Wyłączanie się sieci ethernetowej (HUAWEII HiLink)

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
bengrush
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 20 wrz 2009, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Wyłączanie się sieci ethernetowej (HUAWEII HiLink)

Post autor: bengrush »

Dzisiaj chciałem uruchomić starszy modem Huawei E160 na lenovoG50 i postąpiłem jak pokazuje ktoś w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=DF8xI_DM9NY
Oczywiście podkusiły mnie problemy z moim Huawejem E303 na którym działam z kartą Aero. Koniec końców teraz jest tak, że po wyjęciu modemu z portu USB i ponownym włożeniu sieć ethernetowa pozostaje nieaktywna (powinno być "Połaczenie przewodowe 2"). I pojawiają się takie dwa okna, których na zdrowym systemie nie widziałem:
Nośnik HiLink zawiera oprogramowanie do automatycznego uruchomienia. Uruchomić je?
klikając "Uruchom" dostaję
Wystąpil problem podczas uruchamiania tego oprogramowania. NIe można ustalić położenia programu.

Pomaga uruchomienie Ubuntu Live z pena, wyłączenie i włączenie lapka. Działa to aż do wyjęcia modemu z portu USB. Potem cały korowód trzeba powtórzyć. Usypianie systemu nie sprawia problemów.
Jak odkręcić to co nawywijałem?

-- 14 sty 2015 17:52 --

Z zasadzie trzeba zamknąć ten temat. Po pierwsze kupiłem dysk SSD i postawiłem na nowo Ubuntu. Przebrnąłem przez uruchomienie fleszek peppera potem chromium i Picasa (niestety w wersji 3.9 a nie 3.0, co poprzednio mi się udało;-( Po wtóre sam jestem sobie winien. Starałem się dorobić p..ie uszu i naprawić uszkodzonego definitywnie Huaweia E303 (uszkodzony RAM HiLink'a - nie do naprawienia!, poznać można po skasowaniu profilu operatora karty SIM).
Kilka uwag jeszcze z użytkowania tak uszkodzonego systemu na sprawnym E303 (drugiej, sprawnej sztuce):
- modem USB HiLink - po wykonaniu "wylinkowanych na youtubie fikołków" i nieodpowiedzialnym użyciu komendy sudo - był widziany w systemie jako dysk (o tym nie napisałem wcześniej) a nie powinien (a ja powinienem;-)
- po kilku dniach prawie-normalnego działania zaczął co jakiś czas na sekundę się rozłączać (ikonka rozchodzących się fal) i potem znów ustanawiał samodzielnie połączenie (ikona naprzeciwległych strzałek)
- i w ostatnim okresie nie pomagał nawet start z Live'a - nie było internetu stąd decyzja o dysku SSD i stawianiu Turkawki jeszcze raz.
Pozdrawiam
M.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości