Skrypt w Bash'u do automatycznego resetowania połączenia 3G z określonym interwałem czasowym - Potrzebny !

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Skrypt w Bash'u do automatycznego resetowania połączenia 3G z określonym interwałem czasowym - Potrzebny !

Post autor: ethanak »

W kwestii formalnej - jakieś dwa kilometry przed PA :)

--
każda pięciolatka to krok naprzód
neo86
Wygnańcy
Posty: 137
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Lokalizacja: Kogo to obchodzi ?
Kontakt:

Re: Skrypt w Bash'u do automatycznego resetowania połączenia 3G z określonym interwałem czasowym - Potrzebny !

Post autor: neo86 »

ethanak pisze:a ty nie pisz że jest do kitu przy modemach innych niż huawei - sprawdziłeś tylko jeden, ale jak zwykle wypowiadasz się o całym świecie.
Poprawka sprawdzałem dwa ... :] Vodafone K3670 oraz jakiś firmy Manta ( Dedykowany pod Systemy Linux oraz Android ) którego każdy tablet z androidem od wersji 2.2 oraz przez przejściówkę Mikro USB - USB nawet Nokia N8 rozpoznaje a ten cały wvdial nie wykrywał obu ...
mistrz1 pisze:@neo86, skopiowałeś ustawienia dla wvdial, które podałem i wkleiłeś do swojego pliku konfiguracyjnego i uruchomiłeś poleceniem, które podałem i nie działa?
Tak ... wszelkie możliwe kombinacje robiłem włącznie z Twoimi i nic nie działało ... po prostu nie wykrywał nic na portach USB ...
Sprzęt : Netbook MSI U123 ( Atom 1,6 GHz / 2GB DDR-2 RAM / 120 GB SATA / Intel GMA / OS: Mint 13 MATE 32Bit - Bazuje na Ubuntu 12.04 LTS )
- Router Wi-Fi : ZTE MF60 ( Aero2 ) , Nokia N82 + JoikuSpot ( Play Online ) , Zyxel P-320W ( Kablówka )
mark11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2013, 10:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Skrypt w Bash'u do automatycznego resetowania połączenia 3G z określonym interwałem czasowym - Potrzebny !

Post autor: mark11 »

Nie muszę się posiłkować tamtym przykładem kolego, choć można, a nazwanie tamtego "oryginalnym" to za dużo powiedziane (widziałem w sieci podobne) i właściwie to już jest "mój" skrypt. Rozwiązanie wykorzystuje proste polecenia systemowe bez żadnych udoskonaleń. Jedynie to rozłączanie po 59 minutach i dodatek notify-send...

Wcale się nim nie posiłkowałeś użyłeś tylko opcji kopiuj-wklej . A skrypt po umieszczeniu w sieci nie jest ani mój ani twój, chociaż sieć autorstwa nie zabiera, a dalsza dyskusja z tobą nic nie daje.
Awatar użytkownika
azhag
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 151
Rejestracja: 24 maja 2010, 19:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Skrypt w Bash'u do automatycznego resetowania połączenia 3G z określonym interwałem czasowym - Potrzebny !

Post autor: azhag »

neo86 pisze:Tak ... wszelkie możliwe kombinacje robiłem włącznie z Twoimi i nic nie działało ... po prostu nie wykrywał nic na portach USB ...
SOA #2 — ale może to mieć coś współnego z faktem, że wvdial po prostu nie służy do wykrwania niczego na USB. Od tego (ściślej: od przełączenia modemu w tryb modemu) jest usb-modeswitch.

usb-modeswitch, z tego co widzę, obsługuje wymieniony przez Ciebie modem od 2009 r. Mniemam zatem, że zapomniałeś go zainstalować. Ale oczywiście to wvdial jest do kitu...
Polski portal Debiana: http://dug.net.pl/
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Skrypt w Bash'u do automatycznego resetowania połączenia 3G z określonym interwałem czasowym - Potrzebny !

Post autor: luk1don »

mark11 pisze:Nie muszę się posiłkować tamtym przykładem kolego, choć można, a nazwanie tamtego "oryginalnym" to za dużo powiedziane (widziałem w sieci podobne) i właściwie to już jest "mój" skrypt. Rozwiązanie wykorzystuje proste polecenia systemowe bez żadnych udoskonaleń. Jedynie to rozłączanie po 59 minutach i dodatek notify-send...

Wcale się nim nie posiłkowałeś użyłeś tylko opcji kopiuj-wklej . A skrypt po umieszczeniu w sieci nie jest ani mój ani twój, chociaż sieć autorstwa nie zabiera, a dalsza dyskusja z tobą nic nie daje.
To po co dyskutujesz?
Rozumiem, że Ty jesteś twórcą tego? Dobra, umieściłem stosowną adnotację w treści: "Autor: mark11" :-D

-- czwartek, 31 stycznia 2013, 14:39 --

Teraz poszukuję testerów (kto ma ubu 12.10 64-bit). Dokonałem na szybko pewnych zmian w źródłach NM odnośnie autołączenia połączenia komórkowego po rozłączeniu. Przekompilowałem, debian/rules itd.
Pliczki deb dla Ubuntu 12.10 x64:
https://docs.google.com/folder/d/0B-eor ... BySVk/edit
Instalacja - wchodzimy do folderu z paczkami i (tam jest 5 pakietów):

Kod: Zaznacz cały

sudo dpkg -i *.deb
Konfigurujemy standardowo: Połączenia sieciowe -> Komórkowe
Oczywiście bez żadnych skryptów i wvdial. Najlepiej wyczyścić konfigi by było i dajcie info czy coś pomogło będę coś kombinował.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Skrypt w Bash'u do automatycznego resetowania połączenia 3G z określonym interwałem czasowym - Potrzebny !

Post autor: jacekalex »

azhag pisze:
neo86 pisze:Tak ... wszelkie możliwe kombinacje robiłem włącznie z Twoimi i nic nie działało ... po prostu nie wykrywał nic na portach USB ...
SOA #2 — ale może to mieć coś współnego z faktem, że wvdial po prostu nie służy do wykrwania niczego na USB. Od tego (ściślej: od przełączenia modemu w tryb modemu) jest usb-modeswitch.

usb-modeswitch, z tego co widzę, obsługuje wymieniony przez Ciebie modem od 2009 r. Mniemam zatem, że zapomniałeś go zainstalować. Ale oczywiście to wvdial jest do kitu...
Ja podejrzewam, ze NM automatycznie przełącza tryb modemu, być może używając usb_modeswitch, tylko prawdopodobnie przełącza w obie strony, czyli =>tryb modemu=>połączenie => rozłączenie =>resetowanie trybu, przy wvdial trzeba przełączyć modem ręcznie.

Albo po prostu ktoś próbował Wvdial w momencie, gdy NM się "troskliwie opiekował" modemem, podobnie, jak potrafi się opiekować DNS'ami czy wpa_supplicantem.
Przecież wyłączenie sieci w aplecie NM na pasku (czy usunięcie tego apletu) nie oznacza bynajmniej, że NM odczepi się od nieużywanego modemu.
NM jest w swojej świętej misji "zarządzania połączeniami sieciowymi" niezwykle dociekliwy, niezależnie od faktycznych wyników tej dociekliwości. :twisted:

Pozdrawiam
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości