CMS pod strony-wizytówki firm.

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
portew
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

CMS pod strony-wizytówki firm.

Post autor: portew »

Witam poszukuję CMS dedykowanego pod tworzenie stron firmowych. Strona główna, o mnie, galeria, cennik, kontakt. Aktualnie korzystam do tego z Wordpressa jednak jest to CMS blogowy, oczywiście można go przerobić na niemal wszystko... Ale z wygody poszukuję CMS dedykowanego do takich stron, gdzie nie wychodzimy od bloga i przerabiamy go na "stronę -wizytówkę" tylko takiego w którym już od takiej strony zaczynamy.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: CMS pod strony-wizytówki firm.

Post autor: jacekalex »

Poszukać innego schematu graficznego do WP, albo wprowadzić własne modyfikacje do istniejącego.
Na wizytówkę nic łatwiejszego od WP nie znajdziesz, jest co prawda Drupal i Joomla, ale to dużo cięższe i trudniejsze w obsłudze CMSy. :twisted:

Chyba, żeby robić strony statyczne (na wizytówki starczają w zupełności), bez bazy SQL, wystarczy wtedy dużo tańszy hosting wczytuje się toto błyskawicznie i jest o wiele bezpieczniejsze i stabilniejsze niż PHP+Mysql.
Tylko wtedy wszystkie zmiany treści klepiesz w kodzie albo w jakimś edytorze typu np MS FrontPage, a nie w interfejsie CMS jak w WP czy innych. ;-)


To by było na tyle
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: CMS pod strony-wizytówki firm.

Post autor: Jarni »

A ja się natknąłem ostatnio na coś takiego:
http://batflat.org/pl/
Nawet zainstalowałem na serwerze, ale nie miałem czasu przetestować :(
- Tylko nadal nie wiemy, co tu robił ten gość z siekierą?
- Pewnie sie-kierował czymś!
--LU #553776
portew
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: CMS pod strony-wizytówki firm.

Post autor: portew »

jacekalex pisze:Poszukać innego schematu graficznego do WP, albo wprowadzić własne modyfikacje do istniejącego.
Na wizytówkę nic łatwiejszego od WP nie znajdziesz, jest co prawda Drupal i Joomla, ale to dużo cięższe i trudniejsze w obsłudze CMSy. :twisted:

Chyba, żeby robić strony statyczne (na wizytówki starczają w zupełności), bez bazy SQL, wystarczy wtedy dużo tańszy hosting wczytuje się toto błyskawicznie i jest o wiele bezpieczniejsze i stabilniejsze niż PHP+Mysql.
Tylko wtedy wszystkie zmiany treści klepiesz w kodzie albo w jakimś edytorze typu np MS FrontPage, a nie w interfejsie CMS jak w WP czy innych. ;-)


To by było na tyle
:craz:
W WP też klepie kod i to dużo bo w każdym prawie szablonie jest coś do przerobienia. Właśnie powoli zastanawiam się czy nie zacząć klepać stron na sucho, tylko ludzie chcą strony na pc, tableta, telefon i jeszcze na wielkie monitory. Najczęściej w 1 stylu mam wszystko a jak pisze samemu to strone na telefon trzeba robić prawie od nowa. Teraz mam problem z WP ze znacznikiem <title> i też dla głupiego tytułu szukanie w plikach stylu gdzie on jest bo teraz mam 2 znaczniki title a google stwierdziło że ma być jeden inaczej tej strony nie indeksuje. (pomimo że przeglądarki 2 znacznik ignorują)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości