speedtouch 330 ubudsl brak synchronizacji

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
cameel87
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

speedtouch 330 ubudsl brak synchronizacji

Post autor: cameel87 »

zainstalowałem sobie dziś kubuntu 8.04 pobrane 2 dni po premierze i jak zwykle ruszyły moje zmagania z neostradą. po krótkich walkach udało mi się zainstalować ubudsl 1 alfa3 w konsoli. konfiguracja ubudsl przebiegła pomyślnie, ale gdy doszło do łączenia się do sieci to zaczęły się schody. ikonka miga sobie i miga, wyświetla się dymek informujący, że trwa synchronizowanie i po chwili kaput. nie można się połączyć. wszystkie diody na modemie świecą się regulaminowo, tz. ciągłym zielonym światełkiem.
twórcy ubudsl przewidzieli brak synchronizacji dla zyxla i sagema. built-essential nie mogę zainstalować, bo manager nie może go znaleść, tego drugiego nie testowałem.

dodaje loga wygenerowanego przez program

//mógłby ktoś przenieść do adsl?

przepraszam za problem i dziekuje
Załączniki

[Rozszerzenie tbz2 zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

vtr
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 02 lip 2008, 13:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: speedtouch 330 ubudsl brak synchronizacji

Post autor: vtr »

A jest to może modem na usb??

Bo jeśli tak i jeśli masz inne urządzenia podpięte do usb to spróbuj je odłączyć i próbować połączenia, u mnie w laptopie jeśli jest podpięty modem i mysz usb to albo modem albo mysz nie działa, podobny temat był poruszany ta tym forum, ale chyba nie został całkowicie rozwiazany.
cameel87
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

Odp: speedtouch 330 ubudsl brak synchronizacji

Post autor: cameel87 »

modem usb, nic więcej pod usb nie podpięte. już próbowałem żeby coś z tą synchronizacją naprawić, ale nie idzie. zero postępu
emilg24
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2008, 17:15
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: speedtouch 330 ubudsl brak synchronizacji

Post autor: emilg24 »

ja mam podobna sytuacje zainstalowałem 8.04 i nie moge połączyć sie z netem na neostradzie na 7.10 wykorzystywalem do tego celu ubudsl tuatj te rpobowalem jednakze bez skutecznie oraz zainstalowalem rownież ubuneo jednakze nadal nie łączy. Co ciekawe wyświetla mi ip . teoretycznie wszystko wyglada poprawnie poza tym ze nie mam neta:) nie bardzo mam pomysl jak do tego podajść
Awatar użytkownika
leon1313
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 668
Rejestracja: 02 sty 2006, 19:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: speedtouch 330 ubudsl brak synchronizacji

Post autor: leon1313 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości