Akcelerator pobierania / zamienik EagleGet dla Linux

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
mes mariusz
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 11 mar 2009, 16:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Akcelerator pobierania / zamienik EagleGet dla Linux

Post autor: mes mariusz »

Witam.

Poleci ktoś dobry (i dobrze integrujący się z systemem) akcelerator pobierania?
Idea akceleratorów jest taka, że z jednym plikiem nawiązywane jest kilka połączeń równolegle, i z każdego połączenia ciągnięty jest inny fragment pliku, co mocno przyspiesza pobieranie pliku.

W świecie Windows na topie dziś jest pewnie EagleGet ( http://www.eagleget.com ). Kiedyś to był GetRight.

Co dla Linuksa / Ubuntu?
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Akcelerator pobierania / zamienik EagleGet dla Linux

Post autor: Spass »

Ja korzystam z uGet (https://ugetdm.com), jest w repo.

Kod: Zaznacz cały

sudo apt install uget
Do Firefoksa jest dodatek "uGet Integration", ale osobiście z niego nie korzystam, wystarcza mi funkcja monitorowania linków w schowku.
sudo apt purge snapd
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Akcelerator pobierania / zamienik EagleGet dla Linux

Post autor: Tomfoc »

Zainstaluj jeszcze pakiet o nazwie aria2 - uget przyspieszy jeśli w jego ustawieniach zaznaczysz aby używał aria2.
mes mariusz
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 11 mar 2009, 16:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Akcelerator pobierania / zamienik EagleGet dla Linux

Post autor: mes mariusz »

Dzięki.

Jak podpowiedzieliście, tak też zrobiłem :-). Zastanawiam się tylko co zrobić, by chrome automatycznie pobierał za pomocą uget-a. Zainstalowałem co prawda dodatek, ale mam komunikat, że coś nie halo:

Obrazek.


Póki co ręcznie dodałem do pobierania darmową grę z gog (11 GB).

Zdziwiło mnie natomiast rozszerzenie .sh:

Obrazek

Gra (dla Windows-a?) ściąga się jako linuksowy skrypt shellowy? ;-)
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Akcelerator pobierania / zamienik EagleGet dla Linux

Post autor: boxxaa »

U mnie uGet odwala manianę (Mint 19). Nauczyłam się jednak używać WINE i sobie puściłam z WINE firefoksa. Dodatkowo, wcześniej zainstalowałam te samą wersję foksa pod VBOXem w Win7. Ustawiłam wszystko jak trzeba, wgrałam Internet Download Managera. Zintegrował się ślicznie, następnie skopiowałam cały folder APPDATA/ROAMING/MOZILLA/profiles/nazwa+profilu/*.* do /home/NAZWA_KOMPA/.mozilla/firefox/NAZWA_PROFILU.default/
Czemu tak? Nie ma IDM dla Linux a wtyczka odpalana przez WINE czy PlayOnLinux nie chciała integrować się z przeglądarką.
Następnie, odpaliłam już IDM z poziomu PlayOnLinux i zainstalował się poprawnie na tym samym wirtualnym HDD co Firefoks.
I działa to tak, że odpalam firefoksa skrótem z pulpitu, oczywiście startuje w środowisku WINE no ale IDM mam już w zasobniku i w foksie jest aktywna wtyczka.
Całość w pracy zachowuje się identycznie jak normalnie zainstalowany Firefoks pod Windows + IDM.
Zero różnic.
A całą powyższą zabawę ogarnęłam gdy ujadałam się z uGetem, który z nieznanych powodów nic nie chciał pobierać. IDM od uGET różni się tym iż gdy na WWW pojawi się jakikolwiek plik (rozszerzenia ustawione w IDM) to od ręki mam mały bannerek w rogu z info POBIERZ. Klikam, wybieram jakość filmu i zaczyna się SSANIE.
I tak ma to działać a nie jakie ceregiele z upartym uGetem. U BABY ma działać, działa i koniec. :clap: :twisted: czyli jak nie drzwiami to oknem.
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
Awatar użytkownika
Spass
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 197
Rejestracja: 19 paź 2006, 01:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Akcelerator pobierania / zamienik EagleGet dla Linux

Post autor: Spass »

mes mariusz, komunikat mówi, że nie masz u siebie zainstalowanej paczki uget-integrator, trzeba ją dodać z oficjalnego PPA, zerknij do tego postu - viewtopic.php?f=137&t=184083#p1029617

Ale co do tej integracji uGet z przeglądarką to mam podobne doświadczenia jak boxxaa, czyli bardziej to nie działa, niż działa. Ale to dotyczy filmów z YouTube, z innymi plikami raczej powinno być OK.
sudo apt purge snapd
Awatar użytkownika
lcoyote
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 515
Rejestracja: 30 lis 2017, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Auvergne-Rhône-Alpes

Re: Akcelerator pobierania / zamienik EagleGet dla Linux

Post autor: lcoyote »

boxxaa pisze: 12 mar 2019, 13:31 U mnie uGet odwala manianę (Mint 19). Nauczyłam się jednak używać WINE i sobie puściłam z WINE firefoksa.
....
czyli jak nie drzwiami to oknem.
=====
To widać, że BĘDĘ musiał jednak Wine zainstalować. Ale IDM potrzebuje jakichś kluczy aktywacyjnych? Może koleżanka @boxxaa ma coś takiego? To tylko w ramach koleżeńskiej pomocy od Gdańszczanki dla brata brata mieszkającego notabene koło Ciebie w Rumi
============
z innej paczki ale tez o zasysaniu filmów. W sobotę puszczali bardzo ciekawy film dokumentalny o Polsce w tutejszej "Public Senat" (telewizja Senatu francuskiego) film po polsku i tylko napisy po francusku i przez Polaków we Francji mieszkających robiony. Link do niego przesłałem dla tego brata w Rumi, ale link/film zablokowany do obejrzenia w Polsce. Pobrać go nie mogę i na Youtube też nie można wrzucić. Może ktoś wie jak na to poradzić (może istnieje metoda zapisu podczas oglądania na laptku)
tutaj do niego link (we Francji odtwarzam) https://www.publicsenat.fr/emission/doc ... ain-135832
« Jesteśmy pyłkiem i wielkością »
Przejrzyj na oczy, włącz myślenie, póki nie jest za późno i jest ono jeszcze legalne!
Debian 11 ze środowiskiem Cynnamon ;-)
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Akcelerator pobierania / zamienik EagleGet dla Linux

Post autor: boxxaa »

Ja od Ruskich zassałam jakiegoś gotowca 2lata temu. Się EXE robi i się instaluje. Daj maila na PW to Ci poślę bo to ma kilka mega jedynie. Wolne od robali oczywiście tyle że trzeba odznaczyć przy instalacji by nie ustawiało homePage do Ruskich. Skanowane wszystkim od a do z tyle że mój IDM hula tylko i wyłącznie z Firefoksem w wersjach od 48 do 58.
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] i 24 gości