Miracast/WiDi

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
marijuz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2014, 11:22

Miracast/WiDi

Post autor: marijuz »

Cześć!

Mam komputer z windowsem i zainstalowałem w nim super aplikację - Intel WiDi, dzięki której mogę przesyłać bezpośrednio obraz i dźwięk z komputera na telewizor. Mam również komputer z Lubuntu oraz inną maszynę z Ubuntu i chciałbym powtórzyć tę sztuczkę. Próbowałem zainstalować WiDi przez Wine, ale niestety zakończyło się to błędem. Wiem że mój telewizor obsługuje także technologię miracast, więc jeśli znacie sposób na zaprzęgnięcie jej na tym systemie to proszę o podpowiedź. Widziałem kilka projektów tego typu w internecie, ale linux to dla mnie czarna magia i nie wiem jak odpalić którykolwiek z nich w praktyce, zresztą z tego co zrozumiałem to wszystkie one umarły wiele lat temu. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Miracast/WiDi

Post autor: marcin1982 »

Sprawdź serwer DLNA, np. minidlna. Przejrzyj pirewsze trzy linki.

Dodatkowo:
https://wiki.archlinux.org/index.php/ReadyMedia .
marijuz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2014, 11:22

Re: Miracast/WiDi

Post autor: marijuz »

Super opcja, dzięki :D Tylko wiesz, z tym WiDi fajne było to, że to był stream z tego co mam na monitorze, zupełnie jakbym podłączył komputer kablem HDMI do telewizora. Dzięki temu mogłem przesyłać obraz z takich aplikacji jak player.pl czy tvp vod (na telewizorze też są te aplikacje, ale działają koszmarnie...).
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Miracast/WiDi

Post autor: marcin1982 »

W tym poście masz dwa linki:
https://www.reddit.com/r/linuxquestions ... mirroring/ .

Jak to działa? Nie wiem - nie używam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości