Lenovo L470 - Rozdzielczość kilku monitorów podpiętych do stacji dokującej - dodanie brakujących rozdzielczości

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Awatar użytkownika
PesiV
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa

Lenovo L470 - Rozdzielczość kilku monitorów podpiętych do stacji dokującej - dodanie brakujących rozdzielczości

Post autor: PesiV »

Witajcie,
Tak jak w temacie posiadam laptopa Lenovo L470 ze stacją dokującą i dwoma monitorami Dell 24'. Mój problem polega na tym że jeżeli podłączam monitory to na jednym ma odpowiednią rozdzielczość czyli 2560x1440 ( Displayport )natomiast drugi ma maksymalną rozdzielczość 1920x1200 ( Minidisplay --> Hdmi ).
Potrzebuje uzyskać na tym drugim rozdzielczość 2560x1440. Gnome nie pozwala mi wygenerować większej rozdzielczości dla tego drugiego monitora oraz nie zapisuje ustawień jeżeli zabiorę go ze stacji dokującej a następnie z powrotem wstawię to od nowa muszę ustawiać monitory.
Co zrobić aby uzyskać zamierzony efekt.
Awatar użytkownika
PesiV
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lenovo L470 - Rozdzielczość kilku monitorów

Post autor: PesiV »

Rozwiązałem problem poprzez:
W kwestii niestandardowej rozdzielczości dla jednego z monitorów podłączonego poprzez HDMI dodałem ją po prostu:

Kod: Zaznacz cały

xrandr  --addmode HDMI-1 2560x1440
Następnie ustawiłem oczekiwaną rozdzielczość poleceniem:

Kod: Zaznacz cały

xrandr --output HDMI-1 --mode 2560x1440
Ustawienia automatycznie się ładują w momencie podłączenia monitorów i wpięcia laptopa do stacji dokującej.

Szczegółowa instrukcja pod adresem:
https://dug.net.pl/tekst/210/ustawienia ... ca_xrandr/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości