Błąd klawisza funkcyjnego [Fn] (?)

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Pool500
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 31 gru 2010, 10:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Błąd klawisza funkcyjnego [Fn] (?)

Post autor: Pool500 »

Witam serdecznie.
Problem tyczy się jakiegoś przemieszania klawiszy. Klawiaturka w moim laptopie nie jest na tyle szeroka, aby zmieściło się tam dodatkowe pole z klawiaturą numeryczną w związku z czym producent dorobił mi taką w zasięgu zwykłych klawiszy, w związku z czym pierwotnie wciśnięcie klawisza funkcyjnego [Fn] i przytrzymanie litery [M] dawało cyfrę [0]; [J]=[1]; [K]=[2]; [L]=[3]; =[4] itd..

Mój problem opiera się na tym, że dnia wczorajszego udostępniłem komuś swój laptopik celem skorzystania z poczty..
Dla ułatwienia podczepiłem klasyczną klawiaturę na pod USB. Jednak po zakończeniu korzystania z komputera przez tą (początkującą osobę) i odłączeniu klawiatury zasiadłem za sterami i ku mojemu zdziwieniu wszystkie klawisze numeryczne wcześniej wywoływane przy pomocy klawisza [Fn] pozamieniały się miejscami z literkami w efekcie końcowym czego zdanie "Ala ma kota", bez ciągłego wciskania [Fn] wygląda tak:
"A3a 0a 26ta"..

W trakcie pisania powyższego tekstu coś niechcący przestawiłem i litery powróciły na swoje miejsce - jednak jeżeli teraz usiłuję postawić przykładowo [4] ([Fn] + ), uzyskuję efekt wciśnięcia strzałki w lewo ([Fn] + [o] = wciśnięcie klawisza w prawo itd.) :shock:

Być może u niektórych z Was wywoła salwę śmiechu ale mam nadzieję, że kiedy już ochłoniecie.. Ktoś bardziej wprawiony zdecyduje mi się jednak udzielić jakichś wskazówek.

Pomożecie ? ;-)
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Błąd klawisza funkcyjnego [Fn] (?)

Post autor: karmelek »

A te numeryczne cuda nie aktywują Ci się NumLockiem przypadkiem? :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości