Przydzielanie adresów IP z serwera na Debianie

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
necrordian
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 130
Rejestracja: 08 cze 2010, 18:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Przydzielanie adresów IP z serwera na Debianie

Post autor: necrordian »

Witam. Od razu przepraszam za dość dziwną nazwę tematu, ale nie wiedziałem jak go kompletnie nazwać bo sam nie wiem jak dokładnie sprecyzować swój problem. Otóż niedawno przejąłem sieć szkolną po informatyku, który odszedł na emeryturę. Nigdy nie konfigurowałem serwera na Debianie więc jestem w tym kompletnie zielony. Z tego co zdążyłem wybadać, to do głównego netowego kabla podłączony jest serwer WWW + służy on chyba za bramę dla innych komputerów w szkole (tak mi się wydaje, gdy wpisuję w przeglądarkach komputerów adres bramy 192.168.1.1 to wyskakuje strona szkoły więc tan na pewno to jest skonfigurowane). Od serwera wychodzi drugi kabel, który idzie do switcha, a potem do wszystkich szkolnych komputerów. Teraz zaczynają się schody, bo wszystkie urządzenia mają skonfigurowane IP ręcznie, ale np gdy podpinam netbooka kablem do switcha to sam on wyłapuje IP i działa internet, natomiast gdy podłączam access point aby utworzyć sieć wifi to za nic nie złapie internetu. W którym pliku mogą być ukryte adresy IP podłączonych komputerów lub konfiguracja serwera dhcp (o ile jest, bo mam co do tego duże wątpliwości). Serwer stoi od 6 lat przez nikogo nie tykany i ani razu się nie wysypał.

Znalazłem tylko jakiś plik netconfig, którego zawartość jest tutaj: http://wklej.org/hash/0be5ddc150e/ ale nic nie potrafię zrozumieć z jego treści.
Rgl
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 210
Rejestracja: 08 sty 2006, 08:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przydzielanie adresów IP z serwera na Debianie

Post autor: Rgl »

Może /etc/dhcpd.conf lub coś w tym stylu?
Może masz tam webmina?
Jaki to jest debian Sarge, Eth?
Awatar użytkownika
necrordian
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 130
Rejestracja: 08 cze 2010, 18:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Przydzielanie adresów IP z serwera na Debianie

Post autor: necrordian »

Tego pliku tam nie ma. Webmina prawdopodobnie też. Jutro sprawdzę jaki to debian, bo zapomniałem ze szkoły wziąć kartki z hasłami do zdalnego logowania :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości