ....ktoś się spotkał z czymś takim?
Awatar użytkownika
kris55
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 560
Rejestracja: 16 mar 2010, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86

Odp: Thunderbird code-named "Shredder" 3.1.9pre nie wysyła emaili

Post autor: kris55 »

@gesnet
Thunderbird code-named "Shredder" 3.1.9pre nie wysyła emaili
No to chyba sobie sam odpowiedziałeś, ja mam stabilna wersję Thunderbirda 3.1.8 (system na bieżąco aktualizowany), i takie problemy nie występują. Decydując się na wersję 3.1.9pre powinieneś przewidzieć możliwość wystąpienia komplikacji. Szukając w google info, znalazłem posty wielu użytkowników wersji 3.1.9pre zgłaszających różne dziwne problemy. Pozostaje Ci powrót na wersję stabilną i zgłoszenie buga.
Linux Puppy 5.20 ROX + OpenBox & Ubuntu 10.04 GNOME
Linux Registered User #308993 ---> http://www.counter.li.org
Linux Counter is not an exclusive club. Any Linux user can join and it's free.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8602
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Thunderbird code-named "Shredder" 3.1.9pre nie wysyła emaili

Post autor: mario_7 »

Nie sądzę, aby był to bug Thunderbirda, zwłaszcza, że problem występuje także podczas korzystania z interfejsu www. Stabilna wersja pewnie nic nie zmieni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości