touchpad na laptopie R60 plus nie działa

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
maksiomark
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 01 lip 2007, 01:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

touchpad na laptopie R60 plus nie działa

Post autor: maksiomark »

witam, po aktualizacji do ubuntu 14.04 touchpad zachowuje się dziwnie. ponieważ na jednym koncie działa ,a na drugim nie, a po restarcie jest (czasami) odwrotnie działa na drugim a na pierwszym nie, czy może ktoś wie jak to wyleczyć ???
Przepraszam ,ale czy to jest tak trudny temat Hallo !!!!jest tu ktoś?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: touchpad na laptopie R60 plus nie działa

Post autor: e X t 7 3 »

Przy tak skąpej ilości informacji nie ma szans na jakąkolwiek poradę. Co jakie komponenty w tej maszynie i przede wszystkim logi. Najlepiej zainstaluj nasz NeteXt'73 i wygeneruj logi przez pastebin i daj linki.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
maksiomark
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 01 lip 2007, 01:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: touchpad na laptopie R60 plus nie działa

Post autor: maksiomark »

no dzięki ,wiesz co kompletnie nie wiem o czym ty do mnie piszesz,
zauważ że ja mam jedno kółeczko a ty aż sześć
i co mam z tego wiedzieć , tak samo dałeś mi taką informacje ,która nadaje się dla zaawansowanych użytkowników ,a ja napisałem bardzo prosto ,
mam na komputerze dwa konta i touchpad wraz z przyciskami nie pracuje na jednym koncie ,natomiast jak przełączysz użytkownika to na drugim pracuje ,co może być tego przyczyną nie wiem ,zainstalowany ubuntu 14.04 ,komputer Samsung r60plus, nie jest to przyczyna wyłączenia przyciskiem fn

-- 03 paź 2014 19:51 --

ok, wszystko już jasne ,jest jakiś konflikt między myszą a touchpadem z tym że dziwne zachowanie, ponieważ na koncie zwykłego użytkownika jest ten konflikt natomiast na koncie administratora tego problemu nie ma
i jeszcze jedno jeżeli przy uruchamianiu systemu nie będzie włożony odbiornik sygnału myszy do usb to tego konfliktu nie ma na oby dwóch kontach. Czyli jasno z tego wynika że to jest ten konflikt ,ale jak sobie z tym poradzić jeżeli córka pragnie mieć myszkę
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: touchpad na laptopie R60 plus nie działa

Post autor: bear7 »

maksiomark pisze: i co mam z tego wiedzieć , tak samo dałeś mi taką informacje ,która nadaje się dla zaawansowanych użytkowników ,a ja napisałem bardzo prosto ,
mam na komputerze dwa konta i touchpad wraz z przyciskami nie pracuje na jednym koncie ,natomiast jak przełączysz użytkownika to na drugim pracuje ,co może być tego przyczyną nie wiem ,zainstalowany ubuntu 14.04 ,komputer Samsung r60plus, nie jest to przyczyna wyłączenia przyciskiem fn
Spinasz się niepotrzebnie, a w pierwszym poście nie podałeś żadnych informacji na temat samego komputera lub jego specyfikacji. Wybacz, samo laptop R60 w tytule wątku to zdecydowanie za mało.
Kolejna informacja, której nie podałeś, to to, że w czasie jak touchpad ma problemy z działaniem, to podłączona jest do tego laptopa mysz. Co ciekawe, z twojego opisu można co prawda się się domyślać, że jest to mysz na bluetooth, ale co to za mysz i kto jest jej producentem, tego już nie wiadomo...

Poza tym, cierpliwości... Forum to nie jest obsługa klienta i nie ma tu nikogo, kto by monitorował pojawiające się problemy i natychmiastowo udzielał odpowiedzi. Po zadaniu pytania, zamiast niecierpliwie czekać i niepotrzebnie próbować nas pośpieszać:
maksiomark pisze:Przepraszam ,ale czy to jest tak trudny temat Hallo !!!!jest tu ktoś?
następnym razem poświęć te 6 godzin na próby znalezienia rozwiązania i próby znalezienia przyczyny.

Wracając do tematu, uruchom komputer bez podłączonego odbiornika myszy. Uruchom terminal na swoim koncie i klepnij w nim:

Kod: Zaznacz cały

sudo dmesg -C
Następnie, podłącz ten odbiornik, klepnij w terminalu poniższe polecenia i pokaż, co zwracają:

Kod: Zaznacz cały

dmesg

Kod: Zaznacz cały

lsusb

Kod: Zaznacz cały

lsmod

Kod: Zaznacz cały

uname -a
Wyniki poleceń umieść pomiędzy znacznikami CODE.

Może coś uda się znaleźć.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
maksiomark
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 61
Rejestracja: 01 lip 2007, 01:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: touchpad na laptopie R60 plus nie działa

Post autor: maksiomark »

ok tak zrobię podam tobie dokładne informacje co to za mysz i wszystkie inne za dłuższą chwilę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości