Dell Studio 1555 + wariujący touchpad (multitouch?)

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Awatar użytkownika
Otik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Dell Studio 1555 + wariujący touchpad (multitouch?)

Post autor: Otik »

Witam,
Mam pytanie (w sumie prośbę o pomoc) do innych użytkowników tego laptopa. Otóż od kiedy tylko na wspomnianym notebooku zainstalowałem ubuntu touchpad zaczynał wariować w momencie, kiedy dotykało się płytki 2 palcami. Przez wariować rozumiem skakać po całym ekranie i w losowych momentach klikać gdzie popadnie. Z uwagi na to, że klawisze są praktycznie na płytce, a palec czasem człowiekowi się omsknie, czyni to korzystanie z touchpada niezwykle uciążliwym. Wyłączenie kliknięcia przez uderzenie w tackę poprawia odrobinę sytuacje, ale nie nazwałbym tego rozwiązaniem problemu. Touchpad od Synaptica, pod windowsem multitouch śmiga aż miło.

Stąd moje pytanie - czy też tak macie, czy to odosobniony przypadek? A może ktoś zna sposób na powstrzymanie tego szaleństwa?
illumanti
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2010, 17:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Dell Studio 1555 + wariujący touchpad (multitouch?)

Post autor: illumanti »

Też mam tego laptopa, zainstalowane sterowniki Synaptic, i nic podobnego się nie dzieje
Awatar użytkownika
Otik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Dell Studio 1555 + wariujący touchpad (multitouch?)

Post autor: Otik »

Sweet... No, a u mnie działa to na zasadzie pełnej losowości. Raz touchpad działa pięknie, innym razem wariuje.
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Dell Studio 1555 + wariujący touchpad (multitouch?)

Post autor: zovalik »

Mam to samo. Do tego gdy trzymam palec cały czas w jednym miejscu kursor myszy drga co jest dość uciążliwe bo ciężko w cokolwiek kliknąć czasami :/
www.phudako.eu
Noclegi w centrum Wisły!
negocjatorek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Dell Studio 1555 + wariujący touchpad (multitouch?)

Post autor: negocjatorek »

Hmmm ma ten sam model laptopa i u mnie problem występował na samym początku a teraz nie umiem nawet celowo wywołać tego, żeby sam latał. Wszystko jest w porządku. Brakuje mi jednej rzeczy - przewijania ślimakowego jakie miałem w windowsie... Idzie to jakoś włączyc w ubuntu 9.10 ? I o jakich sterownikach Synaptica mówicie? Jak je pobrać i skąd?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości